Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 13:01

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07-03-2018, 08:36 
Offline

Rejestracja: 07-03-2018, 08:01
Posty: 3
Suzuki: Grand vitara I XL7
Witam Wszystkich jako nowy forumowicz!
niedawo stałem się posiadaczem GW I XL7 z 2002 roku, silnik 2.7 benzyna. Pewny przebieg 97 000 km. Silnik pracuje cicho.
Przy pierwszej wizycie kontrolnej w warsztacie mechanik stwierdził, że łańcuchy rozrządu są porozciągane, napinacz dokręcony na maksa juz ich bardziej nie napnie, no i zalecił wymianę całego rozrządu.
koszt części i robocizny nie będzie może bardzo wysoki (coś koło 1500-2000zł), ale zmartwiło mnie że przy tak niewielkim przebiegu już trzeba wymieniać łańcuch. Podobno łańcuch ten jest długi i cienki i to powód, że się szybko rozciągnął. Nie jestem specjalistą w kwestii silników i mechaniki samochodowej w ogóle więc proszę o opinię czy to normalne? Czy bezobsługowość i bezawaryjność rozrządów na łańsuchu to mit? W audi wymieniam pasek co 80tysięcy km i przy wymianie wygląda jakby tylko co był założony, a tu łańcuch wyciągnięty przy 97 000 :|


Na górę
Post: 07-03-2018, 22:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2011, 01:23
Posty: 462
Lokalizacja: Pszczyna
witaj, czy mechanik rozebrał ten silnik - jeśli nic nie słychać to bez rozbiórki trudno powiedzieć cokolwiek o stanie łańcucha.. Łańcuch w 2,7 jest długi ale dwurzędowy.

pozdrawiam Adrian


Na górę
Post: 08-03-2018, 07:17 
Offline

Rejestracja: 07-03-2018, 08:01
Posty: 3
Suzuki: Grand vitara I XL7
Stwierdził, że jest rozciągnięty przy okaz zdjęcia pokrywy zaworów (uszczelkę miał zmienić). nie widziałem tego osobiście jak duży to był luz. dziwi mnie że przy tak stosunkowo niskim przebiegu łańcuch rozciągnął się aż tak że napinacz nie może go napiąć. Czy aż tak bardzo się to rozciąga czy napinacz ma za mały zakres naciągu? Czytałem że luźny łańcuch raczej nie pęknie, ale może albo przeskoczyć albo po potrzeć niektóre elementy po których szoruje. Zleciłem wymianę choć nadal jestem zaskoczony, byłem przekonany że łańcuszki są "bezobsługowe".


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]