Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 10:18

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-08-2018, 09:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-06-2018, 07:53
Posty: 5
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: SX4
Witam wszystkich,

ostatnio miałam bliskie spotkanie z innym autem gdzie to niestety ja byłam sprawcą.
Tutaj kila zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czy ktoś się orientuje ile może kosztować wymiana tej odgiętej części? Na szczęście jest tylko kila rys jak dla mnie mało widocznych, światło nie ucierpiało (co mnie zdziwiło), pod spodem tez jest wszystko ok.
Błotnik tak jakby wyskoczył z zawiasów jednak boje się to wciskać na siłę bo nie mam pewności czy się nie wygięła.

Zniszczenia tego drugiego auta mnie zdziwiły, zaorany bok po całej długości od koła do koła a prędkość nie była duża.

Z góry dzieki za odpowiedzi :)


Na górę
Post: 02-08-2018, 09:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Witam, trudno się z tych fotek organoleptycznie zapoznać z rozmiarom szkód.
Miałem niedawno identyczną szkodę dokładnie w tym samym miejscu auta, z ubezpieczenia sprawcy kolizji bez większych problemów otrzymałem 2000 zł.
Powiem tylko tyle, bez większych problemów można to naprawić samemu jeżyli ktoś nie jest przesadnym pedantem, zderzak służy do tego żeby od czasu do czasu w coś stuknąć i nie warto z tego powodu rozpaczać :roll:
Naprawa; zdemontowałem plastikowe nadkole żeby ogarnąć od wewnątrz co się podziało (przydadzą się nowe spinki, kilka blachowkrętów), tam wszystko jest na zatrzaski, wystarczy poprostować (tymi ręcymi) co się pokrzywiło i poskładać, ewentualnie od wewnątrz kawałek blaszki z puszki + blachowkręt i wzmocnić nadwątlony zatrzask.
Miłej pracy i dużo satysfakcji z dobrze wykonanej naprawy :)

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 03-08-2018, 21:17 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
To nie błotnik, tylko zderzak jest uszkodzony z tego co widzę. Wjedź na kanał, odkręć , oceń co tylko wyskoczyło, a co pękło. Jeśli jest urwany jakiś zaczep, to nie rób druciarstwa z blachowkrętami i blachą z puszki, tylko podejdź do spawacza plastików i ci pięknie naprawi (czasem bez uszkodzenia lakieru). Tą ozdobną listwę z błotnika można kupić nową za ok. 100pln.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]