Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 09:33

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-11-2017, 08:01 
Offline

Rejestracja: 16-02-2011, 12:34
Posty: 14
Lokalizacja: Pomorze
Witam po długim czasie. Po długim, dlatego że wóz praktycznie bezproblemowy ale od dłuższego czasu prześladuje mnie problem z nawiewem, a konkretnie z jego temperaturą.
Chodzi o autko z automatyczną klimatyzacją 2.0HDI 2004r. Przy ustawieniach manualnych, bez włączonej klimatyzacji ustawienie stałej temperatury nawiewu jest praktycznie niemożliwe. W trakcie jazdy trzeba cały czas manipulować pokrętłem temperatury aby utrzymać temperaturę. Z racji, że nie pokonuję dużych odległości byłoby to do zniesienia ale dodatkowo występuje problem z włączającym się i wyłączającym w cyklach po 1,2 sekundy wentylatorem, przy których słychać po lewej stronie kierownicy pstrykający przekaźnik (?) Wygląda to tak jakby jakiś sterownik załączał i rozłączał klimatyzację. Wydaje mi się że najbardziej zauważalny jesienią przy niższych temperaturach. Nadmienię jeszcze że od początku zaobserwowałem w tym czasie mrugającą diodę klimatyzacji ale to zjawisko wg niektórych jest normą a inni piszą że to sygnalizacja błędu... Klima jest nabita.
Postanowiłem zająć się tym problemem i na chwilę obecną po przeczytaniu wszystkich dostępnych, podobnych wątków chciałbym sprawdzić czujnik temperatury zewnętrznej (jeżeli jest w tym aucie coś takiego) Czy ktoś orientuje się gdzie mogę go znaleźć ?
Może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?


Na górę
Post: 15-11-2017, 13:40 
Offline

Rejestracja: 24-10-2016, 11:30
Posty: 16
jesienią jest najwięcej wilgoci i być może dlatego włącza się klima jeśli jest z nią problem jeżeli nabijałeś klimę w zakładzie oni to powinni sprawdzić jeżeli chcesz sam pogrzebac najpierw spróbuj udrożnić wężyk spustowy wody jest w prawym nadkolu o czujnik zapytał bym w serwisach .


Na górę
Post: 15-11-2017, 13:48 
Offline

Rejestracja: 16-02-2011, 12:34
Posty: 14
Lokalizacja: Pomorze
W zakładzie, w którym nabijałem niestety nie potrafili nic poza nabijaniem :-)
Wężyk spustowy sprawdzałem, tylko że u mnie jest on pod maską za silnikiem mniej więcej na środku grodzi w dolnej jej części (chyba że piszesz o czymś innym). Do najbliższego serwisu dzwoniłem i powiedzieli, że mam jechać do elektryka bo oni nie mają :-) ale przypuszczali, że problemem może być czujnik ciśnienia klimatyzacji lub właśnie ten, którego ja obecnie szukam.


Na górę
Post: 18-11-2017, 20:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-11-2010, 19:08
Posty: 639
Lokalizacja: Wisła
Mrugająca dioda klimatyzacji,oznacza błąd,może to być np awaria klapki sterującej ogrzewaniem...Trzeba policzyć mrugnięcia i sprawdzić co oznacza akurat ten numer błędu.

_________________
GV I 04 2,5 V6 A/T-była i znowu jest, wielki powrót :takjest:


Na górę
Post: 27-11-2017, 13:04 
Offline

Rejestracja: 16-02-2011, 12:34
Posty: 14
Lokalizacja: Pomorze
Przyjrzałem się dokładniej tej lampce i rzeczywiście mruga. Ściągnąłem sobie nawet tabelkę z opisem usterek związanych z tym zjawiskiem. Problem jednak w tym, że nie sposób znaleźć w tym mruganiu jakąś regularność. Raz po odpaleniu silnika mruga 3 razy innym razem 4 a jeszcze innym 14. Może jednak znajdzie się ktoś kto podpowie gdzie znajduje się czujnik ciśnienia zewn. + czujnik temp. parownika/klimatyzacji?


Na górę
Post: 05-02-2018, 08:16 
Offline

Rejestracja: 16-02-2011, 12:34
Posty: 14
Lokalizacja: Pomorze
Problem rozwiązany. Okazało się, że uszkodzeniu uległ silniczek sterowania klapą nawiewu znajdujący się pod deską za schowkiem pasażera. Po wymianie wszystko pracuje jak należy. Temat zamykam.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]