Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 17-04-2024, 00:39

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16-07-2017, 16:16 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
Ostatnio mam problem z ori radiem. Zrobiło się nagle znacznie mniej czułe - kilka stacji łapie z szumami. Tylko najsilniejsze nadajniki odbiera bez problemów. Ktoś spotkał się z podobnym problemem? Jest tam jakiś wzmacniacz antenowy? Jeśli tak to gdzie? Ma ew. ktoś jakiś schemat podłączeń radia?


Na górę
Post: 17-07-2017, 06:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Witam, jeśli coś padło w radyjku to używka za 100 zeta.
Sprawdź antenę czy na złączu zaśniedziała (brud, wilgoć), kabel od anteny do radia czy dobry (przetarty, złamany) a może wtyczka antenowa poluzowana :szok:
Najlepiej wyjąć radio i sprawdzić z inną anteną czy wszystko gra :D

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 17-07-2017, 06:50 
Offline

Rejestracja: 05-12-2013, 18:38
Posty: 164
Mam to samo. Trzaski, zakłócenia, zwłaszcza w mieście (sieć trakcyjna). Do tego często krzaki na wyswietlaczu. Na koniec radio wyłącza się po naciśnięciu dowolnego przycisku, np. wciskam 6 a radio gaśnie.


Na górę
Post: 17-07-2017, 10:46 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
a ktoś w ogóle wie czy jest wzmacniacz antenowy? Ma ktoś schemat połączeń?
Tak się składa, że nie dysponuję składem innych anten do SX4 ;)


Na górę
Post: 17-07-2017, 16:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
rezon pisze:
Tak się składa, że nie dysponuję składem innych anten do SX4 ;)


Jeśli nie wiesz że do sprawdzenia radia po jego wyjęciu można antenę zrobić z kawałka drutu to zostaw to radio fachowcowi.
Każde radio ma wzmacniacz antenowy jest przy detektorze na płycie z całą resztą elektroniki :D

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 17-07-2017, 17:01 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Wzmacniacz może być przy antenie. Nie pamiętam jak jest w tym wypadku.
Możesz sprawdzić czy "bat" anteny ma połączenie z kablem. Włącz radio i odkręć bat, jak nie pogorszy się odbiór, to znaczy, że coś z połączeniem do bata.
W radiu które kupiłem do S-crossa jest wyprowadzone zasilanie wzmacniacza anteny, więc może i w SX4 też jest. Więc sprawdziłbym czy wychodzi zasilanie do wzmacniacza przy antenie (o ile taki jest). Jeżeli zasilanie dochodzi do wzmacniacza w słupku anteny i będzie np. uszkodzony przewód, to wymiana radia nic nie da.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 18-07-2017, 07:19 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
sedik pisze:
rezon pisze:
Tak się składa, że nie dysponuję składem innych anten do SX4 ;)


Jeśli nie wiesz że do sprawdzenia radia po jego wyjęciu można antenę zrobić z kawałka drutu to zostaw to radio fachowcowi.
Każde radio ma wzmacniacz antenowy jest przy detektorze na płycie z całą resztą elektroniki :D

Daleko nie każde radio samochodowe ma wzmacniacz przy detektorze, a najczęściej są radia samochodowe, które w ogóle go nie mają. Tak się składa, że przynajmniej cała grupa VW czyli VW, Skoda, Audi oraz Seat, a także jeszcze Mitsu mają wzmacniacze po za radiem czyli obecnie to ok. 50% sprzedawanych samochodów. pozostałe 50% - nie wiem, jak jest. w VW przez przewód antenowy idzie zasilanie 12V do zasilenia wzmacniacza, który jest w przypadku Mitsu umiejscowiony w podstawie anteny, a w przypadku VW - w zależności od typu anteny albo również w stopce, albo jako oddzielny moduł (jeśli anteny są w szybach). Podłączenie nieoryginalnego radia w VW wymaga zastosowania separatora z zasilaniem +12V a w Mitsu jest o ile pamiętam, to jest podciągnięte zasilanie do stopki anteny niezależnym przewodem bodajże niebieskim, więc nie ma konieczności stosowania separatora. Jeśli tego nie wiesz, to nie bierz się za doradzanie. Interesuje mnie jak jest to zrobione w SX4, a nie jak ktoś sobie to wyobraża, że mogłoby być zrobione. Ale dziękuję za dobre chęci.
macioo pisze:
....W radiu które kupiłem do S-crossa jest wyprowadzone zasilanie wzmacniacza anteny, więc może i w SX4 też jest. ...
Jest tam oddzielny przewód czy idzie przewodem antenowym? Wyprowadzony jest z radia czy z wiązki?


Na górę
Post: 18-07-2017, 18:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Wzmacniacz antenowy wystepuje tylko w wersji SX4 sedan (antena w tylnej szybie) a sam wzmacniacz bezposrednio przed zlaczka, w prawym tylnym slupku.

Hatchback, niezaleznie o polozenia anteny, nie posiada fabrycznie zadnego wzmacniacza.

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Na górę
Post: 18-07-2017, 20:10 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
dzięki, tak mi to wygląda, ale wolałem się upewnić. Problem to wtyczka z luźnym bolcem i chyba zaśniedziała antena na dachu. Wtyczkę wymieniłem, ale z utlenieniem styków anteny będzie trudniej sobie poradzić. spróbuję jakąś chemią


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]