Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 16:59

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23-08-2016, 09:06 
Offline

Rejestracja: 22-08-2016, 19:05
Posty: 1
Suzuki: Sx4 2wd glx
Mam suzuki sx4 2wD GLX z silnikiem 1.6 benzyna
Dziś jechałem sobie normalnie bez szaleństw i zaświeciła mi się kontrolka od układu kontroli zanieczyszczeń.Jest ona pod obrotomierzem.
chciałbym się dowiedzieć czemu tak się stało i czy coś się stanie jak będę jeździł z tą usterką.
CHciałem jeszcze dodać ze po tym zdarzeniu odłączyłem kleme od akumulatora i ona zgasło.


Na górę
Post: 28-08-2016, 03:39 
Offline

Rejestracja: 26-02-2016, 23:09
Posty: 7
Suzuki: najprawdopodobniej S
Ten typ tak podobno ma, pewnie po max 100km zapaliła się znowu? Wg forumowiczów, wymiana/czyszczenie katalizatora pomaga. U mnie, po zakupie w komisie w lutym tego roku jak wracałem z Chorzowa do Wawy po kilkudziesieciu kilometrach "check engine" zapalił się po raz pierwszy (wcześniej jeździł chwilkę po aglomeracji), kupiłem nawet ELM'a do sprawdzania i kasowania, ale dałem sobie spokój po kliku razach. Co najmniej 5-7k km żona przejechała z zapaloną kontrolką, jak jej raz zgasiłem, to poczuła się dziwnie :P

U mnie, sprawdzając swego czasu parametry ELM'em, druga sonda miała bardzo podobne wyniki do pierwszej, co chyba nie powinno mieć miejsca. Zatem albo kat albo druga sonda do zmiany. Teraz mnie nie stać :) Auto jeździ normalnie, co prawda gwiżdże przy dodawaniu gazu, ale to podobno kwestia skrzyni... temat na inny wątek... :P


Na górę
Post: 28-08-2016, 12:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
Wygląda na to, że czeka Cię wymiana katalizatora. W każdym razie u mnie tak było po przebiegu około 130kkm. Ta lampka po skasowaniu błędu będzie się pojawiać coraz częściej. A że w SX4 katalizator jest blisko kolektora wydechowego, to lepiej nie przeciągać (jak się pokruszy to odpadki mogą wlecieć do silnika).


Na górę
Post: 29-08-2016, 23:07 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
Tomash pisze:
Wygląda na to, że czeka Cię wymiana katalizatora. W każdym razie u mnie tak było po przebiegu około 130kkm. Ta lampka po skasowaniu błędu będzie się pojawiać coraz częściej. A że w SX4 katalizator jest blisko kolektora wydechowego, to lepiej nie przeciągać (jak się pokruszy to odpadki mogą wlecieć do silnika).
to byłoby pewne osiągnięcie , aby wleciało z powrotem do silnika coś z układu wydechowego za kolektorem wylotowym, będące znacznie niżej i jeszcze wypychane przez spaliny w silniku wolnossącym :lol:


Na górę
Post: 02-09-2016, 14:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
Katalizator w SX4 nie jest umieszczony "znacznie niżej":

http://motorhog-partsimages.s3.amazonaws.com/GreyPartImage_d88c4efb-4eb0-4621-a26b-9fe058ca9f34.jpg

Można nie wymieniać, przecież wcale nikogo nie nakłaniam. Po prostu słyszałem już historie kiedy okruchy ze zużytego katalizatora w japońskim samochodzie (bo w niemieckich faktycznie montuje się niżej, na wysokości tłumików) wpadły do cylindra. Ale wydajesz się wiedzieć lepiej więc znikam :]


Na górę
Post: 03-09-2016, 19:14 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
tak, 30-50 cm to nie jest znacznie niżej niż głowica silnika gdzie znajdują się zawory wylotowe :sciana: Ja słyszałem, że czarna Wołga znowu dzieci porywa :lol: Przecież w kolektorze masz ciśnienie spalin, to jak może coś się cofnąć ? Chyba, że ktoś miał tłumik zapchany


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]