Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 11:36

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30-09-2018, 20:47 
Offline

Rejestracja: 30-09-2018, 19:45
Posty: 1
Suzuki: SX4
Witam wszystkich ! Moja żona stała się szczęśliwą posiadaczką SX4 2011 rok,silnik 1,6,88 KW, z automatem i mam kilka pytań, przebieg 88000km wg książki serwisowej wymiana oleju w automacie bez obciążeń to 150000 km :szok: czy proponujecie wymienić już olej ?bo ja myślę że czas najwyższy a na pewno nie zaszkodzi,jaki najlepiej olej do automatu ? Czy filtr dostanę w hurtowni czy tylko serwis Suzuki no i najważniejsze czy po wymianie muszę podłączyć się pod komputer ? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i wszelkie podpowiedzi.


Na górę
Post: 01-10-2018, 08:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Witam, autko ma 7 lat i tak naprawdę nie wiesz do końca jak było traktowane.
Zaleca się po zakupie wymianę wszystkich płynów eksploatacyjnych i stosownych filtrów jeśli chcesz spokojnie jeździć tym samochodem.
Co do skrzyni automatycznej to znajdź kogoś kto zajmuje się tym na co dzień a nie sporadycznie lub pierwszy raz w życiu, za dużo jest do stracenia :)

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 01-10-2018, 11:28 
Offline

Rejestracja: 15-03-2012, 12:46
Posty: 28
Jeżdżę 1.6 107km, automat 2009r.
Auto jeździ głównie na krótkich dystansach
Przy 27000km wymieniłem w ASO olej- wymiana statyczna ok 2,5 z 5litr
Przy 71000km wymieniłem olej wraz z filtrem - demontaż i czyszczenie miski (trochę opiłków się zebrało na magnesach), nowy filtr + uszczelka pod miskę, wlano 3 litry nowego oleju. Mechanik stwierdził, że olej był już dość mocno przepracowany. Wymiana w warsztacie zajmującym się serwisem i naprawami automatycznych skrzyń biegów - zamawiali filtr i olej zgodnie z katalogami.
Polecam skorzystać z warsztatu specjalizującego się w automatycznych skrzyniach biegów - będą wiedzieli jakie części, olej zamówić i nic ich nie zaskoczy lub ewentualnie wyprawę do ASO (w zależności co bliżej i taniej).
U mnie podpinanie pod komputer nie jest potrzebne - brak elektroniki w skrzyni.

Przy Twoim przebiegu polecam wymienić olej wraz z filtrem. Chyba, że u Ciebie filtr jest niewymienny, ale tego dowiesz się w ASO lub u dobrego mechanika.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]