Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 11:19

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30-05-2023, 06:22 
Offline

Rejestracja: 04-09-2022, 07:54
Posty: 125
Suzuki: SX4 4x4
Od zakupu auta denerwowały mnie jakieś trzeszczenia pojawiające się podczas jazdy po dziurawej drodze ale także podczas np. słuchania głośniejszej muzyki z plików gdzie dynamika pracy głośnika jest większa. Jak to w aucie najpierw trzeba było zlokalizować skąd dobiegają bo to się tak niesie, że ciężko jednoznacznie stwierdzić. Podejrzane były także plastiki na słupku, na podszybiu obok deski itd. Ale jednak udało się potwierdzić, że to jednak drzwi kierowcy wydają takie dźwięki. Jak podczas ich występowania docisnąłem ręką tapicerkę, to był spokój. No to ściągnąłem tapicerkę ( 2 minuty roboty) i ku mojemu zdziwieniu na dole leżały dwie monety. 2 i 10 groszy już takie trochę zaśniedziałe więc widać, że jakiś czas tam przebywały. Przy okazji dokręciłem głośnik, dokręciłem taki łącznik blaszany który na środku łączy tapicerkę z poszyciem drzwi( ten był luźny) i wreszcie mam błogi spokój. Tylko mam pytanie. Jakim cudem te monety się tam dostały? Po odkręceniu tapicerki widzę, że nikogo tam przede mną nie było. Środek, śruby, zaślepki dziewicze.
No to którędy te monety tam wpadły? Jedyne miejsce teoretycznie możliwe to chyba obok klamki drzwi jakby ktoś je tam wcisnął. Jakieś dziecko może podczas zabawy, no nie mam pojęcia.

_________________
SX4 1.6 107KM 4x4


Na górę
Post: 30-05-2023, 14:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 960
Lokalizacja: Górny Śląsk
Zakładając, że nikogo tam nie było to jest możliwość wsunięcia monet w miejscu styku szyby z uszczelką drzwi. Wbrew pozorom jest tam sporo miejsca które jest wykorzystywane np. przez fachowców przy likwidowaniu wgnieceń bez lakierowania. Osobiście znalazłem kiedyś w SX4 gumkę do włosów która okazała się "dodatkiem fabrycznym" i to z Japonii.


Na górę
Post: 30-05-2023, 15:09 
Offline

Rejestracja: 04-09-2022, 07:54
Posty: 125
Suzuki: SX4 4x4
No fakt. Ta uszczelka jest elastyczna i tam też się da małą monetę zmieścić. Tylko tutaj też by trzeba było się postarać i na siłę ją wepchnąć. W środku nikogo na pewno przede mną nie było.

_________________
SX4 1.6 107KM 4x4


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]