Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-04-2024, 19:13

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 31-07-2022, 18:39 
Offline

Rejestracja: 31-07-2022, 17:21
Posty: 6
Suzuki: SX4
Witam,
Mam taki problem, że w suzuki sx4 4x4 nawiew klimatronik- prawa strona(pasażera) grzeje i działa normalnie, a strona lewa (kierowcy) wieje tylko zimnym powietrzem.
Po wciśnięciu głowy pod kierownice widać silniczki i cięgna, które działają normalnie, wszystko się przestawia według żądania, ale wieje zimnym (szyba, środek i nogi wszystko na pół, lewa zimno prawa strona ciepło)
Przy przestawieniu nawiewów, nic nie czeszczy, nic nie stuka, nie słychać otarć.
Gdzie szukać przyczyny lub co to może być??


Na górę
Post: 02-09-2022, 19:59 
Offline

Rejestracja: 31-07-2022, 17:21
Posty: 6
Suzuki: SX4
Witam,
Może komuś się przyda !
Opowiem wam moją przygodę.
Nie było odpowiedzi pod moim pierwszym postem, wiec zacząłem na własny rachunek szukać rozwiązania, dlaczego z jednej strony dmucha ciepłe (nawet gorące ) powietrze, a z drugiej zimne.
1) Płukanie preparatami, płukanki różnego pochodzenia do układu chłodzenia, nic nie pomogło. Jedynie tyle, że cały układ jest czysty.
2) Mechanicy różne warsztaty, każdy się podśmiechuje :lol: i ręce rozkłada. (Panie nie wiem co jest, trzeba po kolei rozbierać! jaki koszt OD 1500zł w górę plus części. Rekord ceny OD 3000zł w górę!)
3) Wizyta w warsztacie klimatyzacji odpompowanie czynnika (bo szkoda wypuszczać w powietrze Ekologia) cały układ klimatyzacji pusty, można działać dalej.
4) Zacząłem rozbierać deskę, po kolei sprawdzać nadmuchy, kanały, kable. Wszystko OK. Doszedłem do wyciągnięcia całej nagrzewnicy.
5) Klapki nawiewów - nic nie połamane, gąbki w bardzo dobrym stanie, dobrze się wszystko i szczelnie domyka.
6) Nagrzewnica - wizualnie czyściutka jak by z fabryki wyszła, po wyciągnięciu jakaś taka ciężka, jak na tak małą chłodniczkę (nagrzewnicę)
stara nagrzewnica 60g cięższa od nowej.
7) Wymiana na nową nagrzewnicę, przy okazji wyczyszczenie wszystkich kanałów nawiewu i całą obudowę nagrzewnicy (za kurzone ożycie)
8) Składanie śrubka po śrubce, zalanie układ płynem i sprawdzanie i i i i MAMY SUKCES !!!!
Grzeje jak należy dwie strony , chłodzi dwie strony jak należy :ok: :ok: dwa dni pracy i zaoszczędzone trochę kasy
--W moim przypadku była to nagrzewnica--. Pozdrawiam


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]