Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 24-04-2024, 02:43

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 8 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 17-10-2007, 07:53 
Offline

Rejestracja: 27-02-2007, 09:02
Posty: 74
Lokalizacja: wawa
leszek pisze:
Mam problem z którym niestety nie może sobie poradzić servis Suzuki.
Zrobiłem 14kkm ddis-em i pojawił się w autku dziwny przydźwięk.
W trakcie jazdy, kiedy auto wpada w lekkie zagłębienie ( nierówność ) na szosie, szczególnie jeśli dodatkowo hamuję silnikiem pojawia sie buczący i szybko zanikający przydźwięk - jakby przez moment silnik albo element wydechu dotykał do karoserii i wywoływał jakiś rezonans.
Chłopcy z serwisu przeglądnęli dokładnie auto, sprawdzili poduszki zawieszenia silnika, sprawdzili wydech - nic nie znaleźli!
Czy ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek? Albo może coś słyszał o takim przypadku.
Będe szczerze zobowiązany



a co to jest autko? coś takiego jak miś do przytulania czyli misio? :szalony:


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2007, 13:13 
Offline

Rejestracja: 22-09-2007, 22:46
Posty: 18
a mi zespuło sie radio- zawiesiło po wyjeciu bezpiecznika- wyłaczyło sie i nie chciało juz właczyc. i tak oto czekałam ponad miesiac na radio- bo odwedziło serwis w łodzi nastepnie w wawie- uznano ze nie da sie naprawic i dostałam nowe, ale niesmak pozostał:(

_________________
monia:)


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2007, 15:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-09-2007, 07:53
Posty: 491
Lokalizacja: Szczecin
A po cholere wyjmowalas bezpiecznik ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2007, 15:06 
Offline

Rejestracja: 22-09-2007, 22:46
Posty: 18
ja nie miałam nic do gadania w suzuki wyjeli- pan na serwisie!! a tu zonk!!

_________________
monia:)


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2007, 15:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-09-2007, 07:53
Posty: 491
Lokalizacja: Szczecin
to serwis Ci popsul...


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2007, 16:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-01-2006, 23:54
Posty: 960
Lokalizacja: Kobylnica/Poznań
Woju pisze:
A po cholere wyjmowalas bezpiecznik ?


A nie mozna bylo tego inaczej napisac? :nono:

Slyszales o czyms takim jak specjalny rodzaj uprzejmosci wzgledem kobiet? :uwaga:


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2007, 20:27 
Offline

Rejestracja: 22-09-2007, 22:46
Posty: 18
hahahaha a co za roznica jak i tak zespsute- zreszta wyjmowanie bezpiecznika nie powinno- zepsuc radia:(

_________________
monia:)


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2007, 21:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-09-2007, 07:53
Posty: 491
Lokalizacja: Szczecin
spoono pisze:

A nie mozna bylo tego inaczej napisac? :nono:

Slyszales o czyms takim jak specjalny rodzaj uprzejmosci wzgledem kobiet? :uwaga:


MAmy rownouprawnienie :P
Zreszta pani nie wyrazila zlosci...
NAstepny razem powiem po jakiego przecinkowca bylo bezpiecznik wyjmowac :P


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2007, 21:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
monisia pisze:
wyjmowanie bezpiecznika nie powinno- zepsuc radia:(


Przy prawidłowo wykonywanych czynnościach taki przypadek nie powinien mieć miejsca, jednak jeśli pseudo fachowiec grzebał pod załączonym napięciem to wszystko realne.Jeszcze istnieje , ale to małe prawdopodobieństwo , że zadziałało zabezpieczenie radia i nikt nie potrafi go odkodować.W końcu serwis powinien umieć odkodować.


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-10-2007, 21:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-09-2007, 07:53
Posty: 491
Lokalizacja: Szczecin
Iron pisze:

Jeszcze istnieje , ale to małe prawdopodobieństwo , że zadziałało zabezpieczenie radia i nikt nie potrafi go odkodować.W końcu serwis powinien umieć odkodować.


U nas niestety serwisy sa jeszcze slabo przygotowane do obslugi nowoczesniejszych wozow niz VW GOLF II :( i nie ma tu wyjatku dla konkretnej marki...


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-10-2007, 11:17 
Offline

Rejestracja: 22-09-2007, 22:46
Posty: 18
Takich mamy fachowców- Pan w autoryzowanym serwisie[sic!] probował kluczykiem od blokady skrzyni biegów odpalić auto- wpychając go do stacyjki- ja zrozumiała bym fachowca w stodole pod Łowiczem, ale mechanika w autoryzowanym serwisie...... brak słów

_________________
monia:)


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-10-2007, 11:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-09-2007, 07:53
Posty: 491
Lokalizacja: Szczecin
monisia pisze:
Takich mamy fachowców- Pan w autoryzowanym serwisie[sic!] probował kluczykiem od blokady skrzyni biegów odpalić auto- wpychając go do stacyjki- ja zrozumiała bym fachowca w stodole pod Łowiczem, ale mechanika w autoryzowanym serwisie...... brak słów



O... zeszz ja nie zapomne jak raz pojechalem zarowke wymienic w Scenicu do ASO (nie chcialo mnie sie tego robic ) i 15 minut glowili jak maske otworzyc...


