Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 21:24

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wymiana świec
Post: 01-10-2018, 22:53 
Offline

Rejestracja: 30-07-2017, 13:15
Posty: 9
Cześć, jak często wymieniacie świece irydowe w swoich autach? 30 tyś temu założyłem do auta lpg i od razu wymieniłem świece, myślicie że nadszedł czas na kolejną wymianę? Pytam, bo jak pewnie wiecie świece do SX4 tanie nie są. Prosze o pomoc:)


Na górę
Post: 02-10-2018, 09:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Witam, producent w instrukcji napisał "wymiana świec irydowych co 105 tyś lub 7 lat".
Dodam iż już wielokrotnie na tym forum szanowni koledzy wypowiadali się że interwał czasu i przebiegu powinien być skrócony po "zagazowaniu" silnika.
Warto intensywniej przeglądnąć temat zagazowania SX4 :)
Z własnego doświadczenia dodam że w większości wypadków po przebiegu 30 tyś. km na gazie wystarczy wyjąć świece i ustawić prawidłową przerwę na elektrodach o ile nie są uszkodzone.
Elektrody świec irydowych są "delikatne" i nie czyścić szczotką drucianą :szok:

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 04-09-2022, 17:24 
Offline

Rejestracja: 04-09-2022, 07:54
Posty: 121
Suzuki: SX4 4x4
Świece w moim SX4 1.6 107KM miały przebieg 70000km ale już 13 lat. Były od nowości.
Auto ma LPG od 30tkm więc po zakupie auta od razu chciałem je wymienić. A kupowałem sporo rzeczy bo paski, filtry wszystkie oleje, tarcze, klocki itd i ferworze walki kupiłem irydowe chinole Kamoka.
Były w koszyku i poszło... Jak przyszły to zastanawiałem się czy je odesłać i kupić dedykowane irydowe NGK. No ale one nic nie kosztowały ( 62zł komplet z przesyłką:-)) więc nawet jakbym je miał wywalić ....
No i zaryzykowałem założenie. Wykonane wizualnie są bardzo dobrze. Solidna robota. No ale to oczywiście jeszcze o niczym nie świadczy.
Po założeniu na razie, żadnych objawów ubocznych nie zauważyłem. Auto pali na rys, pracuje bez zastrzeżeń. Dam znać czy na dłuższą metę też są godne polecenia.

_________________
SX4 1.6 107KM 4x4


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]