Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-04-2024, 21:30

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09-01-2008, 10:06 
Offline

Rejestracja: 22-11-2007, 09:06
Posty: 22
Lokalizacja: Wrocław
Czy kotś sprawdzał liczbę kontrolną w nr identyfikacyjnym VIN - w Suzuki SX 4 - ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-01-2008, 21:41 
Offline

Rejestracja: 23-05-2007, 18:48
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn
Sprowokowałaś mnie i sprawdziłem.
Jeżli Cię to interesuje w nr VIN mojego SX-a liczna ta wynosi - 6
(słownie - sześć).

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-01-2008, 21:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2007, 14:18
Posty: 283
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Ja też sprawdziłem...również ma sześć... :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-01-2008, 22:03 
Offline

Rejestracja: 23-05-2007, 18:48
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn
Niewykluczone, że wszystkie SX-y a może nawet wszystkie modele Suzuki mają własnie taką liczbę kontrolną w nr VIN.
Nie zgłębiałem tematu bo nie wiem czy to jest ważne ale kiedy wklepałem VIN w dekoder na stronie serwisu bodajże Auto Centrum, oczywiście z szóstką na dziewiątym miejscu, pojawia sę komunikat, że liczba kontrolna jest prawidłowa czyli VIN jest prawidłowy. I tyle. Nie wiem czemu zresztą miałby być nieprawidłowy, nowe auto i w dodatku z salonu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-01-2008, 09:39 
Offline

Rejestracja: 22-11-2007, 09:06
Posty: 22
Lokalizacja: Wrocław
......czyli VIN jest prawidłowy. I tyle. Nie wiem czemu zresztą miałby być nieprawidłowy, nowe auto i w dodatku z salonu.[/quote]


No to nie wszyscy maja takie szczęście bo jak sprawdziłam ( po tym jak ujrzałam GY w dowodzie rejestracyjnym ) to się okazało , że niejak nie mozna sprawdzić nr VIN - a własciwie to błąd liczby kontrolnej. I o co tu chodzi????? :roll: :roll: :roll: :roll:


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-01-2008, 19:59 
Offline

Rejestracja: 23-05-2007, 18:48
Posty: 70
Lokalizacja: Olsztyn
Nie wiem, dlaczego tak zawzięcie Cię korci nr VIN, przecież wiesz dokładnie jakie masz auto i na pewno nie masz obaw że jest to egzemplarz tzw. " trefny". No ale niezbadane są wyroki boskie i zamiary kobiet, zatem podpowiem Ci jak ja doszedłem do rozwikłania liczby kontrolnej bo to trochę żmudne zajęcie ale wykonalne.

W przeglądarce google wpisałem hasło : liczba kontrolna VIN.
Ukazuje się cała gama linków, m.inn. z adresami do dekoderów ale proponuję od razu przejść do wikipedii a tam bardzo precyzyjnie, krok po kroku, nawet z instruktażowym przykładem, podano jak znaleźć liczbę kontrolną numeru VIN.
Zajmnij się tym cierpliwie a na pewno bez trudu dojdziesz do sukcesu.
Liczbę tę umieszcza się na dziewiątym miejscu w numerze / zamiast znaku literowego który masz podany aktualnie, u mnie jest to literka "s"/.
Jeszcze raz podkreślam, wpisując numer do jakiegokolwiek dekodera, na dziewiątym miejscu podajesz ustaloną wcześniej liczbę kontrolną a znak literowy jaki masz podany, pomijasz.
Życzę powodzenia.
Aha, jeszcze jedna uwaga. Zdaje się, że aby uzyskać pełną informację zakodowaną w nr VIN, trzeba skorzystać z płatnego serwisu, standardowo ukazuje się tylko info, że liczba kontrolna jest prawidłowa. Może ktoś zna darmowy dekoder, ja korzystałem z AutoCentrum.
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-01-2008, 23:38 
Offline

Rejestracja: 22-11-2007, 09:06
Posty: 22
Lokalizacja: Wrocław
Dzięki AGural
.. no cóż... jak to baba- jestem ciekawska :)
podobnie jak i u Ciebie , u mnie - 9 pozycja w nr VIN to też jest literka S.
Skąd to dociekanie ?
no właśnie tak naprawdę to zaczęło sie od tego nieszczęsnego GY - w dowodzie rejestracyjnym.( w pozycji "model") bo ja znam tylko wersję GS, GL. No i tak się zaczęło zaglądanie do karty pojazdu, próba rozszyfrowania cyferek i literek w 17 znakowym VIN , aż doszlam do liczby kontrolnej i tu klops w moim VIN brak liczy kontrolnej :(

p.s odpuszczam sobie dalsze dociekanie ... masz racje wiem co mam i po co się denerwować jakąś liczbą :)


Na górę
Post: 19-07-2008, 10:37 
Offline

Rejestracja: 22-04-2008, 23:20
Posty: 10
mam takie male pytanie czy rok producji auta jest taki sam jak numerki na szybie czy moze sie on roznic? wczoraj podczas mycia auta zauwazylem ze numer na szybie to 7 co oznaczałoby ze auto jest z 2007 a kupilem ponoc auto z 2008 roku

_________________
sx 4 1.6gs 4wd silky silver SUZUKI-najlepsze rozwiazanie


Na górę
Post: 19-07-2008, 11:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-02-2007, 01:32
Posty: 245
Lokalizacja: Kęty
Neithan pisze:
mam takie male pytanie czy rok producji auta jest taki sam jak numerki na szybie czy moze sie on roznic? wczoraj podczas mycia auta zauwazylem ze numer na szybie to 7 co oznaczałoby ze auto jest z 2007 a kupilem ponoc auto z 2008 roku


Praktycznie zawsze auto wyprodukowane początkiem danego roku ma szyby i inne elementy z końca roku poprzedniego. Ważne jest to co jest napisane w papierach, jak pisze że data produkcji 2008 to jest 2008 bez względu na to czy na szybach jest 8 czy 7 (cyfra na szybie to tylko rok podukcji szyby a nie auta)


Na górę
Post: 19-07-2008, 12:48 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
PaulLuck pisze:
Ważne jest to co jest napisane w papierach, jak pisze że data produkcji 2008 to jest 2008 bez względu na to czy na szybach jest 8 czy 7 (cyfra na szybie to tylko rok podukcji szyby a nie auta)

Dokładnie. Z widocznych oznaczeń możesz sprawdzić jeszcze metki przy pasach bezpieczeństwa.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-07-2008, 09:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-03-2008, 06:42
Posty: 21
Lokalizacja: LPU
Mam autko z lutego 2008. Opony są z 52 tygodnia 2007 roku, natomiast szyby zarówno z 2007 jak i 2008 roku, przy czym zachodzi zgodność roku produkcji dla lewej i prawej tego samego rodzaju.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]