Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 18:22

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26-02-2020, 21:46 
Offline

Rejestracja: 26-02-2020, 13:31
Posty: 57
Suzuki: SX4 S-CROSS
Cześć, szukałem trochę i nie znalazłem konkretnej informacji jak zdemontować tunel środkowy. Powiem szczerze, że słabo jest to autko wyciszone i chciałem zobaczyć czy da się coś z tym zrobić. Pewnie tunel jest umocowany na jakieś zapinki, ale nie chciałbym nic połamać ;) Każda rada mile widziana. Tu mam pytanie czy w Waszych autach też tak głośno chodzi drążek zmiany biegów? (manual)
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam


Na górę
Post: 27-02-2020, 09:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Sław pisze:
...Tu mam pytanie czy w Waszych autach też tak głośno chodzi drążek zmiany biegów?
Czy zgrzyta skrzynia biegów :?: spróbuj dokładniej wyjaśnić :niewiem:

Tunel środkowy zdemontować, kolega Damian zawsze pomocny :D https://www.youtube.com/watch?v=TkP0JX5nyOs

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 27-02-2020, 19:22 
Offline

Rejestracja: 26-02-2020, 13:31
Posty: 57
Suzuki: SX4 S-CROSS
Hej, mam podobny tunelik jak tu :) https://www.se.pl/wiadomosci/galeria/suzuki-sx4-s-cross-obszerniejsze-adniejsze-wnetrze/gg-GhVf-aazr-nCap/gp-jHWp-t5Md-DXYr tylko, że bez przycisków i joysticka bo mam 2WD ;) Skrzynia chodzi lekko, nie zgrzyta tylko słychać coś jakby uderzenia lewarka o blachę przy szybszych zmianach biegu. Wygląda mi to na ubogie wytłumienie więc mam już matę wygłuszającą i chciałbym tam się dobrać. Chyba, że to wina jakiegoś tłumika drgań w miejscu łączenia drążka z cięgnem, może jest wyrobiony. Nie mam service manualna, żeby obadać temat zanim rozbiorę tunel :) Czy jest może gdzieś dostępny jakiś pdf, w którym byłoby rozrysowane jak dobrać się do tunelu nie powodując szkód? ;)


Na górę
Post: 27-02-2020, 20:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Sław pisze:
..Skrzynia chodzi lekko, nie zgrzyta tylko słychać coś jakby uderzenia lewarka o blachę przy szybszych zmianach biegu. Wygląda mi to na ubogie wytłumienie więc mam już matę wygłuszającą i chciałbym tam się dobrać...
Jest takie powiedzenie "nie święci garnki lepią" :aniolek: rozbierz ten tunel środkowy (to tylko budżetowy samochód) tam wszystko na zatrzaski i spinki ale może zdarzyć się śrubka.
Jak już rozbierzesz tunel to sprawdzisz o co tłucze się lewarek :idea:

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 28-02-2020, 10:56 
Offline

Rejestracja: 26-02-2020, 13:31
Posty: 57
Suzuki: SX4 S-CROSS
No właśnie może się zdarzyć śrubka... Ok będę próbował najwyżej coś urwę... ;)


Na górę
Post: 06-03-2020, 08:01 
Offline

Rejestracja: 26-02-2020, 13:31
Posty: 57
Suzuki: SX4 S-CROSS
Hej, na szczęście nie trzeba było wyjmować całego tunelu bo matę wygłuszającą upchnachnąłem przez lewarek zmiany biegów i uff jest teraz znośnie :) aczkolwiek nie rozumiem czemu producent aż tak "żałuję" tego wygłuszenia. Mata filcowa 2zł na znanym portalu aukcyjnym. Kilka kawałków i od razu lepiej.


Na górę
Post: 06-03-2020, 10:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Sław pisze:
...aczkolwiek nie rozumiem czemu producent aż tak "żałuję" tego wygłuszenia...

Producent gdyby mógł "oskalpowałby" auto jeszcze bardziej, każdy zaoszczędzony dolar pomnożony przez miliony wyprodukowanych samochodów to się już robi niezłe "kieszonkowe" dla zarządu firmy :szok:

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]