Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 15:10

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8 Następna
Autor Wiadomość
Post: 27-03-2016, 00:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Jako uzupełnienie ceny ASO powiem, że chcieli 5 tys. i to już były w tym zniżki, a cena jest za pełną usługę wraz z kompem w celu diagnozy. Dla porównania FIAT za sam katalizator ok, 2,8 tys., to i tak lepiej niż SUZUKI.


Na górę
Post: 07-04-2016, 18:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kolejna oferta nowego katalizatora na allegro. Może wzrasta zapotrzebowanie na nowe i rozpoczyna się ruch w interesie?


Na górę
Post: 09-04-2016, 18:14 
Offline

Rejestracja: 05-12-2013, 18:38
Posty: 164
U mnie już regularna dyskoteka - zapala się, po kilkunastu odpaleniach gaśnie i znów się zapala i tak w kółko :)

Ale chyba złapałem pewną prawidłowość - niskie obroty na 5-tym biegu, prędkość między 80 - 90 km/h, nie ma znaczenia czy hamuję silnikiem, czy dodaję gazu - ale ostatnie przypadki to takie okoliczności.

Oczywiście są wyjątki, bo zapalił mi się i latem w gigantycznym korku od Zielonej Góry do Szczecina w sierpniu zeszłego roku.

Ja się zdecyduję na ten z Poznania. Na razie tylko odsapnę finansowo, bo w peżoku wybuliłem za pompę i 2 czujniki niezły pieniądz - ale tu z checkiem nie było żartów - auto potrafiło zgasnąć podczas ruszania ze świateł - gaz, sprzęgło, check, gasł silnik i trzeba było odczekać z minutę, bo silnik nie chciał kręcić nawet :)


Na górę
Post: 18-06-2016, 06:28 
Offline

Rejestracja: 05-12-2013, 18:38
Posty: 164
Na razie nie podjąłem jeszcze żadnych kroków ale jedną ciekawostką się podzielę:
zdecydowanie rzadziej jeżdżę teraz suzi (raz w tygodniu, żeby nie zardzewiała w garażu) ale przestałem tankować na Auchan i leję na Shellu. Jak dotąd check się nie zapalił. Nie chcę wyciągać daleko idących wniosków, bo może to być przypadek albo splot wielu czynników, gdzie paliwo jest tylko jednym z nich albo wcale nie ma znaczenia ;)

Edyta: Miodowy miesiąc minął :) Dzisiaj na paliwie z szela wyskoczył check :) Wszystko przez tę parówę z przodu, co zamulała i jechałem w konwoju 90 km/h :szalony: Taka prędkość + 5-ty bieg = engine check


Na górę
Post: 27-11-2016, 14:12 
Offline

Rejestracja: 27-11-2016, 13:40
Posty: 1
Suzuki: Sx4
Witam wszystkich na forum
Widzę że tu ogólny problem z katalizatorami
U mnie też zapalił się check engine i niestety zdiagnozowano słabą wydajność katalizatora poniżej progu
Samochód suzuki sx4 1,6 vvt przy przebiegu uwaga 67 000.
Wymieniliśmy katalizator i nie ma się co bać bo kosztował 650 zł plus 20 zł koszty przesyłki
Katalizator jest firmy angielskiej BM Catalic i sprawuje się naprawdę dobrze.
czas oczekiwania na kata około tygodnia.
Dla zainteresowanych mogę podać linka krakowskiej firmy która sprowadza, tylko nie wiem czy mogę tu na forum.
Zastanawiałem się również nad drugą opcją czyli wycięciem starego wkładu i wymianę na wkład firmy np AWG Polonez bo podobno też się sprawdza ale ostatecznie zwyciężyła opcja pierwsza czyli zakup dedykowanego do sx4 zamiennika angielskiego bo jest śmiesznie tani a poza tym to zostaje wtedy stary katalizator który można oddać za kilkadziesiąt złotych.
Tak więc nie koniecznie trzeba to wymieniać w salonie suzuki i płacić po kilka tysięcy.

