Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-04-2024, 20:56

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17-04-2022, 22:14 
Offline

Rejestracja: 10-04-2022, 22:01
Posty: 4
Suzuki: SX4 1.5
Witam posiadam Suzuki SX4 silnikiem 1.5 bezyna+LPG. Z rana po przejechaniu 2-4km zaswieca sie blad silnika. Auto słabnie. Zgaszę zapalam od nowa i wszystko jest dobrze. Czesto sie to dzieje jak odrazu jade autem. Po zapaleniu i zostawieniu auta na zapalonym silniku do 5 minut, blad sie nie zaświeca. Z odczytu komputera wyskoczył mi błąd wypadnie zapłonu. Moze byc to cewka, swieca czy cos innego. Moze ktos mial podobny objawy. Auto ma przejechane 94tys. Km. Wymieniłem nowe Świece NGK IR 4 sztuki i Cewkę na 2 Cylindrze, niestety objawy takie same.


Na górę
Post: 17-04-2022, 22:50 
Offline

Rejestracja: 27-02-2020, 16:31
Posty: 52
Suzuki: sx4
Pojeździć na samej benzynie jakiś czas , ewentualnie odpiąc instalacje gazową elektrycznie od wtrysków. Zobaczyc co sie dzieje .


Na górę
Post: 18-04-2022, 13:03 
Offline

Rejestracja: 03-03-2020, 08:43
Posty: 132
Lokalizacja: planeta Ziemia
Suzuki: osobowy
pudloc86 pisze:
posiadam Suzuki SX4 silnikiem 1.5 bezyna+LPG.


Też mam 1,5 ale tylko benzyna :pa:

Cytuj:
błąd wypadnie zapłonu. Moze byc to cewka, swieca czy cos innego. Moze ktos mial podobny objawy. Wymieniłem nowe Świece NGK IR 4 sztuki i Cewkę na 2 Cylindrze, niestety objawy takie same.


To wypadanie pojawiło się po wymianie świec, czy było już przed tą operacją?
Skoro cewka na 2. cylindrze podmieniona, to by ją wykluczało, ale profilaktycznie nie zaszkodzi zamienić miejscami z innym cylindrem.
Pytam o świece, bowiem z doświadczenia z inną marką wiem, że ona nie trawi innych świec, niż "oryginalne" GM. Dwa razy zafundowałem temu silnikowi NGK i dwa razy była nierównomierna praca na wolnych obrotach i wypadanie zapłonów. Tylko świece GM pomogły.

Dodam, że w bolidzie córki też wypadały zapłony, co objawiało się poszarpywaniem po hamowaniu silnikiem i/lub pokonaniu zakrętu. Błędów zero. Winowajcą okazała się... luźna fajka na jednej ze świec... :zakrecony: :sciana:

_________________
oilclub.pl - Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Olejowych Dewiantów i Onanistów


Na górę
Post: 19-04-2022, 16:46 
Offline

Rejestracja: 10-04-2022, 22:01
Posty: 4
Suzuki: SX4 1.5
Ten objaw się zrobił przed wymiana, dlatego wymieniłem świece i jedna cewkę. Nie wiem czy dobrze mi powiedzieli. Ale 2 Cewka to jest stojąc przed samochodem 2 od lewej strony. A kolega mi może napisać pełna nazwe tych świec GM. Tylko to się nie dzieje zazwyczaj przy niskich temperaturach. koło 0. jakbyło koło 10+ to tydzień było spokoju. Zauważyłem że jak auto odpalę i zostawię zapalone na około 3-4 minuty i dopiero jadę to się to nie zaświeci. A jak startuje od razu po odpaleniu to za 1 km błąd silnika


Na górę
Post: 19-04-2022, 19:54 
Offline

Rejestracja: 03-03-2020, 08:43
Posty: 132
Lokalizacja: planeta Ziemia
Suzuki: osobowy
Cytuj:
A kolega mi może napisać pełna nazwe tych świec GM.


Może, tylko pamiętaj, że to nie była jednostka ani fiata, ani suzuki (cokolwiek tam w tych naszych bolidach jest) i taka świeca najpewniej nie będzie odpowiednia w tym przypadku...
2x założyłem świece NGK BKR5EK i 2x było falowanie wolnych obrotów, poszarpywanie. Świece kupione w sklepie stacjonarnym przy serwisie specjalizującym się w tej marce, więc wątpię, żeby mieli "lewy" towar, chociaż kto tam ich wie...
Zmiana na GM (logo na pudełku, faktycznie to Bosch) FLR8LDCU rozwiązała problem.

Co do objawów, które opisałeś... dziwne. Gdyby jakiś element szwankował w fazie nagrzewania, powodując wypadanie zapłonów, to przecież powinno mu być wszystko jedno, jak się nagrzewa. Świeca nowa, cewka nowa. Przewód WN? Fajka? No bo potem to co pozostaje - ECU? :szok: Zbyt małe luzy zaworowe? Raczej można wykluczyć, bo to powinno dać efekt właśnie po rozgrzaniu (podparty zawór).

_________________
oilclub.pl - Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Olejowych Dewiantów i Onanistów


Na górę
Post: 20-04-2022, 09:21 
Offline

Rejestracja: 10-04-2022, 22:01
Posty: 4
Suzuki: SX4 1.5
Ten przewód WN to który.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 20-04-2022, 14:20 
Offline

Rejestracja: 03-03-2020, 08:43
Posty: 132
Lokalizacja: planeta Ziemia
Suzuki: osobowy
Cytuj:
Ten przewód WN to który.


No patrz, wot technika :] nie ma... :niewiem:

_________________
oilclub.pl - Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Olejowych Dewiantów i Onanistów


Na górę
Post: 24-04-2022, 20:43 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3903
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Proszę nie dublować postów. Usunąłem nowy.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]