Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 16:32

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28-06-2018, 16:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-06-2018, 07:53
Posty: 5
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: SX4
Witam wszystkich,
W moim SX4 przy prędkości powyżej 50 km/h coś po prawej stronie w przedniej czesci (przy kole?) Nieprzyjemnie wyje. Jest to taki nierównomierny dzwiek w stylu UUuuUuuUu :) zauważyłam że na zakrętach pojawia się to częściej i po puszczeniu pedału gazu dźwięk ustępuje. Ktoś miał z czymś takim do czynienia? Co to może być? Dodam że auto prowadzi się bezproblemowo.
Może zna ktoś zaufanego mechanika w Gdyni? Niestety zupełnie się nie znam na mechanice auta a dźwięk jest denerwujacy :p


Na górę
Post: 28-06-2018, 16:56 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Łożysko koła może być. Jadąc slalomem powinno cichnąć i zgłaśniać się.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 28-06-2018, 23:10 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 14:58
Posty: 368
kairi93 pisze:
po puszczeniu pedału gazu dźwięk ustępuje


to nie łożysko w kole, to buczałoby cały czas. To raczej przegub...

a przy hamowaniu silnikiem nic się nie dzieje (w sensie odgłosów)?

_________________
Vicia Premium 1.6 Allgrip


Na górę
Post: 29-06-2018, 21:05 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Łożysko w kole potrafi zacząć buczeć od np. 80km/h i nagle ucichnąć przy 110km.
Inna sprawa to reakcja na dodawanie i odejmowanie gazu. Mam podobnie w S-cross. Tylko u mnie pojawia się przy 100km , a znika przy 110km/h i tylko w czasie przyspieszania. A-ha, jeszcze musi być dość ciepło i przejechane kilkanaście kilometrów. U mnie stawiam na łożysko w napędzie.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 02-07-2018, 09:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-06-2018, 07:53
Posty: 5
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: SX4
przy hamowaniu silnikiem nie zauważyłam tego zjawiska. Głównie jak się przyspiesza i na zakrętach.
no trudno, wybiorę się do mechanika, niech obczai co tam gra :).
Dodatkowo piszczą mi hamulce na początku jazdy, lecz gdy się rozgrzeją to cichną. Może to jest powiązane?


Na górę
Post: 03-07-2018, 18:07 
Offline

Rejestracja: 05-07-2016, 14:42
Posty: 48
Suzuki: Sedici (SX4)
Chyba zabranie auta na podnośnik i pokręcenie kołem (lub dokładne zobaczenie wszystkich elementów) może pozwoli od razu zdiagnozować przyczynę.
Z takich swoich doświadczeń - łożyska wyją / buczą (tak jak koledzy napisali w różnych przedziałach prędkości, u mnie jak była tak sytuacja to na początku przedziały prędkości 80-120km, potem już niezależnie od prędkości - ale to stan z dużym ryzykiem użytkowania / bezpieczeństwa bo łożysko może się rozpaść w każdej chwili), raczej robią to niezależnie od przekazywania napędu, wyjątkiem w tym są łożyska wału napędowego (ma znaczenie jeśli masz wersję 4x4, ale z kolei lokalizacja nie pasuje za bardzo). Z kolei przeguby - bardziej trzeszczą / przeskakują / mielą się - zwykle właśnie przy przekazaniu napędu lub przy skręcie, podobnie zachowują się przeguby / krzyżaki wałów napędowych.


Na górę
Post: 10-07-2018, 21:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-02-2007, 17:45
Posty: 44
U mnie pojawiło się po wyjeździe od mechanika, szczególnie po rozgrzaniu się tarcz hamulcowych. Nasilało się w trakcie jazdy przy skrętach. Okazało się, że podczas ostatniej wizyty u mechanika w trakcie zdejmowania kół poprzyginali jakąś osłonę tarczy hamulca. Wystarczyło odgiąć i problem ustąpił.


Na górę
Post: 18-07-2018, 08:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-06-2018, 07:53
Posty: 5
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: SX4
cześć wszytskim,

byłam z tym problemem u mechanika - wymienił jakieś uszczelki w przednich kołach (podobno były napuchnięte) + klocki hamulcowe, wszystko wyczyścił, przedmuchał i wymienił tez olej w skrzyni biegów (było go trochę za mało).

Po tym zabiegu już nic nie piszczy i nie wyje ;]


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]