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-10-2007, 14:30 
Offline

Rejestracja: 09-08-2007, 13:23
Posty: 105
Lokalizacja: Olsztyn
..a mi zaczął trzeszczeć fotel podszas jazdy po nierównościach(więc rzadko kiedy nie trzeszczy):placze: i w ogóle jakieś dziwne rezonansy w głośniku, w bagażniku brzęczy ''jakieś coś '' :? a ASO Fiata już dwa razy zajmowało się tymi dziwnym odgłosami i....bezskutecznie :roll: . Mam pytanie do Uzytkowników, którzy rozwiązali problem trzeszczących foteli

:czy orientujecie się jakie śruby trzeba wymienić , ewentualnie jakie inne elementy :?: bo powoli zaczynam się w.....iać :szalony:


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-10-2007, 14:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
tu czytać:
viewtopic.php?t=1688


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-10-2007, 07:18 
funtchomas pisze:
..a ASO Fiata już dwa razy zajmowało się

A nie pytałeś w ASO Suzuki czy można się u nich serwisować?


Na górę
   
 Tytuł:
Post: 17-02-2008, 16:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-07-2007, 13:47
Posty: 28
Ponad 32,000 km przejechane i 15 miesięczny SX - wymiana katalizatora :szok:
Któregoś dnia, tuż po wyjechaniu ze "wspaniałego serwisu" :roll: włączyła mi się kontrolka "jakości spalin". Następnego dnia znowu pojechałam do serwisu, uprzejmi panowie stwierdzili że nie mają pojęcia o co chodzi, wyłączyli kontrolkę, i powiedzieli że następnym razem jak się zapali żeby do nich przedzwonić i zamówią nowy katalizator...
Kontrolka po kilku dniach znowu się zapaliła, potem samoczynnie zgasła, po czym znowu się zapaliła już na stałe. W tym tygodniu byłam na gwarancyjnej wymianie katalizatora...
Złożyłam również zażalenie do SMP o skrzypiący (już po wymianie śrubek) fotel i ogólny stan tapicerki. (o tym już pisałam wcześniej).. zobaczymy co z tym zrobią...
Ogólnie coraz gorzej zaczynam postrzegać jazdę Suzi...


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-02-2008, 20:05 
Offline

Rejestracja: 14-04-2007, 11:42
Posty: 22
Największy malkontent tego forum ponownie postanowił zabrać głos :) To co opisywałem i to za co byłem tak ostro krytykowny okazuje się zaczyna po czasie dotykać szerszego grona ... współczuję, gdyż miałem przez moment myśl (nadzieję), że tylko mój egzemplarz jest wadliwy. Jednak okazuje się, że skrzypiący fotel, drgania lusterka, skrzypiące zawieszenie, wadliwe hamulce (wymiana klocków) czy taki drobiazg jak trzeszczenie tapicerki oraz dodając do tego serwis (poniżej wszelkiej krytyki) niestety zataczają coraz szersze kręgi i obejmuje coraz większą liczbę użytkowników.
Pisanie do SMP mija się z celem, gdyż panowie łaskawie odpowiadają po 14 dniach, że oczywiście jeżeli będzie możliwe usunięcie problemu to postarają się to zrobić jednak większość wymienionych usterek jest związana z niewłaściwym użytkowaniem (tu wychodzi na to, że "niewłaściwym użytkowaniem" jest jazda tym samochodem po polskich drogach) i należy liczyć się z kosztami ewentualnej wymiany ...
Jak dla mnie jeszcze 25 miesięcy do końca gwarancji i żegnam się z tą marką :szalony: Pozdrawiam wszystkich póki co zadowolonych użytkowników ...


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-02-2008, 20:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-09-2007, 07:53
Posty: 491
Lokalizacja: Szczecin
;/ wspolczuje...
Mnie ostatnio wkurza ,ze zdziera sie lakier na progu :( i tez sie dowiedzialem ,ze to od zlego uzytkowania ale mam zamiar skrobnac pismo do SMP bo jest to wybitnie wada fabryczna bo prog wyciera uszczelka.


