Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-04-2024, 18:51

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26-04-2008, 11:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
Najpierw musimy zdjąć plastikową osłonę biegnącą od podsufitki wzdłuż przedniej szyby. Wkładamy wkrętak i podważamy ją.
Obrazek
Trzyma się na dwóch zatrzaskach i łatwo odchodzi. Następnie odkręcamy wkręt widoczny na tym zdjęciu
Obrazek
i zdejmujemy kolejny plastik. Następnie wyjmujemy lampkę mieszczącą się nad lusterkiem, oraz odkręcamy daszki przeciwsłoneczne i cykorłapki (lub schowek na okulary, jeśli ktoś ma). Teraz podsufitka pozwoli odchylić się na tyle, że wkładamy rękę od narożnika podsufitki w kierunku anteny (pchając rękę od środka podsufitki ryzykujemy jej złamanie). Odkręca się kluczykiem "10". Nakrętka jest na zawleczce, więc nie ma obawy, że nam wypadnie i będzie turlała się pod sufitem. Otwór w dachu jest na tyle duży, że można tam zamontować uchwyt antenowy typu "pl". Tutaj są fotki zamontowanej w dachu anteny.


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-04-2009, 08:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2007, 19:46
Posty: 39
Lokalizacja: Toruń-Wawa
Suzuki: SX4
Mam problem nie wiem jaką antenę kupić (nie chciałbym dwa razy rozbierać podsufitki) sirio tajfun + spliter (fi ok 10mm) czy może wejdzie mi sirio triflex fi min 14 mm choć niektóre sklepy podają nawet 17mm (i wtedy bez splitera) w otwór fabryczny po FM bez rozwiercania. Niestety ta która miałem na relingu (aluminiowym) zmieniła właściciela a nie chciałbym powtarzać zagadnienia do nasycenia "rynku" stąd pomysł żeby zakamuflować zupełnie antenę CB (niestety kosztem osiągów). A swoją drogą już dziękuję za manual.
Pozdrawiam Jacek

Już po montażu dziura w dachu jest ok 12mm (triflex nie wejdzie) , dziura ma kształt okrągły z wypustkiem (w który wchodzi drugi - plastikowy bolec od oryginalniej anteny FM -pewnie po to żeby się nie przekręcała jakby była luźna). Tajfun wymieniony na Vermont (osiągi - nadawanie lepsze i przede wszystkim można pochylać promiennik i odkręcać a w tajfunie tylko odkręcać). Spliter przy tych antenkach odpada w obu przypadkach - bardzo słabo tylko w mieście i silne stacje.


Ostatnio zmieniony 27-04-2009, 21:22 przez jacahunter, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
 Tytuł:
Post: 02-04-2009, 19:51 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
W sklepie z cb-radiami (gdzie chciałem zakupić spliter) odradzili mi do tej anteny. Powiedzieli, że nie uciągnie (wg nich antena od 100 cm w górę). Więc dałem wewnętrzną, która jednak czasem słabo sobie radzi. Co do otworu, to napisałem, że mocowanie PL powinno się zmieścić, tyle że nie pamiętam jaką to ma średnicę, ale chyba większą niż tajfunowe 10 mm.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]