Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 19:06

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
Post: 09-05-2007, 07:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-02-2007, 01:32
Posty: 245
Lokalizacja: Kęty
Wszyscy chyba wiedzą :) że miałem zamiar zmienić wszystkie głośniki w SX4, moim zdaniem to co było zamontowane to był szok....

Więc sprawa wygląda tak:

1.Głośników w węgierskiej wersji jest 8 (4 większe :) i 4 mniejsze), ja zakupiłem do mojego auta 2 zestawy ze zwrotnicami Infinity reference 6510cs. Spore zwrotnice spokojnie mieszczą się pod tapicerką.
2.Sprawa głębokości głośników niskotonowych w przednich drzwiach wygląda nie ciekawie, ale znalazłem na to ciekawe rozwiązanie (właściwie to ukradłem pomysł jednemu z kolegów od swifta :) ), a z tyłu jest miejsca sporo.
3.Zamontowanie głośników wysokotonowych w moim przypadku było bardzo proste ze względu na to że głośniki miały idealne rozmiary i dało się je w prosty sposób (kawałkiem blaszki) przykręcić do mocowań fabrycznych.
4.Podłączyłem również głośnik basowy (małą skrzynkę) ze wzmacniaczem, wzmacniacz podłączony jest poprzez mały konwerter z wyjścia głośnikowego na cinch, powiem że nawet to działa, mało tego równolegle do tego są podpięte tylne głośniki i normalnie grają :)
5. Jakość odsłuchu mówiąc delikatnie poprawiła się znacząco, niemniej przypuszczam że na moim starym Pionierku DEH-P70BT grało by lepiej, firmowo jest zamontowane radio Panasonic, produkowane w Czechach....


Teraz kilka zdjęć: (jakość z telefonu, ale wszystko chyba widać)
1. Rozebrane tylne drzwi.

Obrazek

2.Rozebrane przednie drzwi.

Obrazek

3.Tu widać ile miejsca jest z przodu na głośnik, po opuszczeniu szyby.

Obrazek

4.Tak wygląda głośnik niskotonowy montowany oryginalnie (zgroza), a z tyłu widać mój nowy głośnik wysokotonowy.

Obrazek

Obrazek

5.Tak wygląda oryginalny głośnik niskotonowy przerobiony na dystans do nowych głośników :)

Obrazek

6.Tak wygląda nowy głośnik niskotonowy zamontowany w nowy :) dystans

Obrazek

7. Porównanie wielkości magnesów w nowym i starym głośniku, to z prawej to jest pozostałość ze starego głośnika, reszta robi za dystans

Obrazek

8.Żeby wyjąć radio, trzeba zdjąć PLASTIKOWE sreberka i odkręcić 4 śruby (po dwie na stronę), radio trzyma się na zatrzaskach dodatkowo.

Obrazek

9.Fotka radia, złącze jak w Swiftach i GV

Obrazek


Nie zrobiłem niestety fotek, tego jak jest podłączony bas.... było już baaaaardzo późno, z ASO wyjechałem o 21:30.
Bas jest podłączony kablem 6mm prosto od akumulatora, masa 6mm z karoserii. Włączanie wzmacniacza po stacyjce, nie dało się inaczej bo nie ma kabla do włączania wzmacniacza w kostce radia, ja i tak zawsze radio włączam więc może być.

Muszę przy tej okazji pochwalić chłopaków z ASO Magro Zabrze (Tomka i Rafała przede wszystkim) siedzieli ze mną do 21:30 aż wszystko zostało zrobione (od 11).

Przy okazji zamontowany został automat do świateł (z homologacją EU E cośtam) i podłokietnik.

aaaaaa.... zapomniałem, miałem napisać co z głębokością głośników, jak widać na fotce z przodu jest mało miejsca, ale po zamontowaniu tych "dystansów" miejsca jest tyle że od magnesu do szyby zostaje jeszcze z 10mm :) więc można spokojnie duże głębokie głośniki wstawić, moje miały chyba 62mm głębokości więc do 70mm myślę że wejdzie :)
Z tyłu to można chyba ze 100mm włożyć - tylko po co....

Jak macie jeszcze jakieś pytania to piszcie.....


Pozdrawiam
Paweł

EDIT 2010: Oryginalne radio poszło w niepamięć, zamontowałem inne i wreszcie to gra :D


Ostatnio zmieniony 11-03-2011, 20:27 przez PaulLuck, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 09-05-2007, 08:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-02-2007, 21:20
Posty: 218
Lokalizacja: Poznań
Rozumiem, że nie robiłeś tego sam tylko w ASO ? Bas to znaczy głośnik niskotonowy czy subwoofer ? Po co rozkręcałeś radio ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-05-2007, 09:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-02-2007, 01:32
Posty: 245
Lokalizacja: Kęty
Cichy pisze:
Rozumiem, że nie robiłeś tego sam tylko w ASO ? Bas to znaczy głośnik niskotonowy czy subwoofer ? Po co rozkręcałeś radio ?


