Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 11:29

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10-03-2018, 21:00 
Offline

Rejestracja: 10-03-2018, 20:54
Posty: 3
Suzuki: grand vitara
Witam wszystkich.
Mam problem chyba pada skrzynia w mojej GV 2.0 benzyna z 2004 roku. Otóż po wyrzuceniu 5 biegu zaczyna wyć skrzynia. Miał ktoś taki problem? Co robić: skrzynia do regeneracji czy szukać używki? Co sie bardziej opłaca?


Na górę
Post: 11-03-2018, 10:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 19:34
Posty: 160
Lokalizacja: Limanowa
używka - regeneracja od 3 tys. w górę

_________________
G.V. I 2.0TD / G.V. XL7 2.0HDi


Na górę
Post: 14-03-2018, 12:52 
Offline

Rejestracja: 10-03-2018, 20:54
Posty: 3
Suzuki: grand vitara
Mhm czyli ta dojezdzam do konca i międzyczasie rozgladam sie za używką.
Mial w ogole ktoś podobny problem jak wyglada wytrzymałość skrzyń w tych modelach bo nie bede ukrywał ze zaskoczyło mnie to. Samochód nie katowany wszystko robione terminowo i taki zonk


Na górę
Post: 18-03-2018, 17:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-07-2010, 18:16
Posty: 45
Lokalizacja: lubuskie
Suzuki: GV I 2002r.
Cześć
Zmorą Vitar i GV są niestety słabe skrzynie biegów. Od 150 tyś można spodziewać się problemów (dużo zależy oczywiście od poprzedniego użytkownika).
Miałem Vitarę 1997 r. ze 140 tyś., piąty bieg zaczął szumieć, wymiana skrzyni, później GV II z 2007 r., 120 tyś jak kupiłem, przejeździłem 70 tyś, tu obyło się bez problemu. Następna GV I z 2003, ze 145 tyś. na początku, szumiał 5 bieg, naprawa skrzyni, ostania to GV I z 2002, 180 tyś jak kupiłem, szumi 5 bieg, próba wymiany skrzyni, kompletna kicha, złomiarz przysłał mi najpierw automat, później już od tego modelu, ale nie pasował wałek sprzęgłowy i nie można było tego zamontować.
Jeśli to tylko jeden bieg szumi, zdecyduj się na naprawę, jeśli słyszysz już wszystkie tryby i łożyska to wymiana, ale najlepiej u tego co sprzedaje (jeśli oczywiście taka możliwość istnieje), ponieważ czasami taka skrzynia od złomiarza to zlepek ich kilku (tak miałem ostanio), a oni później niechętnie oddają pieniądze bo wiedzą co sprzedali.
Jeśli już zdecydujesz się na wymianę to dokładnie się przypatrz ofercie np. na Allegro, czy jest gwarancja rozruchowa i gwarancja zwrotu (to przeanalizuj sobie na jakimś forum prawnym), bo później liczy się każde słowo.
Ale zanim zaczniesz kombinować ze skrzynią, dobrze sprawdź sprzęgło, łożysko oporowe, hałas często pochodzi stamtąd.
Pozdr

_________________
To jest już czwarta.
GV I 2002r. 5d. 2.0 benz.
Ciężko pracuje.


Na górę
Post: 19-03-2018, 20:12 
Offline

Rejestracja: 10-03-2018, 20:54
Posty: 3
Suzuki: grand vitara
Dzięki wielkie za sensowną odpowiedz. Widze ze masz duze doswiadczenie a powiedz mi jeszcze bo kupowales używki i regenrowales mniej wkecwj o jakich pieniadzach piszemy?


Na górę
Post: 20-03-2018, 21:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-03-2017, 17:27
Posty: 11
Lokalizacja: Kielce
Suzuki: Grand Vitara I
Witam,
Jestem na bieżąco, dziś odebrałem moją Grand Vitare (2005r) po wymianie łożysk w skrzyni. Auto ma przejechane 170 tys. km.

Zaczęło szumieć na 5 biegu. Przejechałem jakieś 1 tys. km zaczęło na 3. Dalej nie ryzykowałem, auto oddałem do warsztatu.
Ja nie szukałem "zamienników", gdyż stwierdziłem że nie wiem na jaką skrzynie trafie.
Panowie rozebrali skrzynie. Wymienili wszystkie łożyska+simmeringi. Wymieniłem jeszcze sprzęgło bo już dogorywało oraz dwa paski klinowe które są przy wiatraku.
Całość 3 tys zł.
M.

_________________
Nie spieraj się z idiotą, ktoś patrzący z boku, mógłby was pomylić (D. J. Boorstin)


Na górę
Post: 22-03-2018, 22:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-07-2010, 18:16
Posty: 45
Lokalizacja: lubuskie
Suzuki: GV I 2002r.
Kupić używaną (czasem składaną z wielu),możesz już gdzieś od 600 zł. Dają ci zazwyczaj jakąś gwarancję rozruchową 14 dni itp. Nic ci to nie daje bo możesz dostać to samo co masz i wtedy zaczynają się problemy, płacisz za skrzynie wraz z transportem (ok. 150 zł), dodatkowo za odesłanie znowu 150 zł i mechanikom za wyjęcie, włożenie, znowu wyjęcie i znowu włożenie starej skrzyni czyli gdzieś ok. 300-400 zł. Czyli jeśli jest skrzynia którą kupiłeś do dupy, na dzień dobry tracisz 600-700 zł (jeśli oczywiście złomiarz oddał ci kasę za odesłaną skrzynię), mija co najmniej dwa tygodnie i jesteś w znowu w czarnej dupie, totalnie wkó...ny.
To czarny scenariusz, ale trzeba pamiętać, że gro samochodów które do nas trafiają mają ok 200 tyś km, więc prawdopodobieństwo, że trafisz taką jak masz jest duże.
Najlepsza opcja, jak pisałem to montaż na miejscu przez złomiarza, wtedy raczej wiedzą co ci wkładają.
Ja za naprawę 5 - tego biegu plus jakieś łożyska z wymontowaniem i włożeniem zapłaciłem ok. 800 zł.
Musisz pamiętać, że każdy :komandos: złomiarz ci powie że to najlepsza skrzynia, super, extra, itp. Ważne abyś mu zapłacił, później to już jest tylko twój problem. Na zarzut, że miała być super - powie ci,że tak mu powiedział ten co mu sprzedał.
Z tego co mi mówił mechanik to totalny remont skrzyni wraz z częściami powinien zamknąć się w 2000 tyś.
Wybór należy do ciebie.
Pozdr.

_________________
To jest już czwarta.
GV I 2002r. 5d. 2.0 benz.
Ciężko pracuje.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]