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-02-2008, 20:35 
Offline

Rejestracja: 03-05-2007, 19:52
Posty: 41
Lokalizacja: Rybnik
castor pisze:
Jak dla mnie jeszcze 25 miesięcy do końca gwarancji i żegnam się z tą marką


Zawsze możesz kupić Fabię albo innego wieśwagena. Tylko napisz wtedy jak się masz!!!


Na górę
 Tytuł:
Post: 29-02-2008, 23:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
castor pisze:
...Jak dla mnie jeszcze 25 miesięcy do końca gwarancji i żegnam się z tą marką :szalony: Pozdrawiam wszystkich póki co zadowolonych użytkowników ...


Współczuję.
Mam podobny samochód, ale żadnych problemów, w co pewnie trudno uwierzyć.
Nie wiem jak przeżyjesz te 25 miesięcy - to może być najgorsze 2 lata twojego życia, ech... naprawdę współczuję.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-03-2008, 11:19 
Offline

Rejestracja: 14-04-2007, 11:42
Posty: 22
suzier pisze:
Zawsze możesz kupić Fabię albo innego wieśwagena. Tylko napisz wtedy jak się masz!!!


Wyjasnij mi proszę dlaczego akuratnie Fabia czy inny samochód ze stajni VW? Nie chcę się wdawać w dyskusje na temat jakości tych samochodów, ani obrażać posiadaczy tych aut (określenie "wieśwagen" miało chyba na celu jasne sklasyfikowanie poziomu właściciela) ... ale naprawdę wybór jest znacznie większy i to zarówno w samochodach produkcji japońskiej jak i europejskiej.

To co opisuję (opisywałem wcześniej) dotyczy mojego konkretnego egzemplarza i częściowo pokrywa się z usterkami występującymi u posiadaczy innych SX'ów - z tą różnicą, że mnie niestety trafiła się kumulacja. Zapewniam, że zarówno Suzier jak i Avalanche, gdyby dysponowali tym konkretnym egzemplarzem, nie wypowiadali by się w tak ironiczny sposób, tylko nasze role stały by się całkiem odmienne ...

Na koniec dodam, że znajomy posiada SX'a w identycznej wersji jak moja i poza hamulcami (gdzie była dokonana wymiana klocków) jest bardzo zadowolony - jeździłem jego samochodem i jest to inna bajka.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-03-2008, 14:53 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
castor pisze:
... To co opisuję (opisywałem wcześniej) dotyczy mojego konkretnego egzemplarza i częściowo pokrywa się z usterkami występującymi u posiadaczy innych SX'ów - z tą różnicą, że mnie niestety trafiła się kumulacja. Zapewniam, że zarówno Suzier jak i Avalanche, gdyby dysponowali tym konkretnym egzemplarzem, nie wypowiadali by się w tak ironiczny sposób, tylko nasze role stały by się całkiem odmienne ...

:zly: Współczucie nie było ironiczne. Jakbym miał same problemy z samochodem, którym musiałbym z jakiegoś powodu jeździć, to bym się chyba mocno wtruł. A skoro nie chcesz (lub nie umiesz) doprowadzić do usunięcia tych usterek, to będziesz się z nimi męczył, a może i dojdą następne.


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-03-2008, 16:07 
Offline

Rejestracja: 30-06-2007, 21:14
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa
Ja rozumiem castora. Cale szczescie wadliwe klocki, skrzypiace siedzenie czy drgajace lusterka mnie ominelo, ale zamiast tego mam trzeszczaca tapicerke, czy trzeszczace glosniki przy drzwiach od strony pasazera i kierowcy. Dodatkowo - lakier ktory mam to jakas pomylka, strach nawet z damska torebka sie do niej zblizyc :/, a dodajac do tego pare odpryskow sprawa robi sie nadwyraz irytujaca...

Jednak nie zgadzam sie co do funkcjonowania ASO, ja poki co nie mam z nimi zadnych problemow, zawsze sa chetni do pomocy i robia wszystko co moga zeby nagiac usterki pod gwarancje.

Cala sprawa jednak martwi... Samochod juz jednak jest troche na rynku, pozostaje miec nadzieje ze kolejne pojazdy beda pozbawione wiekszosc wad ktore nam, wczesnym zakupowiczom, przyszlo doswiadczyc.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-03-2008, 00:34 
Offline

Rejestracja: 08-03-2008, 00:02
Posty: 275
Lokalizacja: Suwałki
sx4 trzeba kupowac z usa - nic nie skrzypi i na pewno nie są z węgier.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-03-2008, 09:56 
Offline

Rejestracja: 04-04-2007, 15:23
Posty: 96
Lokalizacja: Warszawa
Tak z czystej ciekawosci, ile w przyblizeniu kosztuje Sx4 zza oceanu, moze byc ten 2.0? Chodzi mi o cene koncowa a nie przed zaplaceniem cla :D


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 178 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 8 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]