Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 12:51

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05-06-2018, 06:43 
Offline

Rejestracja: 22-03-2015, 23:09
Posty: 7
Lokalizacja: Łódź
Suzuki: Baleno 1.6 Sedan '99
Cześć.
Czy ktoś się orientuje gdzie mogę dostać samoregulatory do szczęk do Baleno 1.6 sedan 1999, wersja poliftowa?
Wszędzie gdzie nie pytam to mają a potem okazuje się, że to nie do tego auta. Chodzi mi o takie jak w linku.
http://razborka-liana.ru/471-podveska/4 ... aya-detail

Mój problem polega na tym, że od pewnego czasu mam miękki pedał hamulca. Auto bez ABS. Problem pogłębia się jak auto stoi. Po nocy zawsze przed odpaleniem lekko go pompuje i wtedy jest całkiem ok, chociaż czuć wyraźną różnicę pomiędzy pierwszym a drugim wciśnięciem pedału podczas jednego hamowania. Kompletnie źle robi się jak auto postoi kilka dni. Wtedy nawet pompowanie przed odpaleniem niewiele daje i pierwsze wciśnięcie hamulca może być do końca, a koła się nie blokują. Dopiero popuszczenie i kolejne wciśnięcie dają lepsze rezultaty. Ktoś z Was miał podobnie? Obstawiam samoregulatory, ale mogę się mylić.


Na górę
Post: 10-06-2018, 13:26 
Offline

Rejestracja: 17-08-2011, 17:33
Posty: 97
sieja1234 pisze:
Obstawiam samoregulatory, ale mogę się mylić.


Samoregulatory to ostatnie czego bym się czepiał. Przede wszystkim czy układ jest dobrze odpowietrzony, to po pierwsze. Po drugie jak mocno są zużyte szczęki i bębny, czy przypadkiem nie kwalifikują się już dawno do wymiany.

Samoregulatory można łatwo sprawdzić, ustawiając je wstępnie ręcznie na minimum przerwy pomiędzy szczękami a bębnem. Jeśli wówczas skok jałowy pedału się zmniejszy to znaczy że faktycznie samoregulatory nie działały dobrze. Obstawiam jednak, że samoregulatory są już w maksymalnym swoim położeniu a szczęki są tak zużyte, że samoregulatory nie są w stanie zapobiec ich nadmiernemu cofaniu.

A jak zachowuje się hamulec ręczny. Na ile "ząbków" łapie? Czy dobrze trzyma na obydwa koła? Bo to też może dużo tu podpowiedzieć.


Na górę
Post: 11-06-2018, 23:39 
Offline

Rejestracja: 22-03-2015, 23:09
Posty: 7
Lokalizacja: Łódź
Suzuki: Baleno 1.6 Sedan '99
Hamulce są nowe, zarówno bębny jak i szczęki. Łapałem się samoregulatorów, ponieważ widać, ze zęby na nich są już lekko starte i nie trzymają najmocniej. Dzisiaj jednak, po przeczytaniu na jakimś forum podobnej historii ze swiftem, sprawdziłem odpowietrzniki. Okazało się, że w nowym cylinderku poci się odpowietrznik. Wymieniłem go na nowy i sprawdzę jaki to przyniosło efekt. Faktem jest że przy odpowietrzaniu tego felernego koła powietrza było bardzo dużo.
Jeżeli dalej będzie występowało pocenie się przy tamtym odpowietrzniku wymienię po raz kolejny cylinderek, a jeśli to nic nie da to będę szukał przyczyn w pompie i korektorze sił hamowania. Dam znać jakie będzie ostateczne rozwiązanie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]