Pozdrawiam
Grzesiek


Na górę
Post: 19-02-2017, 22:08 
Offline

Rejestracja: 19-02-2017, 21:48
Posty: 2
Suzuki: Sx4
Hej....mam podobny problem...niestety konieczna jest wymiana katalizatora..możesz podać więcej informacji jak i gdzie można to zrobić...pozdrawiam


Na górę
Post: 19-02-2017, 22:19 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Kurak22 pisze:
Hej....mam podobny problem...niestety konieczna jest wymiana katalizatora..możesz podać więcej informacji jak i gdzie można to zrobić...pozdrawiam

A może tak zacząć od viewtopic.php?f=46&t=3757 ? :?

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 22-02-2017, 09:43 
Offline

Rejestracja: 22-02-2017, 08:01
Posty: 45
Lokalizacja: Sochaczew
Suzuki: SX4 4X4
Kurak22 pisze:
Hej....mam podobny problem...niestety konieczna jest wymiana katalizatora..możesz podać więcej informacji jak i gdzie można to zrobić...pozdrawiam

Witam - jak to mówią ( kto bogatemu zabroni ? ) Z tego co się orientuje, to nie chodzi o katalizator - tylko program w sterowniku silnika - jest tak zestrojony, że przy niewielkich przebiegach wyskakuje ten błąd o niskiej sprawności katalizatora - miałem to samo i szukając rozwiązania mojego problemu ( przebieg wtedy był 113 000 km ) trafiłem na firmę Lepard z Świdnika gdzie po przedstawieniu mojego problemu doradzili mnie co należy kupić ( emulator sondy lambda - 158 zł z przesyłką + 50 zł montaż ) - po zainstalowaniu zero problemów z błędem check - silnik działa poprawnie w wysokich jak i niskich obrotach - sprawdzone, w kieszeni zostało jakieś 550 zł różnica katalizatora z montażem .
Pozdrawiam Danowand
P.S.Pisząc emulator sondy lambda nie mam na myśli tych przedłużek metalowych sondy ( to już wcześniej instalowałem i nie pomogło ) tylko elektroniczny emulator sondy lambda - który bierze sygnał z pierwszej sondy, przekształca go elektronicznie i sygnał jest podawany na drugą sondę ( druga sonda ma odłączony jeden przewód ) do tego jest zasilanie wzięte z sterownika silnika.

_________________
Pozdrawiam Danowand


Na górę
Post: 22-02-2017, 15:41 
Offline

Rejestracja: 19-02-2017, 21:48
Posty: 2
Suzuki: Sx4
Witam
Bardzo dziękuję za informację: )...już był wstawiony ten emulator (zwykły)...teraz znowu problem...mam nadzieję że uda mi się znaleźć ten typ emulatora ..pozdrawiam


Na górę
Post: 22-02-2017, 15:48 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Jest tylko jeden problem! Kasujesz w ten sposób kontrolkę z błędem, a spaliny normy nie trzymają (skoro katalizator jest uszkodzony). Więc nie jest to naprawa, tylko poprawienie sobie samopoczucia z jednoczesnym truciem innych! Mam nadzieję, że kiedyś w końcu zaostrzą kary dla nieuczciwych diagnostów i wszystkie tego typu "rzeźby" będą skutecznie wytępione! Jedziesz później człowieku w korku, za takim "oszczędnym" i udusić się można... Emulator "lambdy", emulator EGR... szkoda, że nie robią emulatora benzyny i na mazut żeby silnik pracował... :komandos:

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 22-02-2017, 16:05 
Offline

Rejestracja: 22-02-2017, 08:01
Posty: 45
Lokalizacja: Sochaczew
Suzuki: SX4 4X4
macioo pisze:
Jest tylko jeden problem! Kasujesz w ten sposób kontrolkę z błędem, a spaliny normy nie trzymają (skoro katalizator jest uszkodzony). Więc nie jest to naprawa, tylko poprawienie sobie samopoczucia z jednoczesnym truciem innych! Mam nadzieję, że kiedyś w końcu zaostrzą kary dla nieuczciwych diagnostów i wszystkie tego typu "rzeźby" będą skutecznie wytępione! Jedziesz później człowieku w korku, za takim "oszczędnym" i udusić się można... Emulator "lambdy", emulator EGR... szkoda, że nie robią emulatora benzyny i na mazut żeby silnik pracował... :komandos:

