Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 21:31

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 28-09-2016, 07:41 
Offline

Rejestracja: 28-09-2016, 07:31
Posty: 5
Suzuki: SX4
Witam, niedawno zakupiłem Suzuki SX4
Radio jak na zdjęciu w załączniku

Język niemiecki
Tak porypanego radia jeszcze nie widziałem
Udało mi się jedynie odpalić autowyszukiwanie stacji radiowych ale radio samo sobie zapamiętuje to co wyszuka, a nie zawsze jest w stanie znaleźć 6 stacji.
Dodatkowo jak ręcznie już coś wyszukam to nie wiem jak zapisać stację pod danym numerem (w normalnym radiu przytrzymuje się guzik z numerem i po sprawie)

Dodatkowo cały czas mniej więcej co minutę wywala jakiś błąd i sygnał dźwiękowy nawet jak słucham CD
i jakiś komunikat odnośnie TMC i możliwość wybrania JA i NEIN ale co by się nie wcisnęło to ciągle to samo
-zdjęcie poniżej

Pomocy. Jak wyłączyć to TMC?


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 29-09-2016, 17:14 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
https://pl.wikipedia.org/wiki/Traffic_Message_Channel


Na górę
Post: 14-10-2016, 06:46 
Offline

Rejestracja: 28-09-2016, 07:31
Posty: 5
Suzuki: SX4
Jak to wyłączyć?


Na górę
Post: 14-10-2016, 09:07 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
może być ukryty pod klawiszem RTP , PTY lub innym obsługującym kilka funkcji -niestety nie znam tego radia -metoda prób i błędów, lub szukaj radia z polskiego auta ceny od 50 zł.....lub zamień się


Na górę
Post: 24-11-2016, 14:57 
Offline

Rejestracja: 28-09-2016, 07:31
Posty: 5
Suzuki: SX4
A jest w ogóle opcja wyłączenia tego TMC?
Wie ktoś jak to wyłączyć w wersji polskiej lub angielskiej?
Nie bardzo rozumiem jak ktoś mógł to tak zaprogramować żeby wywalało ten błąd nawet przy słuchaniu CD
Generalnie to radio to porażka.


Na górę
Post: 04-12-2016, 13:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
damianprz pisze:
A jest w ogóle opcja wyłączenia tego TMC?

Oczywiscie ze jest.
Cytuj:
Wie ktoś jak to wyłączyć...

Wchodzisz w menu "Informacje", wybierasz pozycje "TMC Scan" i ja deaktywujesz usuwajac "haczyk"
Cytuj:
Nie bardzo rozumiem jak ktoś mógł to tak zaprogramować żeby wywalało ten błąd nawet przy słuchaniu CD

To radio z nawigacja, wiec aktywna funkcja "TMC Scan" jest logicznym wyborem umozliwiajacym dynamiczne planowanie trasy i
w przypadku meldowanych przez "TMC" utrudnien w ruchu, wystarczy jednym przycisnieciem na "OK" zaakceptowac (lub nie) proponowany przez nawigacje jej alternatywny przebieg.

Calosc przebiega automatycznie zaraz po odbiorze przez tuner RDS informacji z systemu TMC, a wiec juz najczesciej kilkadziesiat kilometrow przed ujrzeniem przez kierowce utrudnienia na drodze.
Poniewaz sama nawigacja korzysta z napedu CD, to logiczne jest ze informacje "TMC" odbierane w "tle" beda wyswietlane i podczas swiadomego korzystania z funkcji odtwarzania nagran CD.

Nawiasem mowiac, deaktywujac funkcje "TMC Scan" warto w tym samym menu aktywowac przynajmniej funkcje "TA Scan", bo wowczas podczas odsluchu CD otrzymujemy przynajmniej komunikaty
o aktualnej sytuacji na drogach a na czas ich przekazania odtwarzanie CD zostaje zatrzymane.
Cytuj:
Generalnie to radio to porażka.

LOL... kazde urzadzenie jest tylko tak dobre jak jego operator...

Zapewniam Cie, ze to radio jest jednym z lepszych w swojej klasie i przewyzsza co najmniej "o glowe" wszystkie modele Panasonica, montowane zazwyczaj w tym okresie w samochodach Suzuki.
Reprezentuje przyzwoity standard techniczny i ma bardzo duze mozliwosci konfiguracji parametrow, co umozliwia ich indywidualne dopasowanie do potrzeb/ upodoban uzytkownika.

