Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 09:22

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22-09-2019, 15:42 
Offline

Rejestracja: 17-02-2018, 22:39
Posty: 84
Pytanie, czy ktoś wypracował jakieś ciekawe rozwiązanie, dla ładowania telefonów w czasie jazdy? Niestety ładowarka USB wkładana do gniazda 12V jest denerwująca, bo najczęściej: a) wypada z jakiś wewnętrznych styków, b) utrudnia korzystania z jednego pojemnika na kubki, a jak się już z niego korzysta, to zwiększa się występowanie problemu a.

Chodzi mi, czy ktoś wypracował jakieś fajnie rozwiązanie, by mieć gdzieś na desce po prostu gniazdo USB, gdzie można podpiąć kabel i już.

PS. Tak samo, chodzi mi o jakiś moduł pod deską, który by odpowiadał za ładowanie (DC-DC 12V>5V/9V).

_________________
Fiat Sedici 4x4 1.6 Pb


Na górę
Post: 23-09-2019, 13:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-09-2017, 19:51
Posty: 13
Lokalizacja: Szczecin
Suzuki: SX4,107KM(79kW)
Kupiłem mniejsze gniazdo x 2 usb
Działa dobrze i polecam.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 23-09-2019, 14:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Witam, ja podszedłem do problemu następująco:
-zamontowałem obok gniazda zapalniczki (w kieszeni) rozgałęźnik 12V, kieszeń jest na tyle głęboka że zamontowane w rozgałęźniku zasilacze telefonów nie kolidują z pojemnikiem na kubki.
Kabelki 5V do zasilania telefonów kierowcy i pasażera schowałem pod srebrnymi listwami, zasilają uchwyty do telefonów z ładowaniem indukcyjnym, odpada problem z każdorazowym wtykaniem kabla do gniazda telefonu.
-do rejestratora jazdy zamontowanego obok lusterka wstecznego:
12V jest w lampie podsufitki, tam jest dużo miejsca i zamontowałem tam płytkę zasilacza 12/5V z starej ładowarki, kabelek 5V przeciągnąłem pomiędzy dachem a podsufitką.
Naprawdę proste jeśli ma się trochę pojęcia o prądzie i ochotę na rzeźbienie w plastiku :skoczek:
pamiętaj 3x zmierz raz utnij :idea:

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 23-09-2019, 19:10 
Offline

Rejestracja: 18-05-2018, 14:32
Posty: 73
Suzuki: SX4 topline
Jeśli zamontowałeś samą płytkę z zasilacza 12/5 v bez żadnego wyłącznika to słabo. Pożaru raczej z tego nie będzie, ale przetwornica cały czas działa.


Na górę
Post: 23-09-2019, 21:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
spewak pisze:
Jeśli zamontowałeś samą płytkę .....

Kolega spewak czujny jak zawsze :ok:
W podsufitce są dwie lampki i każda załącza się indywidualnie, jedną z nich wykorzystałem jako wyłącznik i zasilanie z kontrolką LED a żarówkę wymontowałem, taki zasilacz 12/5V bez obciążenia ma mały prąd spoczynkowy ale mimo wszystko wyłączam, no i bez załączenia stacyjki mogę nagrywać na kamerce harce nie tylko kierowców, a czasem warto :)

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 24-09-2019, 19:12 
Offline

Rejestracja: 18-05-2018, 14:32
Posty: 73
Suzuki: SX4 topline
Sprytnie ...:) Ja przeciągnąłem sobie kabel z okolic stacji multimedialnej przez słupek przy kurtynie pomiędzy podsufitka i dachem do lampki i końcówka wychodzi z obudowy lampki do kamery przyczepionej do lusterka .
USB mam ze stacji multimedialnej 2x + ładowarkę BW-SD2. Poprzedni właściciel używał CB zamiast GPS więc mam rozgałęźnik przykręcony po stronie pasażera . Lubię gadżety z Ali więc mam jeszcze kilka innych ładowarek i jonizator, ale chyba się tego pozbędę bo pełno kabli tam leży , podoba mi się patent z kablem schowanym za srebrna listwa ....


Na górę
Post: 24-09-2019, 20:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Kilka fotek, co zrobiłem:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 24-09-2019, 23:15 
Offline

Rejestracja: 17-02-2018, 22:39
Posty: 84
@sedik - u ciebie nie ma tego zegarka z spalaniem co jest nad wentylatorami (porównuję z Sedici ad. 2008)?

Tak kamerkę, chcę sobie sobie w końcu zrobić "po bożemu", tylko właśnie zastanawiam się nad jakimś zasilanie tego (bo przecież nie zrobię pod deską dodatkowego gniazdka 12V, gdzie będzie wkładana ładowarka USB - bo jak coś "wypnie się" to trzeba całą deskę rozbierać), albo nad zakupem dedykowanego kabla do zasilania mojej kamerki.

Co do ładowania "gadźetów" USB, to może faktycznie najsensowniejszy pomysł to będzie kupienie jakieś "zaślepki" PC na stacje 3,5", które wyprowadzały USB i podpięcie tego 12V - wielkościami powinno to chyba odpowiadać.

_________________
Fiat Sedici 4x4 1.6 Pb


Na górę
Post: 25-09-2019, 08:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
[quote="spex"]@sedik - u ciebie nie ma tego zegarka z spalaniem co jest nad wentylatorami..... quote] - mi się po prostu nie należały :( Ja mam trochę młodszy egzemplarz z końca produkcji a tam zegary są inne i dodali jeszcze kilka bajerów.
Piszesz "kamerkę, chcę sobie w końcu zrobić po bożemu..." zdemontuj lampkę w podsufitce, jak pisałem wcześniej tam jest sporo miejsca i na stałe 12V :czyta: rozbierz wtyczkę ładowarki z kamerki i same bebechy się tam zmieszczą, tylko zabezpiecz wszystko przed zwarciem w instalacji elektrycznej.
Niema jednego remedium na wszystko, mogę tylko pokazać kierunek a kreatywne podejście do problemu go rozwiąże :skoczek:

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 25-09-2019, 19:07 
Offline

Rejestracja: 18-05-2018, 14:32
Posty: 73
Suzuki: SX4 topline
Ja u siebie starałem się jak najmniej ingerować w wygląd deski . Mam dyskretniejszy uchwyt, mniejsza kamerę która zamierzałem schować za lusterkiem (tylko musi mi przyjść chęć). Miałem też podobna stacje jak Ty tylko jak już ją kupiłem to znalazłem taką fajniejsza co wygląda jak "OEM" z tego auta i ostatnio wymieniłem. Teraz pochowam sobie kabelki do ładowania za listwy i nic mnie już nie będzie wkurzać;) Zauważyłem też że pod panelem klimatyzacji masz półke, w Suzuki jest zamykany schowek mam tam wrzucone kable USB od radia i modem.
Wszystko fajnie tylko żeby to wszystko jakoś wyglądało to trzeba sporo czasu poświęcić , jak sobie przypomnę przeciąganie kabli do kamery cofania w klamce to mi się odechciewa, a jeszcze czeka dodatkowe gniazdo 12v do zamontowania w bagażniku .


Na górę
Post: 25-09-2019, 19:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Gniazdo 12V w bagażniku to kilka minut roboty. Jak otworzysz zaślepkę (taka prostokątna po prawej stronie bagażnika) to tam znajdziesz oryginalne złącze przygotowane przez producenta i się do niego podłączasz.
Wykorzystaj do pracy resztki ładnej pogody i się nie załamuj, jak sobie przypomnę robotę na mrozie przy aucie to mi do dzisiaj skóra cierpnie :)

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]