Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 21:16

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02-05-2017, 19:13 
Offline

Rejestracja: 10-05-2015, 12:35
Posty: 5
Witam wszystkich :) Nie znalazłem na forum nic dotyczącego mojego problemu.
Moje pytanie dotyczy posiadanego przeze mnie kupionego nowego w salonie w 2010 r. SX4 1.6 DDiS, silnik 9HX, rok prod. 2009, aktualny przebieg 109 tys. km.
Otóż książka serwisowa podaje, że wymianę paska rozrządu w tym typie silnika wykonuje się co 240 tys. km (nie ma żadnego dopisku w stylu "lub co 4 lata"). Zastanawia mnie trwałość paska rozrządu, przecież to guma, która się starzeje. Taki przebieg ma wytrzymać ? W serwisie Suzuki powiedzieli, że tak ten model ma i niczego się nie bać i jeździć aż do książkowego limitu. Zaczynam się zastanawiać nad wymianą paska rozrządu przy moim aktualnym przebiegu j/w. Poradźcie co zrobić, wymienić już, czy jeszcze jeździć. Mam obawy bo koszt wymiany to ok 1000 zł, ale koszt naprawy silnika po pęknięciu paska to już 2-3 razy tyle. Może ktoś z Was miał już taki dylemat i własne doświadczenia ? Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.


Na górę
Post: 08-05-2017, 17:18 
Offline

Rejestracja: 29-03-2011, 21:15
Posty: 63
Lokalizacja: lodz
Jest dopisek w stylu co 7 lat, jak i 180 tys. przebiegu w trudnych warunkach eksploatacyjnych; cokolwiek to znaczy
Dopisane po lifcie

Trochę wątpię szczególnie z tym przebiegiem...
Jeżdżę dalej...


Na górę
Post: 09-05-2017, 08:47 
Offline

Rejestracja: 10-05-2015, 12:35
Posty: 5
Witam :)
Sęk w tym, że w książce serwisowej nie ma żadnego dopisku, o którym piszesz. W załączniku jest zdjęcie strony książki, czerwoną linią podkreśliłem zapis. Nadal nie wiem, jak postąpić. Pozdrawiam forumowiczów.
Załącznik:
IMG_20170509_092532.jpg


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 10-05-2017, 21:26 
Offline

Rejestracja: 29-03-2011, 21:15
Posty: 63
Lokalizacja: lodz
a kartka dalej tejże instrukcji wg. specjalnych warunków... coś chyba wspomina... :czyta:
Nie jestem pewien wersji książeczki, sprzed liftu
Siedem lat temu dostałem do auta z 2009 instrukcję z 2010, niestety gdzieś zginęła...

Uwaga będzie kryptoreklama:
Reszta opisu fora znanej francuskiej marki na P lub C, do wyboru


Na górę
Post: 11-05-2017, 09:01 
Offline

Rejestracja: 10-05-2015, 12:35
Posty: 5
He, i tutaj "jan69nk" zabiłeś mi ćwieka na maksa :)
Faktycznie, na następnej stronie (zdjęcie poniżej) są warunki specjalne, które praktycznie nie pozostawiają żadnych wątpliwości. I biorąc je pod uwagę można wywnioskować, że Suzi SX4 nie powinna w ogóle poruszać się po polskich drogach. Fajnie się zabezpieczyli na wypadek ewentualnych pretensji klienta. W świetle tego podjąłem już decyzję, w najbliższym czasie wymieniam pasek. Z tym odesłaniem na strony P lub C też racja, bo to przecież silnik P.
Dzięki za wskazówki.
Pozdrawiam.
Załącznik:
IMG_20170511_094802.jpg


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]