Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 17:27

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15-09-2023, 09:09 
Offline

Rejestracja: 18-06-2021, 07:18
Posty: 29
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Suzuki: było GV2/jest SX4
Hej. Opiszę Wam problem który u mnie się pojawił, diagnozę, naprawę.

Objaw: powiedzmy że z dnia na dzień pojawiły się drgania auta, dokładnie w zakresie prędkości 23/26 km/h (największe) oraz od 50do 65km/h już takie średnie
co najdziwniejsze objawy także podczas jazdy na luzie "z górki"

szukam winnego sam: podniosłem auto, podłożyłem pod wahacze i zmieniłem koła (myśląc że może biją - zanim wszystko powyważam niepotrzebnie) i bez zmian, auto stoi w miejscu podparte z kołami w powietrzu, objawy takie same - drga i "dudni"

auto jedzie do aso (to auto ma pełną historię i serwis w aso i chcę to utrzymać),

diagnoza: zapieczone krzyżaki wału, aso demontuje wał i daje do regeneracji (zakres to wymianą krzyżaków i wyważanie wału - wstępna wycena za ok 1500zł), informując tez że serwis suzuki nie ma w ofercie samych krzyżaków i podpory wału a tylko może ściągnąć jedynie cały oryginalny kompletny wał,

komplikacje: firma regenerująca wały nie zregeneruje wału do sx4 bo wychodzi że jest nierozbieralny, krzyżaki i podpora w zasadzie nie występują (jedna firma chyba) i nie biorą odpowiedzialności za demontaż wału i próbę jego poskładania i wyważenia na tych zamiennikach, pracownik aso przeprasza że wprowadził w błąd możliwością regeneracji, szuka i przedstawia rożne rozwiązania i najlepszą cenę na nowy wał

mój wybór: po nieprzespanej nocy i szukaniu różnorakich (tanich wiadomo) rozwiązań zleciłem ściągnięcie przez aso nowego oryginalnego wału i jego montaż

koszt całej "zabawy" przy maksymalnych rabatach to 4000zł

auto naprawione

ps. aso przyznaje że to pierwszy ich przypadek żeby się w sx4 "skończył" wał, przebieg oryginalny krajowy 230.000km, auto zbyt niszowe dla branży "wałowej" żeby było zamienników czy części na pęczki, jak również oryginalnych części do naprawy - to nie toyota


Na górę
Post: 15-09-2023, 12:15 
Offline

Rejestracja: 04-09-2022, 07:54
Posty: 125
Suzuki: SX4 4x4
Czy aby na pewno nie była możliwa regeneracja strego wału?

https://allegro.pl/oferta/wal-napedowy- ... 7305484608
https://lomianki.lento.pl/wal-napedowy- ... 66738.html
https://allegro.pl/oferta/krzyzak-walu- ... 8687284318

_________________
SX4 1.6 107KM 4x4


Na górę
Post: 15-09-2023, 12:50 
Offline

Rejestracja: 18-06-2021, 07:18
Posty: 29
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Suzuki: było GV2/jest SX4
widzimy te same oferty, jest jeszcze na alle czy w intercarsie ppodpora wału z tej firmy jak i cały wał za niecałe 2k z firmy z juesej,
w u nas też są firmy które regenerują wały i nie chciały się podjąć tłumacząc mi dlaczego

opisałem tylko swoją sytuację (objawy/przyczyna/naprawa) - co nie znaczy że ktoś gdzieś tego nie robi/umie


Na górę
Post: 20-09-2023, 12:02 
Offline

Rejestracja: 21-09-2006, 12:35
Posty: 427
Lokalizacja: Wisła
Szkoda, bo zasadniczo teraz to już musztarda po obiedzie, ale czy słyszał Pan o tej firmie?
https://www.walynapedowe-slask.pl/


Na górę
Post: 19-12-2023, 09:31 
Offline

Rejestracja: 18-06-2021, 07:18
Posty: 29
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Suzuki: było GV2/jest SX4
Ku potomnym
wątek na Vitarowym o wymianie łożyska podpory wału
viewtopic.php?f=70&t=21996
link do yutuba w tamtym wątku

film pokazuje dokładnie ten problem przez który nikt nie chciał się podjąć tego u mnie, tzn. korozja 15letniego wału a "zbiajanie/demontaż" tej "osłony" na przegubie
w filmie pokazano jak mechanik to nacina, podważa, klinuje i zbija z wału - dzięki czemu ma dostęp do wewnętrznego przegubu który rozbiera i w ten sposób ma dojście do podpory i może ją zdjąć z wału i wieloklina,
po poskładaniu tego na gotowo "zaklepuje" młotkiem tą osłonę

sprawdziłem na swoim wale który ma 15 lat i przebiegu 230tys km, tą "osłonę" i nie widzę możliwości zrobienia tego dobrze ze względu na jej stan,

tzn, zbić jej i nabić z powrotem zachowując jej szczelność na tym oringu widocznym na filmie


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]