Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 18:58

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18-08-2023, 22:42 
Offline

Rejestracja: 26-07-2023, 10:51
Posty: 4
Suzuki: SX4 S-Cross 1.6 JY
Przerabiał ktoś temat zmiany reflektorów z żarówkami H4 na te ksenon + LED?
Te mam na myśli:
https://www.ceneo.pl/138807970
Jak to wychodzi cenowo i czy sporo trzeba zmieniać w instalacji? Zależy mi na lepszym oświetleniu, mam ogarniętego elektromechanika, ale chciałbym mieć dostęp do wszystkich ewentualnych funkcji, co trzeba byłoby dokupić (mam na myśli czy jakieś sterowniki specjalne, pomijam przetwornice)
Dzięki za odpowiedzi!!!

Suzuki SX4 S-Cross 2013


Na górę
Post: 20-08-2023, 08:01 
Offline

Rejestracja: 04-09-2022, 07:54
Posty: 125
Suzuki: SX4 4x4
S-Cross to nie ten dział.
Ksenony potrzebują samopoziomowania więc samochód chyba by musiał też mieć czujniki wysokości na zawieszeniu i odpowiedni system tym sterujący.
I najważniejsze każdorazowo przestrzegam przed samodzielnymi przeróbkami samochodu wykraczającymi poza jego homologację.Aby montaż był legalny, reflektor musi pozostać taki, jak jego homologowany podzespół.
Jak uderzy w Ciebie z jego winy gość który ma dobrego prawnika i połapią się że w Twoim aucie były światła niehomologowane, to powiedzą, że to Ty go oślepiłeś i to Twoja wina. I będę duże szanse, że dowiodą tego przed sądem. Mało tego, ubezpieczalnia w takim wypadku też może w ramach roszczenia regresowego kazać Ci zwrócić im wypłaconą kwotę likwidacji szkody, bo Twoje auto nie powinno być dopuszczone do ruchu. Taki ruch może narobić kłopotów.

_________________
SX4 1.6 107KM 4x4


Na górę
Post: 21-08-2023, 15:24 
Offline

Rejestracja: 26-07-2023, 10:51
Posty: 4
Suzuki: SX4 S-Cross 1.6 JY
W S-Crossie fabrycznie były montowane ksenony, a wątpię, że po VINie ktoś dojdzie czy w moim egzemplarzu były fabrycznie... W samochodzie obecnie jest sterowanie wysokością świateł, i pewnie identyczne jak w wersji z ksenonami. No ale i tak dzięki za odpowiedź


Na górę
Post: 23-08-2023, 21:04 
Offline

Rejestracja: 28-02-2021, 11:04
Posty: 254
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Sedici 4x4 1,6
Na pewno nie jest identyczne. I po vinie nie trzeba sprawdzać, bo wystarczy sprawdzić czy są czujniki poziomowania w zawieszeniu.
Poza tym nie trzeba wypadku, żeby "spraw się rypła". Wystarczy przegląd rejestracyjny i powinien być dowód zatrzymany.
Ja nie mówię że jestem za takim drastycznym podejściem, ale tak to wygląda wg przepisów.


Na górę
Post: 24-08-2023, 06:32 
Offline

Rejestracja: 04-09-2022, 07:54
Posty: 125
Suzuki: SX4 4x4
SmoukScreen pisze:
W S-Crossie fabrycznie były montowane ksenony, a wątpię, że po VINie ktoś dojdzie czy w moim egzemplarzu były fabrycznie... W samochodzie obecnie jest sterowanie wysokością świateł, i pewnie identyczne jak w wersji z ksenonami. No ale i tak dzięki za odpowiedź

No i tuś mnie zaskoczył. Przy żarówkach H4 nie masz pokrętła z regulacją poziomu świateł tylko masz system automatycznej regulacji ich poziomu?

_________________
SX4 1.6 107KM 4x4


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 69 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]