Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 08:44

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28-09-2010, 19:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-09-2010, 18:28
Posty: 4
Lokalizacja: Mazowieckie
Jeśli chcecie się pozbyć pukania i trzeszczenia należy wyjąć fotel przykręcony jest do podłogi 4 śrubami Torx T 30 należy wypiąć wtyczkę od poduszek. Jak już wyjęliśmy fotelik położyć go na bok po bokach są śruby które mocują fotel do stelaża ( Torx E 10) należy je wykręcić podłożyć odpowiednio duże i grube podkładki które wchodzą na tulejkę skręcamy wszystko na klej np:Loctite 262 zabezpieczający gwinty. U mnie zadziałało przestał stukać i skrzypieć. Problem tkwił w tulejkach które były zbyt długie a śruba mimo że dokręcona nie dociągała i wszystko latało.Robiłem to jakiś czas temu więc może słaby opis ale jeśli ktoś mechanikowaty dojdzie.Na dole dodałem zdjęcia :D

_________________
Jarek


Ostatnio zmieniony 26-10-2010, 19:58 przez Jarcz, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
Post: 29-09-2010, 18:38 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Jarcz pisze:
należy je wykręcić podłożyć odpowiednio duże i grube podkładki które wchodzą na tulejkę skręcamy wszystko może być na klej ale nie kropelkę :lol: U mnie zadziałało przestał stukać i skrzypieć. Problem tkwił w tulejkach które były zbyt długie a śruba mimo że dokręcona nie dociągała i wszystko latało.Robiłem to jakiś czas temu więc może słaby opis


Napisz proszę jeśli możesz jakie są wymiary tych podkładek, czy da się to zrobić (jeśli ktoś wygimnastykowany) bez wykręcania fotela?

Ja ze skrzypieniem sobie poradziłem niemal zlewając cały mechanizm fotela WD40 i od 10kkm mam spokój. Zostało mi jeszcze takie dziwne pstykanie jak dynamiczniej w zakręt wejdę, jakby coś przeskakiwało. To może być ten luz, o którym piszesz.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-09-2010, 19:24 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
Do skręcania zamiast kleju radzę użyć specjalnych preparatów zapobiegających odkręcaniu się. Używa się go m.in. do śrub mocujących wiązania deski snowboardowej, a kupić można w sklepach ze śrubami.


Na górę
Post: 29-09-2010, 20:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-09-2010, 18:28
Posty: 4
Lokalizacja: Mazowieckie
fotelik odkręcamy kluczem Torx T30 a ta śruba co powoduje te stukanie i skrzypienie jest na torx E10 wykręcamy ją wkładamy podkładkę o otworze 13mm grubość 1,5 mm ja zastosowałem akurat miedzianą taką jak się używa pod korek zlewu oleju np. w oplach.Zrobiłem dwa zdjęcia ale tych śrub jest cztery oczywiście
Obrazek
[/img] śrubę tą widać odchylając plastik np. ten gdzie reguluje się fotel
Obrazek
widać tą podkładkę co naprawiła nam fotelik bo jest koloru miedzianego może z czasem się wytrze ale już wiemy co piszczy ;)

_________________
Jarek


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-05-2011, 17:28 
Offline

Rejestracja: 12-05-2010, 21:06
Posty: 110
Lokalizacja: Szczecin
Witam,
Dzisiaj przy zakładaniu pokrowców na siedzenia przednie sprawdziłem te śruby. Okazało się że mają luz co prawdopodobnie powoduje te przykre dźwięki. Teraz mam takie pytanie, jeśli dam te podkładki tylko od strony drzwi to coś się stanie? Pytam bo dostęp do drugiej strony jest utrudniony a nie widzi mi się odkręcanie fotela.

Rozmiar podkładek to: 13mm średnica otworu i 1,5mm grubość podkładki? Dobrze rozumiem?

Damian


Na górę
Post: 15-03-2012, 22:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-01-2012, 00:48
Posty: 106
Witam.
W moim Suzuki SX4 od początku pstryka coś pod fotelem kierowcy gdy wchodzę w zakręt. Auto jest nowe z 2011 roku z salonu i mam już uczulenie na ten dźwięk.
W serwisie Suzuki opisałem problem i zrobiłem im ściągę z Waszych doświadczeń i porad. Obiecali, że coś poradzą. Po odbiorze auta przez dwa tygodnie było cicho ale teraz znowu pstrykanie powróciło.
Mogli założyć na cienką podkładkę lub czegoś nie dopracowali? Spotkał się ktoś z Was z ponownym powrotem do serwisu w tej sprawie? I co było powrotem niedoróbki?

I jeszcze jeden problem.
Od jakiegoś czasu coś mi bzyczy (trudno nazwać ten dźwięk) podczas jazdy po kostce pod fotelem pasażera. Na asfalcie cisza. Nie mogę dojść co jest tego powodem.
Może mieliście takie irytujące dźwięki i wiecie skąd pochodzą?
Pozdrawiam.


Na górę
Post: 06-03-2018, 13:20 
Offline

Rejestracja: 11-10-2016, 11:30
Posty: 37
Suzuki: SX4
Witam potrzebuję zestaw naprawczy do skrzypiącego fotela kierowcy, może ktoś poda linka z allegro ze śrubkami , podkładkami jakie potrzeba i klejem, wiosna idzie i zabrałbym się za robotę.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]