Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 00:38

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14-05-2017, 18:34 
Offline

Rejestracja: 14-05-2017, 18:22
Posty: 3
Suzuki: SX4
Dzień dobry
Jestem nowy na forum więc witam Wszystkich entuzjastów SX4. Od razu przejdę do rzeczy.
Mój przyjaciel rozbił SUZUKI SX4 z roku 2013, 4x4, 1.6 benzyna, przebieg 27000 km - w środku nówka, silnik i skrzynia nie dostały (oprócz komputera sterującego wtryskiem - był za akumulatorem i został zmiażdżony). Auto stoi pod moim domem i czeka na zakończenie walki z PZU o odszkodowanie - sprawa ma się ku końcowi.
Koszt naprawy tego auta to 26 000 PLN - lekko kalkulując, opierając się na cena części używanych z OLX i Allegro :-)
Wpadł mi super (tak mi się wydaje - walcie śmiało z komentarzami) - chcę kupić Suzuki SX4 z roku około 2006 z silnikiem 1.6 (najlepiej z gazem) z napędem na 2 koła. Myślę o przełożeniu całej jednostki napędowej wraz z wałem kardana i tylnym napędem oraz oczywiście cały środek. Co Wy na to? Uda się? Były jakieś zmiany konstrukcyjne w budzie auta tak ze napęd albo wnętrze nie będzie pasowało? Walcie śmiało z komentarzami. Może ktoś coś przekładał z nowszego SX-a do starszego i coś pasowało lub nie? Z góry dziękuję. A może ktoś ma do sprzedania SX4 z zajechanym silnikiem - najlepiej 1.6? Ps. Czarny i srebrny są preferowanymi kolorami :-)
Pozdrawiam
Karol


Na górę
Post: 28-05-2017, 11:23 
Offline

Rejestracja: 14-05-2017, 18:22
Posty: 3
Suzuki: SX4
Witam ponownie
Chciałbym podzielić się refleksją. Przez kilkanaście lat mojej przygody z naprawami różnych samochodów a co za tym idzie obecnością na wielu forach (VW GARBUS, MINI Austin, Volvo V70, Ford Galaxy, Nissan Almera, ...) pierwszy raz się spotykam że nikt nie chce ze mną gadać :-)
W przypadku garbusa, gdy wstawiałem do niego silnik od AUDI na forum aż huczało w stylu: co Ty robisz, to już nie będzie garbus, kup sobie golfa, itp. Powiem Wam szczerze, to był mój najlepszy samochód, szybki (max 170km/h) klasyk z roku 1969.
Do rzeczy, pytałem o konwersję inwalidy SX4 z roku 2007 (dlaczego inwalidy - bo w połowie sprawny, tylko 2 napędy :-)) na w pełni sprawne auto 4WD. Jeżeli nikt tego jeszcze nie robił to świetnie, podzielę się później relacją. Teraz szukam podpowiedzi w stylu: nie wydaj mi się że Ci się uda ponieważ jest inaczej wyprofilowany bagażnik i podłoga z tyłu, albo działaj, powinno pasować, buda powinna być taka sam, itp.
Pod powiedźcie coś. Please
Pozdrawiam Karol


Na górę
Post: 28-05-2017, 11:52 
Offline

Rejestracja: 22-02-2017, 08:01
Posty: 45
Lokalizacja: Sochaczew
Suzuki: SX4 4X4
Witam - no właśnie - żeby zabrać głos w sprawie, trzeba coś o sprawie wiedzieć ( konwersja ) skoro nikt nie zabrał głosu, to nie znaczy że nie chcą z tobą gadać - wszyscy pewnie czekają na zabranie głosu przez tych co już coś takiego robili - będę kibicował

_________________
Pozdrawiam Danowand


Na górę
Post: 28-05-2017, 19:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Nie wiem jakie niewidoczne gołym okiem zmiany nastąpiły w cyklu życia SX4, ale pomiędzy debiutem w 2006 a zakończeniem produkcji po 8 latach na pewno zmieniło się coś więcej niż kształt zderzaka czy tapicerka na fotelach.
Bezpieczniej byłoby wziąć wersję od 2009 w górę (po liftingu). No i obydwa - dawca i biorca - muszą być z produkcji w tym samym zakładzie.
SX4 w Europie pochodził zarówno z Węgier jak i z Japonii. Różnice między japońskim 2WD (innego nie sprowadzano) a węgierskim mogą być. Pewnie możliwe do przeskoczenia dla fachowca, ale im mniej przeróbek tym taniej (czyli lepiej w przypadku takiej operacji).


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]