Robiłem w ASO, lekko podpowiadająć chłopakom jak ma to być zrobione :)

Bas to znaczy głośnik basowy w skrzynce (nie tuba) z dodatkowym wzmacniaczem.

Radio odkręcałem żeby podłączyć konwerter na cinche do wzmacniacza.


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-05-2007, 12:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04-03-2007, 17:28
Posty: 654
Lokalizacja: Świnte miacho
PaulLuck pisze:
Robiłem w ASO, lekko podpowiadająć chłopakom jak ma to być zrobione :)

Bas to znaczy głośnik basowy w skrzynce (nie tuba) z dodatkowym wzmacniaczem.

Radio odkręcałem żeby podłączyć konwerter na cinche do wzmacniacza.


ciekawe jak to wyglada w Sporcie ... ale gra calkiem niezle :)
Pozatym na razie wystarczy :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-05-2007, 10:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-02-2007, 21:20
Posty: 218
Lokalizacja: Poznań
Spytam, ile płąciłeś za montaż ?

Mi zaśpiewali 400 zł za 4 drzwi.


Na górę
 Tytuł:
Post: 10-05-2007, 16:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-02-2007, 01:32
Posty: 245
Lokalizacja: Kęty
Cichy pisze:
Spytam, ile płąciłeś za montaż ?

Mi zaśpiewali 400 zł za 4 drzwi.


Nic nie płaciłem za montaż, miałem go wynegocjowanego gratis przy zakupie auta, chłopakom zeszło ponad 6h z tym moim sprzętem więc wyszło by więcej 400 zł i jeszcze przez cały czas pracowało ich 2, więc jak miałbym to zapłacić wg stawki godzinowej wyszło by 1200 zł :) (100 zł/h mają)


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-10-2007, 13:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
PaulLuck pisze:
aaaaaa.... zapomniałem, miałem napisać co z głębokością głośników, jak widać na fotce z przodu jest mało miejsca, ale po zamontowaniu tych "dystansów" miejsca jest tyle że od magnesu do szyby zostaje jeszcze z 10mm Smile więc można spokojnie duże głębokie głośniki wstawić, moje miały chyba 62mm głębokości więc do 70mm myślę że wejdzie

Pytanka:
- czy tapicerka przednich drzwi ma zapas na te dystanse, czy musiałeś ciąć otwory i dać maskownice?
- dobrze kojarzę ze zdjęć, że gwizdki montowane są bezpośrednio w tapicerce?


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-10-2007, 21:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-02-2007, 01:32
Posty: 245
Lokalizacja: Kęty
waldis pisze:
Pytanka:
- czy tapicerka przednich drzwi ma zapas na te dystanse, czy musiałeś ciąć otwory i dać maskownice?
- dobrze kojarzę ze zdjęć, że gwizdki montowane są bezpośrednio w tapicerce?



ad 1. Tapicerka ma zapas, wszystko mieści się i wygląda jak oryginał, nic nie trzeba zmieniać.

ad 2. Tak gwizdki są montowane do tapicerki, na dwie śruby.


Na górę
Post: 19-02-2008, 18:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-02-2008, 22:37
Posty: 15
Lokalizacja: Wrocław
Jak demontuje się tapicerkę drzwi , ze zdjęć wynika że jest zamontowana na zatrzaski ,czy tak jest w rzeczywistości. :?:


Na górę
Post: 19-02-2008, 19:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-02-2007, 01:32
Posty: 245
Lokalizacja: Kęty
leopk pisze:
Jak demontuje się tapicerkę drzwi , ze zdjęć wynika że jest zamontowana na zatrzaski ,czy tak jest w rzeczywistości. :?:


są 2 śrubu i zatrzaski, demontaż prosty jak drut.


