Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:51

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18-06-2016, 08:03 
Offline

Rejestracja: 03-12-2014, 20:57
Posty: 13
Witam
Jak w temacie mam problem z centralnym zamkiem, mianowicie:
1. Otwieranie z pilota raz na 5 prób uda się otworzyć samochód.
2. Jak jestem z pilotem obok samochodu to centralny szaleje, otwiera zamyka i tak w kółko.
3. Jak próbuje otworzyć samochód, to podczas próby otwarcia, centralny "strzela", a nie otwiera samochodu.

Dodatkowy problem to zamki otwierania drzwi z kluczyka, niestety otwieram auto tylko od strony pasażera, problem dość dokuczliwy, gdyż muszę tak parkować, aby mieć miejsca w celu otwarcia drzwi pasażera. Być może to problem centralnego zamka, aczkolwiek może być też problem z samymi zamkami, niestety ich nie używałem i może zapadki przestały poprawnie funkcjonować

Czytałem różne posty na forum, ale nie znalazłem podpowiedzi.
Byłem już w dwóch różnych warsztatach i jeden powiedział, że to problem pilota w kluczyku - do wymiany (baterię już sam wymieniałem), niestety nie jestem tego w stanie zweryfikować, gdyż posiadam tylko jednego pilota. Jak zapytałem mechanika, czy jest pewien na 100%, to się zapowietrzył i nie wiedział co dalej powiedzieć.
Drugi wskazał, że problem jest z centralą zamka, musi rozłożyć centralny, zamki w drzwiach itd. - wycena 500-700 zł. Aczkolwiek, też wskazał, ze może okazać, się, że to nie koniec.

W związku z tym, mam do was prośbę, o podpowiedź, niestety jacy są mechanicy sami wiecie.
Chciałbym zapłacić, ale tez chciałbytm się pozbyć moich problemów, a nie wydać, kasę i dalej szukac rozwiązania.
dzięki za pomoc.


Na górę
Post: 18-06-2016, 20:38 
Offline

Rejestracja: 03-12-2014, 20:57
Posty: 13
Witam
Bębenek naprawiłem, zamek od kierowcy już działa, jednakże problem z centralnym pozostał.
W ogóle nie chce otworzyć drzwi z pilota, tylko strzela i migają kierunki. Zamykać też nie chce, aczkolwiek po 3, 4 naciśnięciu pilota zamknie, natomiast w ogóle nie otwiera auta.
Macie jakiś pomysł? Może faktycznie to pilot, niestety mam tylko jeden, więc nawet nie sprawdzę.
pozdrawiam


Na górę
Post: 20-06-2016, 07:42 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
refio pisze:
2. Jak jestem z pilotem obok samochodu to centralny szaleje, otwiera zamyka i tak w kółko.

Bez naciskania? Jeśli tak, to mi bardziej na pilota wygląda niż centralę. Tak jakby były problemy częstotliwością. Może warto poszukać sklepu/warsztatu z pilotami i sprawdzić jak będzie przy użyciu innego?

Jeśli zamykasz auto kluczykiem, to zamki normalnie działają?


Mam jeszcze prośbę, wpisz w temat jakie konkretnie auto. Pewnie nie ma to większego znaczenia, ale... ;)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 22-06-2016, 21:29 
Offline

Rejestracja: 03-12-2014, 20:57
Posty: 13
Witam
problem z pilotem i to bez naciskania, jak mam w kieszeni to jest ok, ale jak wyjmę, mimo nie naciskania przycisków zaczyna szaleć.
może to pilot, ale na razie nie mam jak sprawdzić, jak przeczyszczę styki we pilocie, to przez parę chwill zamyka otwiera, a potem zaczyna znów szaleć jak wcześniej.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]