Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 26-04-2024, 13:58

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25-03-2008, 17:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2007, 14:18
Posty: 283
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Mój wybór to:

Radio...President Harry II ASC
Antena...President IOWA

Montaż na stałe...Radio w schowku w konsoli środkowej...
Podłączenie prądu stałego...

Na sam początek...Montaż radyjka w schowku wyglądał identycznie jak ten zrobiony przez domino...

Dobranie się do podsufitki od strony bagażnika to nie jest wielki problem...Ponieważ trzyma się ona na 3 spinkach, które bardzo łatwo schodzą...

Nie trzeba demontować całej podsufitki...

Wyciągamy uszczelkę i już mamy dostęp do kolejnych spinek, które trzymają boczne ścianki...Trzeba użyć trochę siły, ale też uważać, żeby nie połamać ich...i już mamy dostęp do kabli...

Odkręcenie anteny FM wymaga, chudych rąk i trochę zwinności..ponieważ śruba nie dość, że jest przykręcona to dodatkowo pokryta została silikonem...Po odkręceniu nie trzeba ciąć kabla tylko wyjąć go z kostki...

Dziura po FM jest idealna do montażu...nie trzeba jej, ani powiększać, ani pomniejszać...Przynajmniej do anten President...

Przykręcenie wymaga znowu trochę po gimnastykowania się, ale również jest wykonalne...

Kabel można poprowadzić wedle uznania...u mnie idzie do tylnego słupka po stronie pasażera...

Złożenie całej podsufitki trwa ok. 5 minut razem z założeniem uszczelki...

Cały montaż ok 1.5 - 2h...

Ja jednak nie ryzykowałbym sam takiego montażu robić samodzielnie bo na prawdę łatwo jest coś popsuć...Jeżeli na taki montaż będą chętni z Warszawy i okolic to piszcie PW...dam namiary na kogoś kto profesjonalnie to zrobi...

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-03-2008, 09:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2007, 08:36
Posty: 234
Lokalizacja: Kraków, Tarnów
Brawo, powiedz tylko jak zbiera Ci ta antena ustawiona w takiej pozycji, bo wg mojej wiedzy powinna być maksymalnie pionowo...


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-03-2008, 10:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2007, 14:18
Posty: 283
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
domino pisze:
Brawo, powiedz tylko jak zbiera Ci ta antena ustawiona w takiej pozycji, bo wg mojej wiedzy powinna być maksymalnie pionowo...


Dzienki ;) ...Ustawiona w takiej pozycji bardzo dobrze zbiera...w mieście udało mi się już złapać 7km. co jest wystarczające...
A antenę można ustawić jak się komu rzewnie podoba, ponieważ jest regulowana... ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-03-2008, 11:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2007, 08:36
Posty: 234
Lokalizacja: Kraków, Tarnów
no to niezły wynik

ja zaczynam żałować że mam antenę na "czole" a nie na "rufie" dachu...
ale cóż - zbieram na sirio magnetyczną :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-03-2008, 14:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2007, 14:18
Posty: 283
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Tylko jak kupujesz magnetyczną to zabezpiecz porządnie lakier...ja mimo, że na magnesowej jeździłem stosunkowo krótko to pozostawiła mi ślady...

Sąsiad ma też czarny samochód...i nakleił sobie taką przezroczystą naklejkę i dodatkowo gumową osłonę na magnes...Ponoć sprawdza się znakomicie... :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-03-2008, 08:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2007, 08:36
Posty: 234
Lokalizacja: Kraków, Tarnów
Dzięki za radę - do tej pory jeżdzę na magnetycznej właśnie z takim przeźroczystym kółkiem na dachu - nie widać kompletnie a zabezpiecza przed porysowaniem rewelacyjnie


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-03-2008, 15:15 
Offline

Rejestracja: 01-11-2007, 12:00
Posty: 129
Antenę mam magnetyczną z gumową osłoną na magnesie, dodatkowo antena spoczywa na magnetycznej miękkiej podkładce, którą otrzymałem od instalatora. Z anteną jeżdżę już ponad trzy miesiące i nie ma żadnych uszkodzeń i śladów na lakierze. Jak chowam antenę do bagażnika to podkładka zostaje na dachu. Ściągam ją tylko do mycia. Cena podkładki to chyba 5,00 zł - dostałem ją gratis do anteny :D . Acha, podkładka nie ma negatywnego wpływu na działanie anteny, co ponoć występuje przy folii przeźroczystej - tak słyszałem i tylko przekazuję, ile w tym prawdy - nie wiem, nie sprawdzałem różnicy.

