Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 12-12-2017, 01:35

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość

hatchbacku z 99 roku
ogrzewanie tylnej szyby działa tylko na górnej połowie. po włączeniu ogrzewania widać ze para znika mniej więcej od połowy szyby w górę a na dole nie. 5 ścieżek nie działa od samego dołu i druga od góry. jak patrzyłem na ścieżkę elektryki wzdłuż bocznych uszczelek to mniej więcej właśnie do tego miejsca co ogrzewanie nie działa jest jakby taka cynowa ścieżka poprowadzona, dalej już tej ścieżki nie ma ale właśnie w tym miejscu gdzie jej nie ma to ogrzewanie działa. prąd w ścieżce musi płynąć do końca, bo kable są podłączone na dole właśnie a ogrzewanie działa w górnej połowie. patrzyłem dokładnie na ścieżki i nie widać żeby coś tam było przerwane. aż dziwne że tyle ścieżek może być uszkodzonych. jest jakiś sposób by sprawdzić gdzie jest uszkodzenie i to naprawić?

drugi temat to zaparowane szyby po nocnym postoju. suszyłem już wnętrze kilka godzin wstawiając dmuchawę elektryczną (przy lekko uchylonych szybach żeby miało gdzie odparować) ale to pomogło na 3 dni raptem. wszędzie w aucie jest sucho, dokładnie wszystko sprawdzałem. klimatyzacja niestety nie działa i przypuszczam że to dlatego właśnie...

Co do zaparowanych szyb to bez klimy to będzie ciężko je odparować. nadmuch powietrza musi być nastawiony z zewnątrz bo jak będzie nastawiony ze środka to masakra. Co do sprawdzenia gdzie są ścieżki w ogrzewaniu przerwane to ja przy zaparowanej tylnej szybie od środka włączyłem ogrzewanie szyby i po 2- 5 min tam gdzie są ścieżki przerwane zrobiły się odparowane kółka. Lub latarka od środka Ty od zewnątrz i patrzeć na ścieżka gdzie będzie przeźroczysta.

Awatar użytkownika

"cynowa sciezka" czyli ktos juz probowal ratowac ogrzewanie. wymien cala klape, bedzie chyba najtaniej ;)

W sklepie motoryzacyjnym kupisz specjalny lakier przewodzący do naprawy ścieżek.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00