Witam ponownie - kto powiedział że katalizator jest uszkodzony ( ? ) błąd jak już pisałem jest w sterowniku silnika a nie katalizatora.
U mnie katalizator jest na miejscu i żaden diagnosta się nie czepia - mając problem wpisałem w google problem i trochę podzwoniłem do ludzi którzy już to przerabiali - zmiana parametrów sterownika kosztuje 400 zł. Producent naszych aut popełnił błąd wpisując ostre normy do sterownika ( nie pamiętam już firmy z którą rozmawiałem - zajmuje się tuningiem silnika oni właśnie podpowiedzieli dwa rozwiązania - przeprogramować sterownik wpisując mniej rygorystyczne parametry lub emulator), a emulator już pisałem ile kosztuje.
Nowy katalizator spełni swoje zadanie do około 60 k km - potem znowu nowy lub sprzedać auto - ale kto bogatemu zabroni - ludzi nieprzekonanych nie przekonam.
Pozdrawiam Danowand

_________________
Pozdrawiam Danowand


Na górę
Post: 22-02-2017, 16:19 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
No to pierwszy raz widzę rozrzutnego producenta samochodów, który zamiast poprawić oprogramowanie sterownika za (realnie dla ASO) kilkadziesiąt złotych, wymienił tysiące katalizatorów na gwarancji! Zarówno u mnie jak i u kilku moich znajomych, nic nie zmieniano w oprogramowaniu, tylko wymieniono katalizator i kontrolka nie zaświeciła. Czyli to chyba jednak "uwalony" katalizator jest przyczyną a nie sterownik. Nie jestem elektronikiem samochodowym, ale domyślam się, że program sterownika można tak zmodyfikować, że nawet bez katalizatora będzie pokazywał, że wszystko jest OK. Tyle , że OK nie będzie!

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 22-02-2017, 17:03 
Offline

Rejestracja: 22-02-2017, 08:01
Posty: 45
Lokalizacja: Sochaczew
Suzuki: SX4 4X4
macioo pisze:
No to pierwszy raz widzę rozrzutnego producenta samochodów, który zamiast poprawić oprogramowanie sterownika za (realnie dla ASO) kilkadziesiąt złotych, wymienił tysiące katalizatorów na gwarancji! Zarówno u mnie jak i u kilku moich znajomych, nic nie zmieniano w oprogramowaniu, tylko wymieniono katalizator i kontrolka nie zaświeciła. Czyli to chyba jednak "uwalony" katalizator jest przyczyną a nie sterownik. Nie jestem elektronikiem samochodowym, ale domyślam się, że program sterownika można tak zmodyfikować, że nawet bez katalizatora będzie pokazywał, że wszystko jest OK. Tyle , że OK nie będzie!

A czy oficjalnie producent przyznał się do błędu - NIE - jak wyskoczył komuś check to wymienili - jednym się zdarzyło w czasie gwarancji a innym po gwarancji ( więc po co sprawę wpadki nagłaśniać ? ) gdyby nagłośnili to musieli by zmienić oprogramowanie w wszystkich autach - a to nie ma wpływu na bezpieczeństwo, tylko nabija kasę w serwisie - czyli czysty zysk - proszę jechać na diagnostykę i zrobić pomiar spalin - potem zainstalować elektroniczny emulator i sprawdzić ponownie - pomiar będzie taki sam ( oczywiście akceptowalny przez diagnostę - zgodny z przepisami ) katalizator się nie zmienił, a błędu nie będzie - miałem nieprzekonanych nie przekonywać - ale trochę mnie poniosło :]
Pozdrawiam Danowand

_________________
Pozdrawiam Danowand


Na górę
Post: 22-02-2017, 20:51 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Producent nie musiał nic nagłaśniać! Przyjeżdża klient z kontrolką, stawia auto na warsztat na godzinę, klient odbiera auto "naprawione" bez zbędnego tłumaczenia. Gdzie tu interes dla producenta kiedy wymieniają katalizator za ca. 3kpln zamiast naprawy za kilkadziesiąt pln? Ja po prostu wszystkie kombinacje z emulatorami uważam, za zwykłe cebulowe kombinowanie! Jak zobaczę wynik pomiaru po takiej kombinacji zgodny z normą Euro 6, to zmienię zdanie, ale nie sądzę, żeby dane było mi się zdziwić!