_________________
Tarzycjusz:)


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-03-2008, 20:32 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
domino pisze:
ja zaczynam żałować że mam antenę na "czole" a nie na "rufie" dachu...

A co za różnica? Ja przymierzam się do tajfuna w miejsce FM-ki z przodu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-03-2008, 09:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2007, 08:36
Posty: 234
Lokalizacja: Kraków, Tarnów
Ja jestem wrogiem tego typu rozwiązań:
po 1. mała antena - małe możliwości - mały zasięg...
po 2. jak będziesz tak zamaskowany nikt Cie na radyjku nie wywoła...


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-03-2008, 18:50 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
domino pisze:
Ja jestem wrogiem tego typu rozwiązań:
po 1. mała antena - małe możliwości - mały zasięg...
po 2. jak będziesz tak zamaskowany nikt Cie na radyjku nie wywoła...

po 1. niekoniecznie, jest to antena helikalna, więc rządzi się troszeczkę innymi prawami niż długie baty,
po 2. tu się zgodzę, ale zawsze mogę sam wywołać...
po 3. czemu żałujesz, że masz antenę na czole, a nie z tyłu?


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-03-2008, 10:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2007, 08:36
Posty: 234
Lokalizacja: Kraków, Tarnów
waldis pisze:
po 1. niekoniecznie, jest to antena helikalna, więc rządzi się troszeczkę innymi prawami niż długie baty,
po 2. tu się zgodzę, ale zawsze mogę sam wywołać...
po 3. czemu żałujesz, że masz antenę na czole, a nie z tyłu?

ad 1. nic nie zastąpi długiego bata
ad 2. ale o światełkach ci nikt nie przypomni :)
ad 3. bo muszę mieć magnetyczną na rufie zamiast stałej na rufie w miejscu radiówki - nie będę przecież jeździł ze stałą na przodzie dachu jak nosorożec :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-03-2008, 12:13 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
domino pisze:
ad 3. bo muszę mieć magnetyczną na rufie zamiast stałej na rufie w miejscu radiówki - nie będę przecież jeździł ze stałą na przodzie dachu jak nosorożec :)


Zależy co wstawisz. Jest sporo fajnych anten na rynku. Poza tym fm-ka jest dość daleko od krawędzi szyby więc spoko z tym nosorożcem.


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-04-2008, 07:31 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-04-2007, 20:56
Posty: 236
Lokalizacja: NE
dudek_2001

A jak to się ma do wytrzymałości dachu?
Taka antena zdecydowanie stawia większy opór powietrza więc blacha dachu się nie powygina?
A jeśli chodzi o kierunek bata to w/g mojej wiedzy powinien być pionowo gdyż taka jest polaryzacja używana na CB więc każde pochylenie jej to niedopasowanie i strata sygnału.
Moze na CB tego tak nie widać ale w antenach np. satelitarnych przekręcenie konwertera bardzo mocno wpływa na jakość sygnału.
i jeszcze jedno pytanko co z WFS? jaki uzyskałaś?

Pzdr

Atosik

_________________
Mariusz


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-04-2008, 08:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
Atosik pisze:
A jak to się ma do wytrzymałości dachu?
Taka antena zdecydowanie stawia większy opór powietrza więc blacha dachu się nie powygina?
A jeśli chodzi o kierunek bata to w/g mojej wiedzy powinien być pionowo gdyż taka jest polaryzacja używana na CB więc każde pochylenie jej to niedopasowanie i strata sygnału.
Atosik

Ja u siebie pomiędzy nakrętkę mocującą a dach włożyłem prostokątny kawałek 1,5 mm blachy. W Swifcie dach w miejscu zamontowania anteny FM jest wyjątkowo miękki. Jak na razie wszystko ok, a śmigałem ze znacznymi prędkościami.
Co do kierunku bata to oczywiście najlepszym miejscem montażu jest środek dachu i pionowa pozycja. Antena postawione na przodzie dachu będzie miała większy zasięg do tyłu, postawiona na tyle dachu będzie lepiej zbierała do przodu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-04-2008, 14:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2007, 14:18
Posty: 283
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Niestety tak jest...mimo, że antena jest jedną z najlżejszych na rynku lekkie wgniecenie z bliska jest widoczne...
Co do ułożenia anteny...zazwyczaj jeżdżę na minimalnie pochylonym bacie...nie zauważam problemów z zasięgiem...w mieście jest nawet do 7-8km...a w trasie przekracza 15km...
Antenka FM...kupiłem Sobie taki wynalazek i działa bardzo dobrze...http://www.allegro.pl/item331702501.html


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]