Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 13:30

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28-01-2018, 09:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Witam, kilka dni temu na przeglądzie diagnosta powiedział mi że "coś jest nie tak z zbieżnością w kołach tylnych, ale może ten typ aut tak ma"
Czy ktoś miał może jakieś problemy z geometrią na tylnych kołach, dodam że samochód niemiał żadnego wypadku.
Przeglądałem fora i nic ciekawego na ten temat nie znalazłem dla SX4.

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 28-01-2018, 10:10 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Nigdy przez 8 lat przeglądów i mimo kolizji (uderzenia w bok).


Na górę
Post: 28-01-2018, 10:56 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Ja bym podjechał na inną stację żeby zweryfikować sprawę.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 28-01-2018, 12:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Na tą stację diagnostyczną nie mam powodu narzekać, na wjeździe mają urządzenie które w jakiś tam sposób w przybliżeniu sprawdza zbieżność kół, w poprzednich autach było pomocne i się nie myliło.

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 28-01-2018, 13:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
sedik pisze:
Czy ktoś miał może jakieś problemy z geometrią na tylnych kołach, dodam że samochód niemiał żadnego wypadku.
Przeglądałem fora i nic ciekawego na ten temat nie znalazłem dla SX4.

O jednym takim przypadku czytalem na Forum "suzukimania.de", SX4 2WD z polowy 2006 roku, czyli samego poczatku produkcji i tylko 3 miesiace starszego od mojego.
W okolicach 19 kkm, mial juz opony do wymiany.
ASO Suzuki sugerowalo ze przyczyna tego stanu rzeczy jest "styl jazdy" wlasciciela, czego ten nie dal sobie wmowic, tym bardziej ze glownym uzytownkiem samochodu byla jezdzaca raczej "defensywnie"
zona.
Pomiar geometrii wskazal nieprawidlowa zbieznosc na tylnej osi, a tego nie da sie w tym modelu niestety regulowac i to niezaleznie od wersji napedowej.
Po wsparciu prawnym, Importer uznal wade i wydal zgode na wymiane tylnej osi w ramach gwarancji.

Facet mial jednak zdecydowanie "lepsze karty", bo samochod byl jeszcze nowy/na gwarancji, w rekach
pierwszego wlasciciela.
Bezwypadkowej przeszlosci samochodu rowniez nie trzeba bylo juz w zaden sposob udowadniac.

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Na górę
Post: 28-01-2018, 13:31 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Skoro nie ma regulacji, a nie miał kolizji, to jakim cudem zbieżność się zmieniła? Maszyny też się psują (diagnostyczne). W znanym mi ASO Skoda, kiedyś nawaliła im maszyna do testu amortyzatorów. Nie wiem dokładnie co się stało, ale odczytywała większe zużycie niż było w rzeczywistości. Dopiero po pewnym czasie , jak się klienci zaczęli burzyć, że coś nie teges, sprawdzili kilka samochodów z placu (nowych) i okazało się, że też mają już "słabe" amortyzatory ;)

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 28-01-2018, 14:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
macioo pisze:
Skoro nie ma regulacji, a nie miał kolizji, to jakim cudem zbieżność się zmieniła?

Chyba potrafisz czytac miedzy wierszami...

Nikt i nigdzie nie napisal ze "zbieznosc sie zmienila".
Kolega sedik napisal jedynie ze diagnosta powiedzial:
"coś jest nie tak z zbieżnością w kołach tylnych, ale może ten typ aut tak ma".

Tak na dobra sprawe to nie wiemy nawet czy jego wypowiedz oparla sie na jakimkolwiek pomiarze, czy tylko
na wzrokowej ocenie stanu bieznika kol tylnych, a ja odpowiedzialem tylko na pytanie:

"Czy ktoś miał może jakieś problemy z geometrią na tylnych kołach, dodam że samochód nie miał żadnego wypadku.
Przeglądałem fora i nic ciekawego na ten temat nie znalazłem dla SX4".

Tyle i tylko tyle.

Z lektury poprzednich postow wiem, ze Kolega sedik kupil ten samochod jako uzywany i jezdzi nim okolo roku.
Tutaj wiec ja - czytajac "miedzy wierszami" - wnioskuje, ze "zbyt wielu" przegladow w tym okresie nie mogl zrobic,
stad to zaskoczenie po wypowiedzi diagnosty.

Ale moze rzeczywiscie TTTM, tzn. nie ma zadnych problemow z geometria, a tylko poprzedni wlasciciel mial "sportowe ambicje",
czego slady pozostaly na ogumieniu.

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Na górę
Post: 28-01-2018, 15:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, jedynym miarodajnym sposobem będzie udanie się na sprawdzenie i ewentualną regulację geometrii wszystkich kół, nie majątek.
Co z tego wyniknie dam znać za kilka dni.
Kolega SX4ever dobrze wnioskuje, a co do stacji diagnostycznej to przed wjazdem na rolki przejeżdża się po takich blachach i urządzenie diagnoście wskazuje ewentualne problemy z geometrią kół.

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 29-01-2018, 17:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
I już po sprawdzaniu i regulacji geometrii. Brak luzów, wszystkie elementy fabryczne jeszcze nieruszane, co potwierdza mały przebieg auta (niecałe 80 tyś km).
Pomiary wykazały niewielką ale równą rozbieżność kół przednich a tył w granicach normy i tam się nic nie robi.
Wnioski mechanika: jest dobrze, ustawienia były fabryczne a to że się trochę rozjechały to normalne, należy się 80 zł. :D

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]