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 22-02-2017, 21:43 
Offline

Rejestracja: 22-02-2017, 08:01
Posty: 45
Lokalizacja: Sochaczew
Suzuki: SX4 4X4
macioo pisze:
Producent nie musiał nic nagłaśniać! Przyjeżdża klient z kontrolką, stawia auto na warsztat na godzinę, klient odbiera auto "naprawione" bez zbędnego tłumaczenia. Gdzie tu interes dla producenta kiedy wymieniają katalizator za ca. 3kpln zamiast naprawy za kilkadziesiąt pln? Ja po prostu wszystkie kombinacje z emulatorami uważam, za zwykłe cebulowe kombinowanie! Jak zobaczę wynik pomiaru po takiej kombinacji zgodny z normą Euro 6, to zmienię zdanie, ale nie sądzę, żeby dane było mi się zdziwić!

Tak ma kol. zupełną racje zastosowałem rozwiązanie cebulowe ( nazwę je nawet buraczane ) ale skuteczne i nie sądzę żebym złamał jakieś normy Euro 6, bo to jest wymysł Euro komisarzy ( temat rzeka ) bogatemu wszystko wolno, a ja zastosowałem sprawdzone rozwiązanie - a czy kolega wy googlował sobie firmy zajmujące się tym procederem ( cebulanym ) czy zadzwonił i zapytał się czy to ma sens takie zastosowanie - NIE - wystarczy jako argument podać że nie mają interesu - mają i to duży ( trzeba sobie zadać pytanie ile aut ma wadliwy program w sterowniku - 200 k szt - a ile wróci na wymianę gwarancyjną 20 k szt - reszta wróci po gwarancji i zapłaci za wymianę ( bo zawsze się znajdzie ktoś, kto powie że wymiana katalizatora w warsztacie pana " Heńka" to rozwiązane cebulowe pojadę do serwisu - dostanę oryginał, a nie zamiennik ) i tu jest zysk firmy. Stratą firmy wizerunkową i finansową jest zmiana programu w serowniku dla 200 k sztuk licząc nawet po 400 zł - wszystkie te dane są czysto hipotetyczne, ale mam nadzieje że trafią do kolegi.
Pozdrawiam Danowand

_________________
Pozdrawiam Danowand


Na górę
Post: 23-02-2017, 21:51 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Wybacz, ale nie słyszałem, żeby ktoś pojechał po katalizator po gwarancji za 3kpln (więc gdzie ten gigantyczny zysk ASO?), kiedy można zregenerować za 1kpln. Nie jest to rozwiązanie cebulowe, bo katalizator odzyskuje pełną sprawność, co można potwierdzić badaniem składu spalin!. No ale na zdrowie (chociaż może nie do końca) niech sobie emuluje każdy co kto chce. Ja zdania nie zmieniam i nie zamierzam nikogo przekonywać w dyskusji na poziomie "motointerii". Powtórzę tylko, że mam nadzieję doczekać odpowiednich kar dla diagnostów i właścicieli trucicieli! Wszystko jest na dobrej drodze. Policja ma co raz więcej aparatury kontrolnej. :) Dla mnie EOT.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 24-02-2017, 08:49 
Offline

Rejestracja: 22-02-2017, 08:01
Posty: 45
Lokalizacja: Sochaczew
Suzuki: SX4 4X4
macioo pisze:
Wybacz, ale nie słyszałem, żeby ktoś pojechał po katalizator po gwarancji za 3kpln (więc gdzie ten gigantyczny zysk ASO?), kiedy można zregenerować za 1kpln. Nie jest to rozwiązanie cebulowe, bo katalizator odzyskuje pełną sprawność, co można potwierdzić badaniem składu spalin!. No ale na zdrowie (chociaż może nie do końca) niech sobie emuluje każdy co kto chce. Ja zdania nie zmieniam i nie zamierzam nikogo przekonywać w dyskusji na poziomie "motointerii". Powtórzę tylko, że mam nadzieję doczekać odpowiednich kar dla diagnostów i właścicieli trucicieli! Wszystko jest na dobrej drodze. Policja ma co raz więcej aparatury kontrolnej. :) Dla mnie EOT.

