Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 12:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pedał gazu?
Post: 03-03-2018, 20:50 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 20:32
Posty: 5
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Suzuki: sx4
Witam wszystkich, w dniu dzisiejszym kupiłem Suzuki SX4 1.6 benzyna 2009 r. i już mam mały problem. Mianowicie autem bardzo trudno jest ruszyć z pierwszego biegu płynnie bez szarpania. Auto albo rusza prawie z piskiem opon albo wyje gdy przytrzymamy sprzęgło. Pedał gazu jest bardzo wrażliwy, minimalne nawet dotknięcie gazu powoduje nagły wzrost obrotów. Pytanie moje brzmi czy pedał gazu jest na lince czy jest elektryczny, czy jest jakaś możliwość regulacji pedału gazu.
W jednym z moich poprzednich samochodów miałem takie objawy gdy zbyt mocno naciągnąłem linkę od gazu, stąd moje pytanie.
Silnik pracuje równo, obroty nie falują. Będą wdzięczny za wszelkie rady i sugestie.


Na górę
Post: 03-03-2018, 21:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Pedal gazu jest elektroniczny, we wspolczesnych samochodach to dzisiaj standard i warunek
niezbedny do realizacji systemu ESP.

Pedal jest wrazliwy i wymaga nieco przyzwyczajenia, ...ale tym autem raczej nie jezdzi sie w gumofilcach.

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Na górę
Post: 04-03-2018, 09:02 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 20:32
Posty: 5
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Suzuki: sx4
W poprzednim aucie też miałem elektroniczny pedał i nic takiego nie miało miejsca, tyle że był to diesel. Jak kupowałem auto to akumulator był oczywiście rozładowany, więc może to przez niezakończoną samoadaptacje ?


Na górę
Post: 04-03-2018, 09:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Trudno tak tylko z opisu wyrokowac, mysle jednak ze wszystko jest w porzadku, bo pamietam ze po przesiadce na SXa rowniez potrzebowalem kilku dni
by sie do tego "dopasowac", ale w SX4 to jeszcze "pikus"...
Znacznie trudniejsza byla pod tym wzgledem moja pozniejsza przesiadka na Subaru, tutaj operowanie pedalem gazu wymaga jeszcze wiekszego wyczucia niz w SX4, gdzie poczatkowo odnosilem wrazenie ze dziala tylko "zero-jedynkowo", co w polaczeniu z rowniez wymagajacym przyzwyczajenia sprzeglem, stanowilo juz pewne wyzwanie, ale tez w koncu funkcjonowalo...
Wszystko jest dla ludzi.

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Na górę
Post: 04-03-2018, 18:33 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 20:32
Posty: 5
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Suzuki: sx4
Ogólnie sytuacja wróciła do normalności, pedał gazu nadal jest wrażliwy ale można normalnie ruszać. Obroty na biegu jałowym wróciły do 900 wcześniej spadały do ok 700. Przyczyna jednak to chyba adaptacja po rozładowaniu aku no i oczywiście moje przyzwyczajenie do tego auta.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]