Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 22:52

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18-06-2010, 23:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
Lamerskie pytanie, wiem. Proszę nie bić, ale nigdy tego nie robiłem.

Otóż dziś moja narzeczona poproszona o wpięcie ładowarki (tzn. przetwornicy z gniazdkiem) USB do gniazda zapalniczki włożyła tam, ale końcówkę samego kabla USB. :D
Błysnęło z lekkim trzaskiem, no i pozamiatane -- brak napięcia w gnieździe zapalniczki oraz tylna wycieraczka nie działa. Chciałem się dostać do bezpieczników, zobaczyć które się przepaliły (jak rozumiem gniazdo zapalniczki jest pod "Akcesoria 1" lub "Akcesoria 2") i je wymienić, ale nie jestem w stanie dobrać się do konsoli z bezpiecznikami w kabinie.
Podobno jest gdzieś pod/obok kierownicą, ale nie wiem za który plastik chwycić i odchylić. Czy ten duży płat pod kierownicą, przykręcony od spodu dwiema śrubkami?


Na górę
Post: 19-06-2010, 00:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Cytuj:
...Podobno jest gdzieś pod/obok kierownicą, ale nie wiem za który plastik chwycić i odchylić. Czy ten duży płat pod kierownicą, przykręcony od spodu dwiema śrubkami?

Tak, to ten plat, przykrecony od spodu srubkami i trzymany dodatkowo piecioma klipsami, dwa w dolnych naroznikach i trzy z gory.

Obrazek

a sama skrzynka bezpiecznikow znajduje sie po lewej stronie, pomiedzy nadkolem i drzwiami kierowcy.
Jezeli jestes bardzo wygimnastykowany to dojdziesz do bezpiecznikow i bez
demontazu tej oslony, ale ten sposob to raczej tylko dla nastolatkow...
Sam probowalem i dotarlem wprawdzie do bezpiecznikow, ale mialem spore
problemy z wygrzebaniem sie z samochodu bez interwencji strazakow :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-06-2010, 10:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki! Dostałem się do bezpieczników, wymieniłem ACC1 na nowy i wszystko znowu pracuje jak w zegarku :)
(nie znalazłem szczypiec w skrzynce bezpiecznikowej, więc musiały się komuś przy przeglądzie do ręki przykleić :roll: ale poradziłem sobie przez podważenie śrubokrętem)


Na górę
Post: 21-08-2016, 18:10 
Offline

Rejestracja: 21-08-2016, 17:54
Posty: 1
Suzuki: fiat sedici
Tomash,

odświeżam wątek, żeby podziękować Twojej dziewczynie za jej wyczyn z USB a Tobie za opisanie tematu. Dopiero co zakupiłem używanego fiata sedici aż tu "nagle" przestała działać tylna wycieraczka. Po znalezieniu Twojego wątku przypomniałem sobie, że majdrowałem przy zapalniczce więc nie pozostawało nic innego jak zajrzeć do bezpieczników i to było BINGO.

Co do szczypczyków to znalazłem je nie w skrzynce pod kierownicą ale w tej umieszczonej w komorze silnika. Ku zaskoczeniu są tam też zapasowe bezpieczniki.

Swoją drogą ciekawe zastrzeżenie w instrukcji co do przeznaczenia gniazda zapalniczki. Aż zacytuję ze strony 97: "Aby uniknąć uszkodzenia gniazda zapalniczki, nie używać jej dla zasilania innych akcesoriów". Nie przeczytawszy tego użyłem ładowarki Nokii i... przestała mi działać zapalniczka a w kolejnym etapie właśnie tylna wycieraczka.


Na górę
Post: 22-08-2016, 13:40 
Offline

Rejestracja: 22-03-2015, 07:06
Posty: 101
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift Sport 1.4 t
Dodam jeszcze, że oprócz wycieraczki z tyłu, to na tym samym bezpieczniku jest też ustawianie lusterek.
Z tymi gniazdami od zapalniczki jest ten kłopot, że są one dosyć krótkie i przez to mało stabilne. Stąd ta skłonność do częstych zwarć przy majstrowaniu przy nich.

_________________
SX4 Classic 4x4 1.6 Pb; Swift Sport 1.4 turbo


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]