Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 24-04-2024, 11:19

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 26-08-2008, 07:41 
Offline

Rejestracja: 29-09-2006, 18:43
Posty: 635
Lokalizacja: TRZEMESZNO
Seraph pisze:
hmmm... ktoś mnie źle zrozumiał - relatywnie szybko to znaczy z maksymalną dozwolną prędkością + 10km/h - a dlaczego tak? bo w większości aut prędkościomierze są przeskalowane w dół... wiem to na pewno. Nie powiem skąd. [...]

Powiedz, prosze!


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-08-2008, 06:06 
Offline

Rejestracja: 04-01-2008, 22:05
Posty: 59
Lokalizacja: Mysłowice
Wystarczy wynik prędkości z GPS i tam widać, że na liczniku zawsze jest mniej :).

Przy około 120 jest jakieś 8 km mniej. średni błąd to około 7-8%

_________________
Krzysztof


Ostatnio zmieniony 27-08-2008, 14:11 przez Krzy$, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 27-08-2008, 19:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Witam.
Co prawda tematem jest spalanie w SX4, ale skoro nazbieralo sie juz tyle postow na temat predkosci, pozwole sobie rowniez na OT.
Bedac czlonkiem tutejszego automobilklubu ADAC staram sie regularnie - srednio dwa razy w roku - korzystac z gratisowych badan stanu technicznego pojazdu (hamulce, amortyzatory, wyskalowanie predkosciomierza itp.). Ostatecznie place spore skladki czlonkowskie wiec staram sie otrzymac cos w zamian ;-)

Oto wyniki mojej ostatniej kontroli predkosciomierza (seryjne ogumienie letnie 205/60 R16), dla predkosci 30/50/80/100 km/h:

Predkosciomierz: 30,0 km/h
Pomiar: 28,7 km/h
Rozbieznosc: 4 %

Predkosciomierz: 50,0 km/h
Pomiar: 44,8 km/h
Rozbieznosc: 10 %

Predkosciomierz: 80,0 km/h
Pomiar: 76,9 km/h
Rozbieznosc: 3 %

Predkosciomierz: 100,0 km/h
Pomiar: 96,2 km/h
Rozbieznosc: 3 %

W moich poprzednich samochodach bylo podobnie, tzn. zawsze mniej od wskazania predkosciomierza, ale nigdy "ryczaltowo" o 10 km/h mniej.
Nie ma tutaj rowniez zadnej zaleznosci liniowej, dlatego trzymajac sie nakazanej predkosci jest sie wlasciwie zawsze po "bezpiecznej" stronie, ale trudno spekulowac o ile "wolno mi przekroczyc".

Seraph pisze:
... relatywnie szybko to znaczy z maksymalną dozwolną prędkością + 10km/h - a dlaczego tak? bo w większości aut prędkościomierze są przeskalowane w dół... wiem to na pewno. Nie powiem skąd.

co do samych przepisów - powiem tak - mam sporo znajomych wśród tzw. "drogowców" czyli inżynierów ruchu - zarówno tych co projektują same drogi jak i tych co projektują ruch na nich. Wszyscy zgodnie twierdzą że przepisy są ustalane nie dla przeciętnego kierowcy w przeciętnym aucie, tylko dla tego najgorszego w najgorszym jeżdżącym samochodzie - to znaczy dla klienta który myśli że umie doskonale jeździć ale widzi nieostro, reaguje za późno, mylą mu się strony prawa z lewą, patrzy na dżwignię biegów podczas ich zmieniania, a ponadto prowadzi 20-letniego malucha praktycznie bez hamulców... gdyby projektowano ruch (a w tym ograniczenia prędkości) dla przeciętnego kierowcy to w mieście jeździlibyśmy nie 50 a 80, przy szkołach zamiast 40-tki byłaby 60-ka, a na drogach poza miastem maksymalna prędkośc byłaby 120km/h. Ale tak się nie robi i tyle. ...


Tak sie przypadkiem sklada ze rowniez ja jestem jednym z tych "drogowcow" czyli inzynierow ruchu i moge w calej rozciaglosci potwierdzic slowa Twoich znajomych.
Takie sa zasady i to nie tylko w Polsce.
O bezpieczenstwie jakiegokolwiek ukladu decyduje zawsze najslabszy element, a nie ten statystycznie przecietny.
Mowiac obrazowo, lancuch jest tylko tak mocny jak jego najslabsze ogniwo.
Przepraszam za OT i licze ze Moderator przymruzy tym razem oko ;-)

Pozdrawiam - SX4ever

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-08-2008, 16:59 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
To bardzo interesujące :)
Zawsze mnie bawi, jak tuż przed fotoradarem ludzie w mieście zwalniają do "licznikowego" 48-50 km/h ;)


Jak znajdę czas, zrobię tu porządek i wydzielę posty na inne tematy.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-08-2008, 02:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2008, 01:50
Posty: 155
Lokalizacja: Katowice
Avalanche pisze:
Zawsze mnie bawi, jak tuż przed fotoradarem ludzie w mieście zwalniają do "licznikowego" 48-50 km/h ;)

Tez bym sie posmial, ale nie wiem jak im zerknac na licznik :szok:


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-08-2008, 07:53 
Offline

Rejestracja: 04-04-2007, 15:23
Posty: 96
Lokalizacja: Warszawa
etom pisze:
Avalanche pisze:
Zawsze mnie bawi, jak tuż przed fotoradarem ludzie w mieście zwalniają do "licznikowego" 48-50 km/h ;)

Tez bym sie posmial, ale nie wiem jak im zerknac na licznik :szok:

wystarczy jechać za takim zawodnikiem i zerknąć na swój licznik ale można też próbować Twoim sposobem :roll:


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-08-2008, 13:30 
Offline

Rejestracja: 01-11-2007, 12:00
Posty: 129
I nie ma się co dziwić i śmiać, jak jedziesz w obcym mieście to reagujesz tak odruchowo - tak jak odruchowo próbujesz odgonić bzyczącą nad uchem muchę, która poprostu wku....ia.

_________________
Tarzycjusz:)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]