Menu jest wprawdzie mocno rozbudowane, ale w sposob bardzo logiczny, przez co pozwala sie juz po krotkim zapoznaniu z podstawowymi zasadami, obslugiwac w sposob zupelnie intuicyjny,
bez ciaglego zagladania do instrukcji.

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Na górę
Post: 05-12-2016, 07:26 
Offline

Rejestracja: 28-09-2016, 07:31
Posty: 5
Suzuki: SX4
SX4ever pisze:
Wchodzisz w menu "Informacje", wybierasz pozycje "TMC Scan" i ja deaktywujesz usuwajac "haczyk"
Nawiasem mowiac, deaktywujac funkcje "TMC Scan" warto w tym samym menu aktywowac przynajmniej funkcje "TA Scan"


Przeszukiwałem całe menu i nie bardzo mogłem znaleźć cokolwiek z napisem TMC
Radio ma menu w języku niemieckim
Gdzie szukać menu "Informacje"?

Dzięki za wypowiedź, wiele rozjaśnia w temacie


Na górę
Post: 05-12-2016, 18:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Menu "Informacje" otwierasz klawiszem "i" (pierwszy z lewej w dolnym rzedzie"), belke/kursor naprowadzasz na wybrana pozycje obracajac pokretlem strojenia, a wybor zatwierdzasz jego nacisnieciem.

W menu nawigacji jest chyba opcja zmiany jezyka, mozesz poszukac. Nie pamietam juz wszystkich detali, jak by nie patrzec, juz czwarty rok jezdze czyms innym, ale gdybym dostal w tej chwili takie radio w swoje rece, to z pewnoscia w ciagu paru minut bym je "rozpracowal".
Jak juz pisalem, pozwala sie obslugiwac intuicyjnie.

Radia w samochodach na rynek niemiecki mialy chyba jako alternatywny jezyk angielski, ten powinien byc chyba dostepny bezposrednio poprzez wybor w menu.
Wybor innego jezyka jest mozliwy dopiero po jego zaladowaniu z dolaczonego (lub nie) do radia CD-ROMu.

Nie znam nikogo, kto przy zakupie SXa z tym radiem, taka plyte otrzymal...

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Na górę
Post: 06-12-2016, 07:40 
Offline

Rejestracja: 28-09-2016, 07:31
Posty: 5
Suzuki: SX4
OK Sprawdzę popołudniu, bo auto jest mojego ojca i to jemu TMC nie pozwala spokojnie posłuchać Andrusa z CD :)
Jeśli chodzi o tę płytę to jest ona dostępna do kupienia lub ściągnięcia obrazu płyty z internetu?


Na górę
Post: 06-12-2016, 18:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Widzialem kiedys taka plyte na jakims portalu, chyba na "ebay", w cenie - jezeli dobrze pamietam - ok. 15,- EUR, ale nie interesowalo mnie to dalej, bo jezyk nie stanowil dla mnie problemu.
To juz jednak kilka lat wstecz, wiec nie wiem czy jest jeszcze gdzies do znalezienia, pomijajac juz fakt, czy oplaca sie jeszcze w to inwestowac.

Radio nie bylo zbyt popularne, pomimo niezlych parametrow i poprawnie dzialajacej nawigacji, pewnie dlatego ze "suweren" potrzebowal "telewizora", zeby sasiedzi i koledzy widzieli ze samochod ma nawigacje :D

Gdybys mimo wszystko szukal czegos do tego urzadzenia, czy to wspomnianego CD-Romu, map czy tez jakiegos emulatora zmieniarki plyt,
to warto wiedziec, ze to radio nie jest tak wlasciwie konstrukcja Siemensa, tylko VDO Dayton i pod ta marka jest wieksza szansa cokolwiek znalezc (model: MS 4150 C-IQ RS MP3)
.
Te radia (oczywiscie w innych obudowach) bywaly najczesciej montowane w Renaultach, wiec w wyszukiwarke lepiej wpisywac te marke a nie Suzuki, bo szukajac czegokolwiek z haslem Suzuki
jest sie najczesciej kierowanym tylko do produktow Panasonica.

_________________
****** Pozdrawiam! ******
Obrazek


Na górę
Post: 15-06-2018, 20:16 
Offline

Rejestracja: 16-08-2017, 15:56
Posty: 42
To jak zmienić na język angielski w co wejść i jak?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]