Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 13:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 25-09-2010, 23:15 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
:o No właśnie widzę, że nie masz ani czarnych jak w Sedici, ani szarych jak w moim SX4. Co to za wersja :?:


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-09-2010, 17:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
2007, japończyk.


Na górę
Post: 30-08-2017, 21:24 
Offline

Rejestracja: 05-07-2016, 14:42
Posty: 48
Suzuki: Sedici (SX4)
Co prawda temat stary jak świat ale i ja się pochwalę. Idąc tropem niniejszego tutoriala stworzonego przez @PaulLuck dziś też dokonałem montażu.
Jedną rzecz zrobiłem jednak inaczej - samo podłączenie (+ kilka innych przeróbek - poniżej zdjęcia i opis, może się komuś przydadzą). Całość roboty ~1h, w dodatku prosta i przyjemna :)

1) Kupiłem na pewnym portalu gniazdko - do Fiata Doblo ;) W sumie co za różnica :)
Obrazek
2) Elektryka - po wyjęciu kabelka (znaleziony od razu, bo u mnie był praktycznie na wierzchu - zgodnie ze wskazówkami) rozmontowałem wtyczkę i wyjąłem oryginalne piny, które od razu zaizolowałem (w tym momencie obywa się bez lutowania :) )
Obrazek
Obrazek
3) Teraz kolej na samo gniazdo - po rozmontowaniu zwęziłem blaszki do ~3mm szerokości (~2,9mm to szerokość wew. pinów z instalacji) - tak aby można było nałożyć na nie oryginalnie zarobione piny wyjęte z wtyczki. Uznałem, że skoro oryginalna instalacja jest na takich pinach to są wystarczające, więc po co się dodatkowo męczyć z lutowaniem. Przy okazji - obciąłem wystające "coś" - co zapewne jest miejscem na montaż żaróweczki do podświetlenia, ale niestety nie było szansy na przełożenie wtedy gniazda przez otwór w boczku.
Obrazek
Obrazek
4) Otwór w plastiku + podłączenie...
Obrazek
5) I efekt końcowy
Obrazek


Na górę
Post: 31-08-2017, 17:25 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Bo to panie o ile dobrze pamiętam: gniazdo dostałem rozmontowane (ten plastik od podświetlenia osobno i samo gniazdo osobno), najpierw w otwór wkłada się to pomarańczowe (lekko bokiem i wchodzi), a następnie zatrzaskuje się w nim gniazdo. To taka mała uwaga, bo faktycznie psu na budę tam podświetlenie gniazda.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 01-09-2017, 07:41 
Offline

Rejestracja: 05-07-2016, 14:42
Posty: 48
Suzuki: Sedici (SX4)
No niestety - ten pomarańczowy element był kompletnie nierozbieralny - odlany z jednego kawałka tworzywa (a przynajmniej ja nie znalazłem żadnej mozliwości rozebrania tego). Z jednej strony kołnierz z zaczepem (ten co widać po zamontowaniu) na drugim - to rozszerzenie od podświetlenia.


Na górę
Post: 01-09-2017, 18:00 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Zgadza się, ale bez tego włożonego gniazda jest płytsze i wchodzi w otwór. Inna sprawa, że z głupoty zatrzasnąłem to sobie "na sucho" bawiąc się i dłużej trwało rozmontowanie obu elementów niż montaż całego gniazda. :)) No ale podobno człowiek uczy się całe życie. ;)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 10-11-2018, 22:43 
Offline

Rejestracja: 17-02-2018, 22:39
Posty: 84
Pytanie pośrednio związane z tematem, czy światło w bagażniku cały czas się świeci, czy ono świeci się jedynie jak się otworzy bagażnik?

Dodatkowe pytanie, odnośnie elektryki. Jak zapalam samochód to gaśnie mi radio, to normalne?

_________________
Fiat Sedici 4x4 1.6 Pb


Na górę
Post: 10-11-2018, 23:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
1. Tylko przy otwarciu bagażnika. Możesz na chwilę zdjąć pokrywę bagażnika żeby samemu się przekonać.
2. Tak, wszystkie odbiorniki są odcinane żeby rozrusznik miał dostęp do pełnej wydolności prądowej akumulatora.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]