Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:32

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11-01-2017, 09:48 
Offline

Rejestracja: 04-11-2016, 11:11
Posty: 1
Czesc!
Mam GV 1 2.0 16V z ogrzewaniem automatycznym.

Caly czas mialem wrazenie ze dziwnie to ogrzewanie w trybie auto dziala, teraz jak jest zimno jest juz zupelne szalenstwo.

Objaw jest taki:
Ustawiam temperature troszke powyzej minimum (21-22 stopnie). Przez 30 minut grzeje jak szalone, wali goracem tak ze mozna zdechnac. Po jakims czasie przestaje walic goracem, dmucha na odmiane zimnym powietrzem. Wyglada jakby czujnik temperatury mial strasznie duza bezwladnosc albo cos jest porabane ze sterowaniem.

Czy macie moze podobne objawy ?

Przejrzalem serwice manuala - ale nie widze w nim mojego sterowania (jest opisane manualne). Moje pierwsze podejrzenie to czujnik temperatury, ewentualnie jego umiejscowienie.
Czy wiecie moze gdzie on jest umiejscowiony i jak go zdiagnozowac ?

Ewentualnie czy macie jakies inne pomysly ?

Z gory dzieki za info

Piotrek


Na górę
Post: 11-01-2017, 21:37 
Offline

Rejestracja: 12-08-2016, 05:48
Posty: 165
Lokalizacja: Stalowa Wola
Suzuki: GVII, SX4, Wagon
Witam!
Może te fotki Ci pomogą


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Pozdrawiam! Marek
GV II 1.9 DDiS ; SX4 1,6 M16 ; Wagon M13A


Na górę
Post: 12-01-2017, 12:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-11-2010, 19:08
Posty: 639
Lokalizacja: Wisła
Nie wiem w czy mają pomóc fotki z GV II w GV I ...?
POza tym,to automatyczne ogrzewanie działa faktycznie dziwnie,u mnie podobnie.
Czujnik temperatury znajduje się pod pokrętłami od sterowania ogrzewania "od dołu" .

_________________
GV I 04 2,5 V6 A/T-była i znowu jest, wielki powrót :takjest:


Na górę
Post: 27-11-2019, 13:46 
Offline

Rejestracja: 14-06-2018, 20:41
Posty: 17
Suzuki: GVI
Witam,

Odgrzebuję stary temat - mam to samo. Czy ktoś zna odpowiedź? Przy ustawieniu na 20 stopni (przedostatnie najzimniejsze ustawienie) nawiew grzeje jak z pieca. Przy zjechaniu na skrajnie zimne (niebieskie pole - MIN) nawiew wieje powietrzem z dworu. Przy dłuższej trasie wszystko wraca do normy - temperatura regulowana jest stopniowo. Dzieje się tak na Auto i na ręcznej regulacji mocy nawiewu.


Na górę
Post: 17-01-2022, 13:19 
Offline

Rejestracja: 17-01-2022, 13:09
Posty: 2
Suzuki: GW I
Hej
U mnie to samo. Może komuś udało się obniżyć temperaturę? myślę że przeniesienie czujnika w najcieplejsze miejsce kabiny powinno pomóc, tylko jak to zrobić?


Na górę
Post: 28-01-2022, 10:28 
Offline

Rejestracja: 05-01-2016, 14:07
Posty: 33
Lokalizacja: mazowieckie
Suzuki: GVI 2.0 PB
I ja się dołączę do pytania. U mnie też ogrzewanie działa własnym życiem :(


Na górę
Post: 15-04-2023, 18:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-07-2009, 19:34
Posty: 160
Lokalizacja: Limanowa
Nie wiem czy sobie już poradziliście ale do sprawdzenia jest kanalik zasysania powietrza z kabiny.
Wlot znajduje się w prawej dolnej części obudowy kokpitu, pod sterowaniem miejscem nawiewu, od dołu widoczne dziurki lub palcami można namacać.
Odpinając cały kokpit widać tam karbowaną plastikową rurkę która musi być założona na wlot powietrza z tych otworów z kabiny.

_________________
G.V. I 2.0TD / G.V. XL7 2.0HDi


Na górę
Post: 20-04-2023, 10:16 
Offline

Rejestracja: 19-05-2020, 08:36
Posty: 41
Lokalizacja: Stolica
Suzuki: Grand Vitara XL-7
albin1981 pisze:
Nie wiem czy sobie już poradziliście ale do sprawdzenia jest kanalik zasysania powietrza z kabiny.
Wlot znajduje się w prawej dolnej części obudowy kokpitu, pod sterowaniem miejscem nawiewu, od dołu widoczne dziurki lub palcami można namacać.
Odpinając cały kokpit widać tam karbowaną plastikową rurkę która musi być założona na wlot powietrza z tych otworów z kabiny.


Czy jesteś na 100% pewien że to ma zaciągać powietrze z kabiny?
Jak dobierałem się do modułu komfortu z ciekawości zobaczyłem gdzie ta rura idzie. Jest to jeden z tuneli z powietrznych z taką dziwna przystawką. Moje zdolności artystyczne pokazujące jak to wygląda niżej.
Zastanawiałem się że skoro tam jest taki jak by lejek to tworzy się podciśnienie i powinno by to zaciągać powietrze ale bardzo leniwie.
Więc zatkałem ten lejek i teraz dmucha tam tędy powietrzę prosto z kanału nawiewowego.
Dodatkowo zaraz pod zaciągiem powietrza z kabiny pod pokrętłami jest termistor, u mnie to był jedna wielka kulka kurzu. Po przeczyszczeniu tego jak by się lekko poprawiło sterowanie temp. Jest jak by trochę bardziej czuły na temp w aucie.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]