Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 17:40

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27-01-2016, 20:00 
Offline

Rejestracja: 18-01-2016, 09:46
Posty: 7
Suzuki: GV
Suzuki Grand Vitara rok 2002 2.0 HDI Witam koledzy co może być przyczyną przy mocnym przyspieszaniu często wchodzi w tryb awaryjny zaświeca się kontrolka heck i nie osiągnie większych obrotów jak 3000 tyś po zresetowaniu stacyjką wszystko wraca do normy też przy mocnym depnięciu gazu puszcza mocnego czarnego dyma. Zaznaczę że wężyki ciśnieniowe o EGR mam odpięte i wężyk od przepustnicy powietrza też mam odpięty przepustnica jest cały czas otwarta tak kupiłem ale to chyba nie ma nic do tego.





Edycja: pozwoliłem sobie na usunięcie pierwszego postu i drobną modyfikację drugiego :) Czoboki


Na górę
Post: 11-02-2016, 21:17 
Offline

Rejestracja: 18-01-2016, 09:46
Posty: 7
Suzuki: GV
Witam ma ktoś jakiś pomysł


Na górę
Post: 11-02-2016, 21:38 
Offline

Rejestracja: 24-01-2016, 13:34
Posty: 33
kolego jeżeli ktoś wypiął to zn że miał powód, masz dwa powody czarnego dymu przy gwałtownym depnięciu na gaz leją wtryski to samo zaobserwujesz jak dasz pełny gaz na biegu. Druga rzecz to może być problem z EGR- em ale też z turbodoładowaniem luz na osi, czy bierze olej silnikowy. Podobny problem miał kolega (po zaślepieniu EGR) wkrótce potem padło mu turbo a u brata w tojotce leją wtryski na 2 i 4 jak da kopa to zostawia zasłonę z czarnego dymu


Na górę
Post: 16-02-2016, 07:44 
Offline

Rejestracja: 18-01-2016, 09:46
Posty: 7
Suzuki: GV
Co chodzi o wtryski to jest na nich nabita data z 2014 roku z jakiegoś serwisu diesla jak by były po regeneracji ale co tam było robione to szlak wie.Turbo lekko przygwizduje, EGR odpięty nie działa. A więc spróbuje wymienić i podpiąć EGR zobaczę co się będzie działo.


Na górę
Post: 28-02-2016, 10:34 
Offline

Rejestracja: 24-01-2016, 13:34
Posty: 33
kolego ja jednak nadal uważam że czarny dym pochodzi ze złego spalania : zbyt duża dawka paliwa, złe rozpylenie paliwa przez wtryski (lejące) zbyt mała dawka powietrza w stosunku do zadanej dawki paliwa, olej ma tendencje do kopcenia na niebiesko


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]