Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 20-04-2024, 08:39

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16-07-2020, 18:58 
Offline

Rejestracja: 13-07-2020, 16:29
Posty: 4
Lokalizacja: Strzyżów
Suzuki: sx4 4x4
Witam wszystkich forumowiczów. Zakładam wątek bo jeszcze takiego nie znalazłem a przymierzam sie do wymontowania maglownicy z mojego sx4. Czy ktoś juz to robił? Jeśli tak to chętnie przyjmę jakieś wskazówki jak ją wymontować. Moja ma luz na tulejce po stronie pasażera i mam plan aby ją wymontować i wymienić ową tulejkę.
Podczas pracy będę się starał udokumentować to co robię aby się z Wami podzielić


Na górę
Post: 17-07-2020, 15:02 
Offline

Rejestracja: 13-07-2020, 16:29
Posty: 4
Lokalizacja: Strzyżów
Suzuki: sx4 4x4
Witam ponownie. Jestem już po wymianie tulejki w maglownicy która znajduje się na jej końcu po stronie pasażera, to na niej był luz który objawiał się stukaniem na nierównościach.
Niestety albo i stety nie obyło się bez opuszczenia całych sanek zawieszenia ale trzyma się ono na 4 śrubach.


Na górę
Post: 17-07-2020, 15:41 
Offline

Rejestracja: 13-07-2020, 16:29
Posty: 4
Lokalizacja: Strzyżów
Suzuki: sx4 4x4
Po kolei.
1. Auto na kobyłki i oba koła zdjęte.
2. Zsunięcie osłon z drążków kierowniczych w kierunku końcówek i odkręcenie drążków od maglownicy. są one zabezpieczone przed odkręceniem podkładkami zabezpieczającymi, trzeba je rozgiąć bo inaczej klucz nie pasuje ( płaski rozmiar 30)
3. Teraz w kabinie pod pedałami demontujemy plastikową osłonę i odkręcamy kolumnę kierowniczą od maglownicy. Warto zatrzasnąć kierownicę w pozycji środkowej i zaznaczyć farbą w jakiej pozycji są połączone.
4. Wracamy pod auto. Spuszczamy tłumik za wieszaków które są przy sankach, i odkręcamy 4 nakrętki na środku sanek (2 od podpory wału i 2 od belki biegnącej pod silnikiem). Na środek wózka zawieszenia dajemy podnośnik i odkręcamy wózek, trzyma się on na 4 śrubach. Powoli opuszczamy podnośnik, wystarczy 10 cm w dół i robi się lepszy dostęp do śrub mocujących magiel do sanek.
5. Odpinamy 2 wtyczki od silnika wspomagania, odkręcamy silnik od maglownicy (2 śruby) wyjmujemy silnik, trochę siedzi na gumowym oringu, odkręcamy flanszę do której był przykręcony silniczek (2 śruby). W ten sposób zmniejszymy rozmiar maglownicy i będzie lepiej ją wyjąć.
6. Odkręcamy magiel od sanek trzyma się na 5 śrubach z czego 4 trzymają również metalową osłonę nad przekładnią i wyjmujemy maglownicę. Ja wyjąłem ją w bok w stronę kierowcy, trzeba trochę ją obrócić tak aby się zmieściła.
7. Magiel na stół i gumową tuleję za którą magiel był przykręcony do sanek trzeba zsunąć w kierunku przekładni pod nią są 3 otwory w których są zatrzaski od tulejki winnej hałasowania przekładni. Przekładnia w pozycję skrajną tak aby dobrze było wyjąć tulejkę na zewnątrz i za owe 3 zatrzaski wypchnąłem tulejkę na zewnątrz śrubokrętem i wciskamy na jej miejsce nowo tak aby zatrzaski nowej wskoczyły w wycięte otworki. Nasuwamy gumę na swoje miejsce i składamy wszystko w odwrotnej kolejności.
Podnosząc podnośnikiem sanki zawieszenia przydaje się 2 osoba która będzie trafiała w kabinie na wieloklin łączący maglownicę z kolumną kierowniczą. Sanki zawieszenia mają kołki pilotujące trzeba patrzeć aby trafiły na swoje miejsce tak jak i śruby od podpory wału.
W moim przypadku stukania ustało całkowicie teraz jeździ się cichutko. Ciekawe tylko ile to wytrzyma bo ta tulejka nawet nowa to wygląda na dość delikatną. Autko ma przejechane 145 tyś. mam nadzieję że nowa wytrzyma przynajmniej tyle samo.
Pozdrawiam.


Na górę
Post: 17-07-2020, 15:48 
Offline

Rejestracja: 13-07-2020, 16:29
Posty: 4
Lokalizacja: Strzyżów
Suzuki: sx4 4x4
Kilka Zdjęć do zobrazowania sytuacji. Nowa tulejka koszt 72 zł u mnie średnica 25mm


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 17-07-2020, 17:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Kawał dobrej roboty :)

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]