Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 19:32

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: wymiana wahaczy
Post: 24-03-2022, 19:46 
Offline

Rejestracja: 12-05-2019, 15:58
Posty: 37
Suzuki: SX4
Witam kolegów temat wahaczy był już tutaj poruszany więc pewnie będę się powtarzał ale mam pytanie.
Mianowicie jakiś czas temu wymieniłem wahacze na nowe, bo stare umarły. Niestety nowe wahacze firmy TRW po około 3 latach i przejechaniu około 25000 km te również zaczynają umierać, padają sworznie kulowe tzw. jabłuszka przy kole po prostu dostały już luzu i to sporego. Chciałbym zakupić wahacze jakiejś innej firmy i pytanko jeśli ktoś wymieniał to na jakie, jakie firmy polecacie co wytrzyma trochę dłużej niż 25000 km. Dzięki za podpowiedzi.


Na górę
Post: 27-03-2022, 16:18 
Offline

Rejestracja: 27-02-2020, 16:31
Posty: 52
Suzuki: sx4
Też jestem po wymianie na TRW zobaczymy na jak długo wystarczą , natomiast kiedyś jak kupowałem SX4 sprzedający mówił mi aby nie bawić się w firmowe i polecał z firmy Japanparts.


Na górę
Post: 28-03-2022, 13:04 
Offline

Rejestracja: 12-05-2019, 15:58
Posty: 37
Suzuki: SX4
No cóż do tej pory nie byłem zwolennikiem części od mało znanych firm ale po tych wahaczach chyba dam się przekonać i spróbuję jak nie japanparts to może coś innego. Jak widać nie zawsze znane i firmowe znaczy dobre 25000 to trochę za mało jak na TRW i moją jazdę.


Na górę
Post: 28-03-2022, 21:51 
Offline

Rejestracja: 27-02-2020, 16:31
Posty: 52
Suzuki: sx4
Witold76 pisze:
No cóż do tej pory nie byłem zwolennikiem części od mało znanych firm ale po tych wahaczach chyba dam się przekonać i spróbuję jak nie japanparts to może coś innego. Jak widać nie zawsze znane i firmowe znaczy dobre 25000 to trochę za mało jak na TRW i moją jazdę.


To co ci podałem to jest info od gościa co robił w serwisie i tylko na tych chodziło im najdłużej , a co do ceny to chyba jednak coś jest na rzeczy bo kosztują drożej i to znacznie niż TRW . Ja u siebie miałem założone jakieś taniochy przez sprzedawce i posypal sie sworzeń prawy , oraz tuleje były strasznie naderwane aż sam się zdziwiłem podczas demontażu . przejechałem na nich też ok 20000km. Założyłem teraz TRW bo mam z tą firmą miłe doświadczenia jeżeli chodzi o elementy zawieszenia do OPLI.


Na górę
Post: 29-03-2022, 19:54 
Offline

Rejestracja: 01-08-2021, 11:54
Posty: 27
Suzuki: Sx4
No bez żartów, chcecie mi powiedzieć że jak wam strzeli sworzeń wahacza to wymieniacie całe wahacze zamiast wymienić sworzeń za 25 złotych.


Na górę
Post: 30-03-2022, 18:15 
Offline

Rejestracja: 12-05-2019, 15:58
Posty: 37
Suzuki: SX4
Toni7777 pisze:
No bez żartów, chcecie mi powiedzieć że jak wam strzeli sworzeń wahacza to wymieniacie całe wahacze zamiast wymienić sworzeń za 25 złotych.

Do szanownego kolegi Toni777 poniżej wrzucam zdjęcie z zaznaczonym elementem który umiera bynajmniej u mnie już drugi raz. Z tego co wiem element ten jest niewymienny jeśli to jest rzeczony sworzeń wahacza i da się go wymienić i kolega podpowie jak to zrobić to przyjadę i osobiście kolegę wycałuje, bo to faktycznie wielka oszczędność. Jak jednak pisałem ten element jest raczej nie wymienny stanowi po prostu część wahacza.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 04-02-2024, 09:24 
Offline

Rejestracja: 04-09-2022, 07:54
Posty: 121
Suzuki: SX4 4x4
Podczas jazdy ze skręconymi kołami dało się u mnie na dziurach usłyszeć jakieś stuki z przodu. Na przeglądzie zawyrokowali, że sworzeń wahacza z przodu już ma delikatny luz ale mówili, że niby nic pilnego, jeszcze spokojnie można zimę przejeździć. Ja tak jednak nie lubię. Kupiłem oba nowe i w piątek mechanik mi je wymienił. Były oryginały jeszcze, wytrzymały 89000km. Oryginalne to jakiś chory wydatek. Lemfordery mają w pudełkach TRW a TRW podobno są kiepskie. Nie wytrzymują za dużo. Kupiłem więc byle jakie i zobaczymy ile wytrzymają. Padło na wahacze Ashka. Są śmiesznie tanie, wymiana też drogo nie wychodzi więc zaryzykowałem. Dam znać ile wytrzymają. Na razie wszelkie stuki na dziurach zniknęły. Mechanik mówił, że oba wahacze już były nieźle wywalone. To ja nie wiem jak mi ten przegląd robili skoro sam ich prosiłem, żeby poszukali dobrze z przodu bo coś już tam chyba słyszę.

_________________
SX4 1.6 107KM 4x4


Na górę
Post: 05-02-2024, 21:42 
Offline

Rejestracja: 28-02-2021, 11:04
Posty: 240
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Sedici 4x4 1,6
Do japończyka nie kupuje się części niemieckich marek, takich jak np. TRW. W takich firmach w ogóle nie zwracają uwagi na jakość w takich przypadkach. To zawsze jest tani chińczyk, tylko drogo sprzedany. Niestety trudno polecić coś konkretnego, ale niema sensu przepłacać za jakieś Lemfordery.


Na górę
Post: 06-02-2024, 12:21 
Offline

Rejestracja: 04-09-2022, 07:54
Posty: 121
Suzuki: SX4 4x4
Do europejskich moich aut, zawsze Lemforder jest pierwszym wyborem. Tutaj właśnie słyszałem, że to nie ma sensu stąd ta egzotyczna dla mnie Ashika. Jest to coś warte?

_________________
SX4 1.6 107KM 4x4


Na górę
Post: 08-02-2024, 21:29 
Offline

Rejestracja: 28-02-2021, 11:04
Posty: 240
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Sedici 4x4 1,6
Trudno mi coś dokładnie powiedzieć o Ashika. Nie mam większych doświadczeń, ale pewnie jest jak i z większością części, czyli jak się trafi.
Z takich marek typowo do skośnookich, to Blueprint jest dość pewny, ale chyba też nie tani. Niby to też marka niemiecka (Febi/Bilstein), ale z jakiegoś powodu, do azjatyckich aut stworzyli osobną markę.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]