Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-04-2024, 01:09

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 08-06-2008, 04:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-01-2008, 01:50
Posty: 155
Lokalizacja: Katowice
Avalanche pisze:
sx4ldz pisze:
jeszcze jedno skąd twierdzenia:
"Temp. silnika musi być też na środku."?

Chodzi o to, żeby silnik był w temp. roboczej. Wtedy skuteczność klimy jest najlepsza. .....

Sprezarka klimatyzacji jest napedzana mechanicznie z silnika. Jezeli tylko silnik sie kreci ( pewnie sa jakies graniczne min. obroty przy ktorych klima osiaga max. skutecznosc) to przekazuje wystarczajaca energie do napedu klimatyzacji. Temperatura silnika nie ma zadnego wplywu na skutecznosc klimatyzacji. :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-06-2008, 19:31 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12229
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
etom pisze:
Jezeli tylko silnik sie kreci, to przekazuje wystarczajaca energie do napedu klimatyzacji. Temperatura silnika nie ma zadnego wplywu na skutecznosc klimatyzacji. :)

Zgoda. Ale lepiej dla silnika, jeżeli wszelkie dodatkowe obciążenia (jak napęd klimy) dodawać po rozgrzaniu silnika. Szczególnie w zimie - zanim użyje się klimy do osuszenia szyb, lepiej żeby silnik się rozgrzał. W lecie ma to oczywiście dużo mniejsze znaczenie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-06-2008, 17:41 
Offline

Rejestracja: 11-11-2007, 21:17
Posty: 66
Lokalizacja: Radom
misio_es pisze:
Krzy$ pisze:
W sprawie filtra, zauważyłem, że w wersji węgierskiej jest klapka, w wersji japońskiej, filtr jest razem z klapka, następna różnica. Ciekawe jaki model filtru zamiennego wkładu pasuje?

Byłem właśnie na przeglądzie 15 tys/12mies panowie nie mieli filtra na wymianę bo jest inny obiecali zamówić. Podobno pierwsze japończyki miały inne filtry :?: . U mnie nie ma żadnej klapki poprostu chwyta się za 4 zatrzaski i wyciąga.


Do tej pory się nie doczekałem na filtr!, a ma on takie oznaczenie (takie cyferki na obudowie):
">ABS<534241-8401" może ktoś wie jaki zamiennik będzie pasował

_________________
IRENEUSZ


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-06-2008, 19:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
misio_es pisze:
może ktoś wie jaki zamiennik będzie pasował

Gdzieś na forum zapodałem linka do Inter Cars. Jest tam wyszukiwarka części. Podaje ona także zamienniki, lub podpowiada z jakich samochodów dane części pasują.


Na górę
 Tytuł: Klimatyzacja
Post: 21-07-2008, 17:57 
Offline

Rejestracja: 28-07-2007, 08:29
Posty: 6
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Witam,

Zakupiłem filtr przeciwpyłkowy firmy WF Sędziszów i niestety nie pasuje do wersji japońskiej, w której wkład jest zespolony z ramką. W związku tym pragnę ostrzec, szczególnie kupujących przez internet żeby przed zakupem pytali czy rzeczywiście będzie pasował. Tym samym mam do odstąpienia filtr kabinowy pasujący do węgierskiego SX i Swifta za 40 PLN+koszty wysyłki. Jeśli ktoś będzie chętny to proszę o kontakt.


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-07-2008, 18:06 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12229
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Obawiałem się, że tak będzie z tymi filtrami. Sprzedawcy w PL sami nie wiedzą. :(

Wrzuć ogłoszenie tutaj:
viewforum.php?f=17


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-07-2008, 08:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30-04-2008, 10:01
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
Avalanche pisze:
Obawiałem się, że tak będzie z tymi filtrami. Sprzedawcy w PL sami nie wiedzą. :(


Ja się niestety obawiam, że będzie więcej takich przypadków i na filtrach się nie skończy :?

