Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 10:13

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22-11-2021, 20:54 
Offline

Rejestracja: 05-10-2018, 15:01
Posty: 18
Suzuki: sx4
Cześć
Od jakiegoś czasu spod deski rozdzielczej dochodzą tajemnicze dzwięki. Z reguły tuż po wyłączeniu silnika. Takie dziwne pukanie. Trwa to kilka minut, przestaje, i znowu zaczyna. Pasażerowie ocenili jakby ktoś morsem nadawał. Oczywiście znalazłem prawie sprawcę. Okazał się nim silniczek sterowania nagrzewnicą. Chyba zacina się, stąd ten alfabet morsa. No ale w sx4 są chyba dwa silniczki. Jeden pod kierownicą, steruje cięgłami, no i drugi, bardziej centralnie, o którym za dużo nie wiem. Może ktoś, coś, już rozkręcał i podzieli się wiedzą. Aaaaa, zapomniałem dodać, że jak odpiąłem wtyczkę z zasilaniem od tego bardziej dostępnego silniczka, to problem nie zniknął. Dalej puka, tylko bardziej spod centralnego panelu. Wydaje mi się, że tam jest drugi silniczek.
Ogólnie to jeszcze od tygodnia, jak uruchamiam na zimno silnik to słyszę jak bulgocze/przelewa się płyn po stronie kierowcy.
Suzuki sx4 1.6 2010r. 220 000km.
Dzięki Pozdrawiam


Na górę
Post: 23-11-2021, 11:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Witam, temat ogrzewania od wielu lat jest tu podnoszony na forum i napisano tu dziesiątki postów w tym temacie. Zapewne przeczytanie informacji jakie tam są, odpowie na wiele Twoich pytań a nawet pomoże zapobieganiu takim problemom z jakimi się borykasz.
Miłej lektury :)

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 23-11-2021, 17:09 
Offline

Rejestracja: 23-10-2016, 20:00
Posty: 50
Lokalizacja: ełk
Suzuki: fiat sedici 4X4
Jeżeli jest automatyczna klimatyzacja to są 3 silniczki. Jeden odpowiada za obieg zewnętrzny wewnętrzny, drugi od regulacji temperatury, trzeci steruje kierunkami nawiewu . Najprawdopodobniej pracuje wtedy ten trzeci .
Co do bulgotanie to sprawdź poziom płynu chłodzącego i jego stan . Sprawdź też czy oleju nie ubywa , takie bulgotanie może oznaczać słaby stan uszczelki pod głowicą


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]