Na górę
Post: 31-01-2018, 11:36 
Offline

Rejestracja: 23-01-2018, 10:56
Posty: 3
Lokalizacja: Śląskie
Suzuki: SX4 1,6 120
cześć,
oto kilka zdjęć z wymiany nagłośnienia w moim suzuki sx4.
Mam zdjęcia z mojej przeróbki ale wszystkie są za duże, robione aparatem 8mpix, maja ok 2,5MB sztuka. No i trudno, chyba ich nie wrzucę.
Wygłuszyłem całe drzwi matą bitumiczną a tapicerkę pianką. Głośniki spasowały z Opla Astra II/Vectra, o niebo lepsze a tweetery z BMW/MINI.
Teraz już drzwi nie grają tylko głośniki, w końcu pojawiły się wysokie tony. Jednak radio i tak jest do wymiany, bo jest bardzo słabe. Gra płasko, plastykowo skrajami pasma góra i dół.
Średnica bardzo słaba. Zmierzam do tego, że warto zacząć od wymiany radia (chodzi o fabryczne jak w wątku powyżej) ale wygłuszenie drzwi to podstawa. Bez tego nie da się w ogóle słuchać radia.
Dziękuję koledze powyżej za wstępne wskazówki, które były zachętą do modyfikacji.


Na górę
Post: 31-01-2018, 12:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
Możesz wrzucić zdjęcia na jakiś darmowy serwis je hostujący (google drive, google+ photos, flickr, dropbox) i dać tutaj linka do galerii?


Na górę
Post: 18-03-2018, 04:59 
Offline

Rejestracja: 26-10-2016, 15:17
Posty: 73
Suzuki: SX4
Cześć. Mam pytanie dotyczące głośników z przodu w drzwiach na dole. Nie za bardzo się znam na tym. Czy są jakieś lepsze głośniki od fabrycznych ale montowane w tym samym miejscu bez dystansu?


Na górę
Post: 18-03-2018, 20:37 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Chyba każdy jest lepszy od fabrycznego. A dystans to żaden problem przecież przykręcić i głośnik do niego.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 19-03-2018, 20:23 
Offline

Rejestracja: 26-10-2016, 15:17
Posty: 73
Suzuki: SX4
Ok. Wysokotonowe są w przednich drzwiach a niskotonowe w tylnych tak? Jaki rozmiar jest tych głośników? Chciałbym poogladac jakieś po sklepach ale podstawowych wymiarów nie znam. Ktoś napisze jak to są rozmiary czy średnice?:)


Na górę
Post: 19-03-2018, 20:51 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Wysokotonowe są w przednich u góry, a te duże to raczej szerokopasmowe, chyba takie same we wszystkich drzwiach. Rozmiar to 165mm.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 22-03-2018, 11:41 
Offline

Rejestracja: 26-10-2016, 15:17
Posty: 73
Suzuki: SX4
A basowe są w tylnych? Mam wrażenie że lepiej grają te z tyłu


Na górę
Post: 22-03-2018, 19:07 
Offline

Rejestracja: 26-10-2016, 15:17
Posty: 73
Suzuki: SX4
Ściągnąłem tapicerkę i głośniki mierze i wychodzi mi 155 mm. Jakim sposobem? I przy okazji. Czy standardowe wtyczki pasują do innych głośników?


Na górę
Post: 23-03-2018, 18:28 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
U mnie nie pasowały wtyczki. Dolutowałem do oryginalnych przewodów odpowiednie, ale podobno są przejściówki (ja nie spotkałem). A rozmiar, to zależy jak się mierzy. Ogólnie to w sklepach są przedziały 160mm i kolejne mniejsze 130mm. Ja już nie pamiętam jaki dokładnie model wkładałem. Jakieś polecane na forum. I na pewno to były 160mm.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 23-03-2018, 20:21 
Offline

Rejestracja: 26-10-2016, 15:17
Posty: 73
Suzuki: SX4
Zabrałem się dzisiaj za ten temat i wymieniłem. Demontaż tapicerki prosty. Wystarczył mi śrubokręt krzyżak mały płaski i skrobaczka do szyb do podważenia plastików. Nie miałem nic innego pod ręką. Po odkręceniu jeszcze tylko wyciągnięcie wtyczek i demontaż głośników. Co do montażu to zostawiłem to fachowcom z braku czasu przy dłubaniu samodzielnym. Na przodzie są teraz zamontowane Hertz DCX 165 a z tyłu Sony XS-FB1620E. Mam wątpliwości czy nie powinienem zrobić na odwrót. Póki co niech tak zostanie. Dokupić jeszcze musiałem dystanse. W sumie głośniki montaż i dystanse kosztowały mnie dokładnie 430 zł. Poniżej wrzucam parę zdjęć


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 23-06-2018, 11:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-11-2017, 02:15
Posty: 36
Lokalizacja: Żary
Suzuki: GV II 1.6,2.0
Te oryginalne plastikowe dystanse mają na tyle szeroki kołnierz,że da się bez problemu przykręcić do nich inny głośnik? Oczywiście po demontarzu oryginalnej membrany.Pytanie do kolegi PaulLuck bo widzę,że tak zrobił.Pozdrawiam


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]