Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 22:45

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11-11-2012, 11:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-03-2012, 20:42
Posty: 391
Lokalizacja: Hajnówka
Nie wiem czy temat pasuje do tego działu, w razie czego prosze o moderatora o przeniesienie.

Ostatnio duzo się słyszy o usuwaniu drobnych wgniecen bez lakierowania (metoda PDR). Na youtube jest mnóstwo filmików przedstawiających efekty takich prac, ale wiadomo że nie wszystko musi być zgodne z rzeczywistoscia. Moja granda jak ją kupiłem miała kilkanaście drobnych wgniotek parkingowych. Nie były to jakieś strasznie głębokie wklęśnięcia, ale na słoncu rzucały sie w oczy i mi osobiście to przeszkadzało. Pech chciał ze wgniotki były na rożnych elementach więc tak naprawde trzeba by było polakierować wszystkie drzwi i jedno przednie nadkole. Rozeznałem się nieco wśród okolicznych lakierników i każdy z nich stwierdził ze bez lakierowania nikt mi tego nie zrobi (wiadomo oni z tego żyją :)).
Znalazłem kilka firm zajmujących się naprawami bezlakierniczymi, w tym jedna z nich mieściła sie w okolicach Lublina. Wybierałem sie akurat w tą strone więc umówiłem sie na wizyte. Po obejrzeniu mojego auta właściciel stwierdził że nie ma problemu zrobia mi auto wyciagajac wszystkie wgniotki jakie sie da. Pozostawiłem auto na 3 godziny w warsztacie i po powrocie byłem w szoku. Blachy wyglądały jak nowe w miejscach gdzie były wgniecenia nie pozostał nawet najmniejszy ślad. Nawet na rancie przednich prawych drzwi (tuz nad plastikową osłoną dolnej krawędzi drzwi) gdzie wgniecenie było na przetłoczeniu nie widać śladu.
Praca została wykonana perfekcyjnie. Do póki sam nie przekonałem sie na własne oczy nie byłem do konca przekonany do tej metody, ale teraz wiem że to naprawde działa.
Za wszystkie wgniotki zapłaciłem 600zł, wbrew pozorom nie jest to dużo - inaczej warto zapłacic nawet dużo wiecej żeby na aucie pozostał oryginalny lakier.
Właściciel pokazał mi dwuletnia Honde Accord po gradzie która była akurat w czasie prac - efekt był niesamowity. Naprawy po gradzie to glowne zajecie tej firmy. Mają mnóstwo klientów i wcale się temu nie dziwie bo jeżeli uda sie wyciagnać wgniotki po gradzie na dachu to na aucie nie pozostaje zaden ślad, bawiac się w lakierowanie na aucie będzie szpachla i niech teraz ktoś kto będzie chciał sprzedac to auto wytłumaczy ewentualnemu klientowi szpachle na dachu? Ja nie odwazyłbym sie na zakup takiego auta.
Podsumowując jeżeli ktos ma taki sam problem z wgniotkami parkingowymi szczerze polecam wizytę w takiej firmie.
Nie wiem czy mogę publicznie napisać w jakiej konkretnie firmie naprawiano moje auto, ale jeżeli moderator wyrazi na to zgodę chętnie się podziele kontaktem (ewentualnie prosze pisać na PW).


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-11-2012, 14:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-01-2010, 12:54
Posty: 265
Lokalizacja: Polska
Ja byłbym zainteresowany adresem tej firmy. Sam mam kilka wgnieceń w różnych miejscach i na wiosnę myślę nad tym popracować.


Na górę
Post: 07-09-2021, 15:43 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Miałem podobne uszkodzenie w SX4. Bez pęknięcia lakieru. W poleconej firmie od tej metody usłyszałem kwotę rzędu 500 zł i brak gwarancji, że nie będzie śladu.
Podobną kwotę rzucił lakiernik.
Nie zrobiłem nic.

Rok później ktoś mi uszkodził drzwi i musiałem dać samochód do lakiernika. Ten zrobił mi tamto wgniecenie gratis, przy okazji drzwi. ;-)
Na doświadczenie z PDR przyjdzie więc jeszcze poczekać.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]