Witam - fajny argument ( nie słyszałem ) niewidomy powie nie widziałem - ale to nie oznacza że czegoś nie ma skoro nie widać - z wpisów wynika, że kol. jest bardzo ekologiczny i przedstawia - że to niby samochody z niesprawnym katalizatorem są odpowiedzialne za smog w miastach ( a tak na marginesie czym kol. ogrzewa dom ? ) uważam że, dyskusja z takimi argumentami robi się jałowa.
Pozdrawiam Danowand

_________________
Pozdrawiam Danowand


Na górę
Post: 24-02-2017, 19:41 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Miałem nie pisać ale napiszę.
1. Pisząc, że "nie słyszałem" nie twierdzę, że tego nie ma! Nie mam pojęcia jak wyciągnąłeś takie wnioski z mojego wpisu! Faktem jest natomiast, że w ASO Fiat (dwa salony) w mojej okolicy ŻADEN Fiat Sedici (SX4) z silnikiem M16A, nie stawił się po gwarancji na odpłatną wymianę katalizatora.
2. TAK, staram się żyć z poszanowaniem środowiska i przyrody. I uważam, że układ odprowadzania spalin w samochodzie, powinien być równie sprawny jak każdy inny układ!
3. Mój dom jest ogrzewany ciepłem pozostałym z procesu technologicznego w dużym zakładzie przemysłowym.
4. Dyskusja staje się jałowa, kiedy spotyka się tzw. "kółko wzajemnej adoracji" podziwiające "jeden drugiego", jak to można przechytrzyć -ominąć przepisy. Uważam, że normy są po to żeby się do nic stosować. Inaczej rodzi się anarchia i interpretowanie przepisów zależnie od własnych potrzeb i upodobań. Ty poprzestaniesz na "oszukaniu" sondy lambda, a inny będzie miał w nosie, że dolewa 2l oleju na 1kkm itp.
Tak na marginesie, jak już o smogu wspomniałeś, to nawet auta elektryczne są odpowiedzialne za smog. Smog to nie tylko spaliny z rury wydechowej.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 24-02-2017, 20:11 
Offline

Rejestracja: 22-02-2017, 08:01
Posty: 45
Lokalizacja: Sochaczew
Suzuki: SX4 4X4
Witam - a skąd taki wniosek, że ja nie popieram ekologii - ( ogrzewam gazem ziemnym ) - kto powiedział, że jestem za łamaniem przepisów - proszę przeczytać jeszcze raz wszystkie moje odpowiedzi w tym temacie ( ?)
Pozdrawiam Danowand
P.S. Czytałem kol. odpowiedzi w różnych tematach - racja musi być po stronie kolegi. O.K.

_________________
Pozdrawiam Danowand


Na górę
Post: 24-02-2017, 21:58 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Wskaż proszę mi post w którym:
- napisałem, że Ty nie popierasz ekologii
- napisałem , że jesteś za łamaniem prawa
Podpowiadam: NIGDZIE nic takiego nie napisałem, a wnioski wyciąga każdy sam!

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 25-02-2017, 05:28 
Offline

Rejestracja: 22-02-2017, 08:01
Posty: 45
Lokalizacja: Sochaczew
Suzuki: SX4 4X4
macioo pisze:
Wskaż proszę mi post w którym:
- napisałem, że Ty nie popierasz ekologii
- napisałem , że jesteś za łamaniem prawa
Podpowiadam: NIGDZIE nic takiego nie napisałem, a wnioski wyciąga każdy sam!


( ? ) Ktoś ma problem z czytaniem ze zrozumieniem - proszę cofnąć się do fragmentu ( zbadać katalizator u diagnostyka, założyć emulator elektroniczny i ponownie zbadać u diagnosty - gwarantowałem że przejdzie wszystkie testy ) i gdzie tu jest łamanie prawa -straszenie karami i policją to już jest mała przesada - ale jak już pisałem do kol. musi należeć ostatnie zdanie. Uważam że kto będzie chciał to zastosuje ten sposób, a kto jest "ekologiem" kupi nowy regenerowany katalizator - aby wsadzić i szybko sprzedać - oszukać innych - To się nazywa moralność ekologa czyli Dulszczyzna - Zamykam temat .