Avalanche, może dobrze byłoby założyć wątek "Porównanie wersji SX4 Japan, SX4 Hungary" :idea:


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-07-2008, 08:51 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12229
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Totem pisze:
... Avalanche, może dobrze byłoby założyć wątek "Porównanie wersji SX4 Japan, SX4 Hungary" :idea:


Mówisz, masz ;)
viewtopic.php?t=993


Na górę
Post: 23-07-2008, 14:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-09-2007, 07:53
Posty: 491
Lokalizacja: Szczecin
bimbas pisze:
Witam,

Zakupiłem filtr przeciwpyłkowy firmy WF Sędziszów i niestety nie pasuje do wersji japońskiej, w której wkład jest zespolony z ramką. W związku tym pragnę ostrzec, szczególnie kupujących przez internet żeby przed zakupem pytali czy rzeczywiście będzie pasował. Tym samym mam do odstąpienia filtr kabinowy pasujący do węgierskiego SX i Swifta za 40 PLN+koszty wysyłki. Jeśli ktoś będzie chętny to proszę o kontakt.


Ten kupowany ebay tez jest bez ramki :)
Ja dopasowalem ten bez ramki i jest ok


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-07-2008, 14:12 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12229
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Uporządkujmy trochę sprawę filtrów 8)

1. Kupiłem na e-bayu z ramką (ok. 40 zł) - założony i jest OK.
2. Na Allegro praktycznie non stop można kupić filtr kabinowy z ramką za 39 zł
http://www.allegro.pl/item402650875_fil ... edici.html
3. W tej samej cenie procar sprzedaje wkład (bez ramki):
http://www.allegro.pl/item399200193_fil ... 5_sx4.html


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-07-2008, 21:07 
Offline

Rejestracja: 28-07-2007, 08:29
Posty: 6
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Avalanche pisze:
Uporządkujmy trochę sprawę filtrów 8)

1. Kupiłem na e-bayu z ramką (ok. 40 zł) - założony i jest OK.
2. Na Allegro praktycznie non stop można kupić filtr kabinowy z ramką za 39 zł
http://www.allegro.pl/item402650875_fil ... edici.html
3. W tej samej cenie procar sprzedaje wkład (bez ramki):
http://www.allegro.pl/item399200193_fil ... 5_sx4.html

Ten z allegro (patrząc na gąbkę uszczelniającą) wygląda jakby był nakładany od góry. Zadałem temu sprzedawcy pytanie czy ten filtr będzie pasował do Japończyka, ale odpowiedzi nie uzyskałem. Próbowałem dopasować wkład do ramki, ale skutek był opłakany, bo przez środek biegnie poprzeczka. Skończyło się na tym, że kupiłem oryginał za bagatela 140 zł. Na pytanie w ASO dlaczego tak drogo uzyskałem odpowiedź - dlatego, że japoński.
Jeśli ktoś kupił pasujący do wersji japońskiej (bez przeróbek) to niech poda model i ewentualne namiary na sprzedawcę.


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-08-2008, 09:53 
Offline

Rejestracja: 04-01-2008, 22:05
Posty: 59
Lokalizacja: Mysłowice
Witam, kupiłem ten filtr i niestety porażka, sprzedaje bez ramki, muszę zwrócić. A dodatkowo kontakt :(
Kupiłem 2 sztuki, a facet jeszcze nie chce zwrócić kasy, bo niby w specyfikacji jest tylko 1 rodzaj filtrów :( Porażka totalna.
http://www.allegro.pl/item402650875_fil ... edici.html

_________________
Krzysztof


Ostatnio zmieniony 13-08-2008, 10:01 przez Krzy$, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 13-08-2008, 10:00 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12229
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Krzy$ pisze:
Witam, kupiłem ten filtr ...(

Który dokładnie?
Podaj namiar, albo wrzuć fotkę, OK :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-08-2008, 12:43 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
Krzy$ pisze:
Witam, kupiłem ten filtr i niestety porażka, sprzedaje bez ramki, muszę zwrócić. A dodatkowo kontakt :(
Kupiłem 2 sztuki, a facet jeszcze nie chce zwrócić kasy, bo niby w specyfikacji jest tylko 1 rodzaj filtrów :( Porażka totalna.
http://www.allegro.pl/item402650875_fil ... edici.html

A w Katowicach i Sosnowcu masz Intercars. Ja u nich w Gdyni kupiłem filtr kabinowy za 55 zł. pasuje bez problemów. Doliczając koszty przesyłki, to cena z alledrogo nie jest taka niska jak na pierwszy rzut oka.


