Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 15:11

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: zakup SX4
Post: 24-08-2018, 08:00 
Offline

Rejestracja: 23-08-2018, 12:37
Posty: 3
Dzień dobry,
Panowie na początku zaznaczę, że przejrzałem forum dosyć dokładnie, co nieco mi się poukładało ale mam kilka pytań. Szukam auta 4x4 z automatem. Auto musi być w takiej konfiguracji bo będzie jeżdżone w terenach górskich przez starszą osobę, której już nie w głowie uczenie się sprzęgła ;) budżet ok 30-35 tys
na otomoto jest takich SX4 całych ok 5 sztuk z czego 4 są ze stanów.
I teraz pierwsze pytanie: czy SX4 poza innymi lampami itp amerykanćki (produkcja zapewne japonia) jest identyczny jak europejski (czy to wegierski czy japoński)? głownie chodzi i części mechaniczne: hamulce, rozrządy, uszczelki, łozyska - no wszystko ogólnie. Czy naprawa amerykańca nie okaże się katorgą?
Drugie: będzie zakładany gaz, na lpg forum poczytałem, że dla 1.6 podstawa do dobra instalacja i kontrola luzów zaworówych co 15-20 tys. do przezycia. a jak z gazem w amerykanckim 2.0?
trzecie: czy to europesjkich tez wkladali ten silnik 2.0?
czwarte - jak ogolnie te auta ze stanów - można kupować, czy lepiej poszukaj europejczyka?

Pozdrawiam.
Bartek.


Na górę
 Tytuł: Re: zakup SX4
Post: 24-08-2018, 12:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
"Amerykańskie" SX4 były produkowane w Japonii i są raczej takie jak japońskie dostępne w Europie, poza oczywistymi różnicami.
O gazie są wątki w innym miejscu.
Nie, silnik benzynowy 2.0 w dwóch wersjach był tylko na Amerykę Północną.

W Europie SX4 był sprzedawany z automatem, ale w Polsce bardzo krótko i pewnie trudno będzie znaleźć.


Na górę
 Tytuł: Re: zakup SX4
Post: 24-08-2018, 17:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Amerykańskie zazwyczaj mają, że tak powiem nie ciekawą historię. Najpewniejsze krajowe ale tych to ze świeczką szukać, jednak myślę że warto. Na koniec takie drobne malutkie ale, panie też są w naszym gronie ;)


Na górę
 Tytuł: Re: zakup SX4
Post: 24-08-2018, 22:22 
Offline

Rejestracja: 23-08-2018, 12:37
Posty: 3
Dzięki!
Oczywiscie Szanowne Panie również :D

Jesli chodzi o zakup polskiego auta - kompletnie nie mam takiej presji, moze byc sprowadzane, jestem w stanie dosyc porządnie sprawdzić samochód przed zakupem.
Pytanie moje sie tyczy tego, ze posrod europejskich nie ma wyboru, jest aktualnie jedna:
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-sx ... 7797557e19

podczas gdy z amerykanskich jest "jakis" wybor. Czy jesli bede chciał w 2.0 zrobic serwis, lub jesli cos padnie to zostaja tylko jakies skomplikowane zabiegi zeby to kupic czy raczej na spokoju?

no i gaz - do 1.6 wyczytałem, do 2.0 nie mogłem nic zanelzc...


Na górę
 Tytuł: Re: zakup SX4
Post: 25-08-2018, 08:16 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Co do 2.0 i gazu, to poczytaj w dziale Grand Vitary. To prawie ten sam silnik.


Na górę
 Tytuł: Re: zakup SX4
Post: 25-08-2018, 12:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-12-2010, 19:35
Posty: 539
Lokalizacja: Nowy Sącz
Suzuki: SX4 1.6 120KM
ten z ogłoszenia ma tylni zderzak po liftowy a przedni za bardzo nie widać ale kratki halogenów ma z przed liftu.... auta z Szwajcarii Austrii przywiezione na handel to nic dobrego ale każdy ma prawo do wyboru....

_________________
SUZUKI SX4 EXPLORE 4x4 1.6 Pb 120 KM


Na górę
 Tytuł: Re: zakup SX4
Post: 26-08-2018, 06:41 
Offline

Rejestracja: 23-08-2018, 12:37
Posty: 3
Jaczek pisze:
ten z ogłoszenia ma tylni zderzak po liftowy a przedni za bardzo nie widać ale kratki halogenów ma z przed liftu.... auta z Szwajcarii Austrii przywiezione na handel to nic dobrego ale każdy ma prawo do wyboru....

Dzieki, ale przy tych założeniach i ilości ogloszen i braku wyboru beda potrzebne jakies kompromisy :(

Czy ktos kto ma amerykanca moze powiedzieć jak z czesciami itp? Pasuja z europy?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]