Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-04-2024, 01:55

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kilka pytań
Post: 23-06-2016, 17:08 
Offline

Rejestracja: 23-06-2016, 16:50
Posty: 1
Suzuki: SX4
Dzień dobry Wszystkim! :)

Mój ojciec kupił niedawno Suzuki SX4 2.0 ddis przez co mam do was kilka pytań.

1. Jest problem z pasami bezpieczeństwa(kierowca i pasażer z przodu) nie chcą puścić, tzn blokada trzyma i nie można ich zapiąć. Puszczają tylko gdy auto stoi lub jedzie w dół. Czy wy także mieliście taki problem? Samochód ma nieduży przebieg 62k więc nie wiem dlaczego się tak dzieje, chyba, że było to z powodu stłuczki.

2. Jak to jest z tym DPFem? Jak komputer zacznie wypalać to czy może auto być na postoju czy musi być w ruchu?

3. I kwestia spalania. Czy jest ktoś kto ma ten silnik, może podać ile pali na biegu jałowym (o ile oczywiście ma dostęp do komputera), bo mam wrażenie, że pali za dużo. Komputer pokazuje średnie około 8-9 litrów gdzie nie jeździ się po mieście a do pracy jest około 10 km, a spalanie wg MES na postoju było 1,2-1,5 l/h (nie podczas wypalania)

Zamierzamy się wybrać do Suzuki lub Fiata z tym, ale chciałbym się dowiedzieć co tym myślicie.

Pozdrawiam

Ps. Proszę moderatora o przeniesienie wątku do sekcji SX4


Na górę
Post: 25-06-2016, 13:55 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Może auto było po zadziałaniu napinaczy i stąd te problemy z pasami? Dziwne, że oba jednocześnie. Miałem podobny przypadek w 500tce ale tylko z pasem kierowcy. Najpierw zacinał się sporadycznie, potem potrzebowałem kilku prób, aż w końcu zaciął się na amen. konieczna była wymiana. Całe szczęście, że Fiat w ramach gestu handlowego partycypował w kosztach 50% bo cena była ok. 1200pln
PS
Nie ryzykowałbym prób naprawiania pasów ani też wkładania używek. To nie klamka albo kratka nawiewu, tylko istotny element bezpieczeństwa.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]