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-08-2008, 19:19 
Offline

Rejestracja: 04-01-2008, 22:05
Posty: 59
Lokalizacja: Mysłowice
waldis pisze:
Krzy$ pisze:
Witam, kupiłem ten filtr i niestety porażka, sprzedaje bez ramki, muszę zwrócić. A dodatkowo kontakt :(
Kupiłem 2 sztuki, a facet jeszcze nie chce zwrócić kasy, bo niby w specyfikacji jest tylko 1 rodzaj filtrów :( Porażka totalna.
http://www.allegro.pl/item402650875_fil ... edici.html

A w Katowicach i Sosnowcu masz Intercars. Ja u nich w Gdyni kupiłem filtr kabinowy za 55 zł. pasuje bez problemów. Doliczając koszty przesyłki, to cena z alledrogo nie jest taka niska jak na pierwszy rzut oka.


A jest to filtr z ramką, czy bez?

_________________
Krzysztof


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-08-2008, 20:51 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
Kurczę, nie wiem na czym polega tzw. ramka. Na pewno nie był to luźny wkład filtra, jesli to masz na myśli. Miał sztywne, plastikowe obramowanie na krawędziach i wyglądał tak samo jak stary. Może dowiedz się, czy filtry do 2WD i 4WD są takie same (mówili, że tak). Czytałem Twojego wcześniejszego posta, w którym pisałeś, że "węgry" mają klapkę. Ja mam "węgra" i nie mam klapki. Na krótszych krawędziach są zatrzaski i po ich odgięciu wychodzi pokrywa filtra (chyba, że ona jest tą klapką). Zresztą sprawdź.


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-08-2008, 21:49 
Offline

Rejestracja: 04-01-2008, 22:05
Posty: 59
Lokalizacja: Mysłowice
waldis pisze:
Kurczę, nie wiem na czym polega tzw. ramka. Na pewno nie był to luźny wkład filtra, jesli to masz na myśli. Miał sztywne, plastikowe obramowanie na krawędziach i wyglądał tak samo jak stary. Może dowiedz się, czy filtry do 2WD i 4WD są takie same (mówili, że tak). Czytałem Twojego wcześniejszego posta, w którym pisałeś, że "węgry" mają klapkę. Ja mam "węgra" i nie mam klapki. Na krótszych krawędziach są zatrzaski i po ich odgięciu wychodzi pokrywa filtra (chyba, że ona jest tą klapką). Zresztą sprawdź.


Sprawdzałem już wcześniej, i był tylko sam wkład, bez ramki plastikowej z uchwytem do wsuwania do obudowy w schowku pasażera. Ten wkład który dostałem z Allegro jest sam papier. W wersji japońskiej wklejony jest w plastikową ramkę. A wszelkie próby wymiany, kończą się zniszczeniem. Podobna zasada była w Hondzie Civic, ale tam była możliwość podmiany wkładu. W suzuki niestety nie.
Obrazek

_________________
Krzysztof


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-08-2008, 07:34 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
No to ja kupiłem inny. Tzn. sam wkład wygląda podobnie, z tym, że uchwyt do montowania mam osobno.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-09-2008, 21:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-01-2008, 11:30
Posty: 34
Lokalizacja: Zakopane
Koledzy, ojciec był na przeglądzie Suzuki po roku od ostatniego przeglądu. Powiedziałem mu, żeby zrobili coroczny przegląd klimy wraz z filtrami itp. Z doświadczenia wiem, że taką czynność powinno się robić conajmniej raz w roku. W serwisie Suzuki, odpowiedziano, że producent zaleca powyższą czynność wykonywać co 30 tys. km, chyba, że eksploatował pan samochód w ciężkich warunkach (chodzi o kurz, pyły itp.) to wtedy robi się wcześniej. Jak chce pan wydać kilkaset złotych to nie ma problemu. Jak to usłyszałem, to po prostu mnie zamurowało :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-09-2008, 21:47 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12229
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Miko pisze:
kilkaset złotych

