Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 01:08

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: kod dźwiękowy
Post: 07-08-2016, 17:46 
Offline

Rejestracja: 07-08-2016, 17:24
Posty: 2
Suzuki: xl7
Witam.Mam problem z XL 7, ale myślę ze może dotyczy to wszystkich wersji Suzuki .Od kilku dni po wyłączeniu silnika ,nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki rozlega sie sygnał dźwiękowy,piszczenie w sekwencji 333,czyli "pip,pip,pip --- pip,pip,pip --- pip,pip,pip", wszystko jest wyłączone(przynajmniej tak się mi wydaje),wszystko działa ,światła etc...autko jeździ itp.Na komputerze pokazuje błąd "mala nieszczelność par paliwa" ale ten kod jest już od paru miesięcy , wiec wydaje się nie związane z" piszczeniem" , notabene nawet jeśli skasuje błąd to i tak piszczy. Z tym błędem tez sie szarpie ,ale moze jakoś sobie poradzę ze znalezieniem nieszczelności.Prośba, czy kos wie co oznacza to "piszczenie" ? Zaznaczam ze nie jest to dźwięk sygnału stacyjki,żona przypomina sobie ze juz cos takiego mila ,ale nie pamięta co to było.Proszę o pomoc.Dziękuje


Na górę
Post: 08-08-2016, 20:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2011, 01:23
Posty: 462
Lokalizacja: Pszczyna
Witam, 3krotne bipanie w xl'kach jest często związane z ustawieniami automatycznego/opóznionego zamknięcia drzwi/zabezpieczenia drzwi itp. Błąd nieszczelności pojawia się w 3,6l także gdy jest wadliwy korek wlewu paliwa / lub niedokręcony.

pozdrawiam Adrian


Na górę
Post: 09-08-2016, 20:19 
Offline

Rejestracja: 07-08-2016, 17:24
Posty: 2
Suzuki: xl7
Dziękuje bardzo za informacje,wczoraj zauważyłem ze otwarcie tylnych drzwi nie powoduje zapalenia się na desce ikony otwartych drzwi,choć przyznam szczerze ze nie zwracałem nigdy uwagi na to,otwarcie każdych drzwi powoduje zapalenie się ikonki,ale nie tylnych drzwi (w xl7 do 2006 to drzwi a w nowszych to klapa) co do par paliwa korek i zaworek sterujący par przy silniku wymieniłem ale bez pozytywnego skutku,po skasowaniu błędu dzień lub dwa i kontrolka się zapala ponownie,będę próbował dalej.Jeszcze raz dziękuje bardzo


Na górę
Post: 02-09-2016, 15:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2011, 01:23
Posty: 462
Lokalizacja: Pszczyna
:-) dobrze zrozumiałem, że to 2,7 ? ostatno miałem przypadek w tym silniku dziurki w przewodzie między nadwoziem a rureczką na kolektorze poniżej zasobnika podciśnienia - dziurka jak od szpilki.

pozdrawiam


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]