_________________
Pozdrawiam Danowand


Na górę
Post: 25-02-2017, 11:30 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Jednak odpiszę! Postanowiłem się ośmieszać dalej! To czytający wyciągną wnioski!
O czytaniu ze zrozumieniem, to chyba nie słyszałeś. Zadałem dwa proste pytania, a ty odpowiadasz na własne. W którym miejscu włożenie pełnosprawnego katalizatora zamiennika jest oszustwem? Regeneracja polega na wymianie uszkodzonego wkładu do oryginalnej obudowy. Za to według ciebie oszukanie sondy lambda przez (ogólnie sprawę ujmując) zmniejszenie ilości spali, które ma analizować, to nie oszustwo! ŻADEN samochód bez sprawnego katalizatora nie spełni normy Euro ! To, że mieści się w tabelce (w co z resztą wątpię, bo nieoczyszczone spaliny nie mogą spełniać jakichkolwiek norm), to nie oznacza, że układ jest sprawny! Inna sprawa, że tajemnicą poliszynela jest, że nie problem zrobić przegląd w Polsce nawet bez tłumika!
PS.
Jeżeli nie zamierzasz po raz kolejny ustosunkować się do moich argumentów, tylko zarzucać mi hipokryzji bezzasadnej, to pomyśl, zanim napiszesz znowu coś zabawnego!

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Ostatnio zmieniony 25-02-2017, 18:04 przez macioo, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 25-02-2017, 17:20 
Offline

Rejestracja: 22-02-2017, 08:01
Posty: 45
Lokalizacja: Sochaczew
Suzuki: SX4 4X4
P.S. A co ma do tematu norma Euro 6
EURO 1
Obowiązywała od 1993 roku. Dyrektywa 91/441/EC [11] dla samochodów osobowych oraz dla osobowych i lekkich ciężarówek - 93/59/EEC.
EURO 2
Obowiązywała od 1996 roku. Dyrektywa 94/12/EC (& 96/69/EC) dla samochodów osobowych.
EURO 3
Obowiązywała od 2000 roku. Dyrektywa 98/69/EC [12] dla wszystkich pojazdów.
EURO 4
Obowiązywała od 2006 roku. Dyrektywa 98/69/EC (& 2002/80/EC) dla wszystkich pojazdów.
EURO 5
Obowiązuje od 2009 roku Rozporządzenie 2007/715/EC[13] dla lekkich samochodów osobowych i użytkowych.

EURO 6
Obowiązuje od 2014 roku Rozporządzenie 2007/715/EC[13] dla ciężkich pojazdów samochodowych.
W 2008 roku Parlament Europejski uchwalił normę Euro 6, która dotyczy poziomu zanieczyszczeń emitowanych przez ciężkie pojazdy samochodowe. Dopuszczalna wartość emisji tlenków azotu ma wynieść 400 mg/kWh, a więc o 80% mniej niż w normie Euro 5. Limity emisji cząstek stałych zostaną zmniejszone o 66% i mają wynosić 10 mg/kWh

_________________
Pozdrawiam Danowand


Na górę
Post: 25-02-2017, 19:26 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Panowie.
Proszę o ochłonięcie.
Wyrzuciłem kilka postów, niektóre lekko edytowałem i niech tak zostanie. Proszę też o prowadzenie dalszej dyskusji bez dociekania kto kim jest lub nie jest.
Za kolejne posty o wieku, trolach itp będę nagradzał ostrzeżeniem.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 25-03-2017, 21:14 
Offline

Rejestracja: 23-03-2017, 12:42
Posty: 51
Lokalizacja: LTB
Suzuki: SX4
Mam pytanko , serio są takie problemy z katalizatorem ?? Pytam bo jadę oglądać autko i ma nakręcone 90 Tyś , to już czas na wymianę ?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 14 5 6 7 8 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]