:?: :?: :?: :szok:


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-09-2008, 22:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-01-2008, 11:30
Posty: 34
Lokalizacja: Zakopane
Avalanche pisze:
Miko pisze:
kilkaset złotych

:?: :?: :?: :szok:

Około 300zł


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-09-2008, 15:10 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
Miko pisze:
Z doświadczenia wiem, że taką czynność powinno się robić conajmniej raz w roku.

Racja.
Miko pisze:
W serwisie Suzuki, odpowiedziano, że producent zaleca powyższą czynność wykonywać co 30 tys. km, chyba, że eksploatował pan samochód w ciężkich warunkach (chodzi o kurz, pyły itp.) to wtedy robi się wcześniej. Jak chce pan wydać kilkaset złotych to nie ma problemu. Jak to usłyszałem, to po prostu mnie zamurowało :D

Ja od zaprzyjaźnionego właściciela zakładu zajmującego się klimą i chłodnicami usłyszałem, że co 15000zł klimę należy skontrolować.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-09-2008, 16:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
waldis pisze:
... usłyszałem, że co 15000zł ...

Rozumiem ze to mialy byc kilometry :) ...
...i te ilosc mozna by przyjac za jakas orientacyja wartosc, bo rzeczywiscie trudno tu ryczaltowo stwierdzic ze "tyle i nie wiecej", a odpowiada ona w duzym przyblizeniu rocznemu przebiegowi "przecietnego" prywatnego uzytkownika, a raz do roku powinno sie juz klime skontrolowac.
Doswiadczenie pokazuje ze intensywnie uzywane klimatyzacje (ztad pewnie te wczesniej cytowane 30 kkm) sa w znacznie lepszej formie od tych "oszczedzanych", chodzi tu glownie o ich smarowanie i wentylacje.
Dobrze jest - uzywajac klimatyzacji - wylaczyc ja kilka minut przed osiagnieciem celu podrozy, bo caly kondensat zdazy splynac a uklad przewentylowac i osuszyc, co skutecznie hamuje procesy rozwoju bakterii czy plesni.

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-09-2008, 17:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-01-2008, 11:30
Posty: 34
Lokalizacja: Zakopane
SX4ever, dzięki za poradę.
Wiedza w ASO Suzuki o serwisowaniu samochodów jest delikatnie mówiąc beznadziejna (przynajmniej w moim przypadku).
Klimatyzację trzeba serwisować co najmniej raz w roku i kropka. :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-09-2008, 18:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Miko pisze:
...Wiedza w ASO Suzuki o serwisowaniu samochodów jest delikatnie mówiąc beznadziejna (przynajmniej w moim przypadku)...

Moze Cie nieco pocieszy fakt ze - przynajmniej jezeli chodzi o klime - w Niemczech jest dokladnie tak samo, pomimo tego ze zdecydowana wiekszosc samochodow ma ja na pokladzie.
Jezeli urzadzenie sie zepsuje, to nie ma sprawy - zostanie w taki czy inny sposob naprawione, ale typowej okresowej obslugi serwisowej klimy nie oferowal do niedawna praktycznie zaden autoryzowany warsztat samochodowy (Suzuki nie jest zadnym negatywnym wyjatkiem).
W tym celu trzeba bylo juz odwiedzic np. serwis Boscha albo nieliczne podobne.
Sytuacja co prawda zaczyna sie bardzo powoli zmieniac, ale w dalszym ciagu pozostaje to odrebna usluga nie zintegrowana z okresowa obsluga samochodu.
A sami mechanicy... , powiedzialbym ze beda potrzebowali prawdopodobnie jeszcze sporo czasu... :(
Pozdrawiam!

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]