Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-03-2024, 12:19

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 

Które logo widział(a)byś na tym forum?
1 8%  8%  [ 1 ]
2 58%  58%  [ 7 ]
3 25%  25%  [ 3 ]
4 - Obojętnie/Nie mam zdania 8%  8%  [ 1 ]
Liczba głosów: 12
Autor Wiadomość
Post: 02-12-2015, 19:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12203
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Na pewno zauważyliście, że zmieniło się logo forum.
Jest teraz prawie takie samo jak na forum Klubu Suzuki Polska (www.klubsuzuki.pl).
Administracja wprowadziła zmianę głównie w celu ujednolicenia wyglądu obu for dyskusyjnych.

Nie wiem czy decyzja jest nieodwracalna, ale przy tej okazji pojawiła się kwestia różnic między forum KSP a SKP, z których to pierwsze jest przede wszystkim miejscem wirtualnych spotkań członków Klubu Suzuki Polska i forumowiczów KSP, więc ma charakter klubowo-towarzyski, nie rezygnując przy tym z funkcji informacyjno-pomocowej, a to drugie (forum SKP) to miejsce, w którym zarejestrowani użytkownicy zadają pytania, szukają informacji i rozwiązań problemów technicznych, a element "klubowy" praktycznie tu nie istnieje.

Dlatego przyszedł mi do głowy pomysł trzeciego wyjścia. Wprowadzenia odmiennego znaczka, przeznaczonego wyłącznie dla tego forum (które można by przy tej okazji pozbawić mylącej nazwy SKP).

Stąd dzisiejsza ankieta i prośba o wyrażenie Waszych opinii o tych pomysłach :)

Można wybrać tylko 1 opcję (1 - obecne niebieskie, 2 - dotychczasowe, 3 - nowa propozycja lub 4 - obojętnie/nie mam zdania).

Opis do grafiki:
1 - obecne logo forum ze zmianą nazwy na Klub Suzuki Polska
2 - dawne logo forum Suzuki Klub Polska
3 - propozycja nowego logo dla tego forum

Obrazek


Ostatnio zmieniony 08-12-2015, 21:06 przez Avalanche, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 
 Tytuł:
Post: 03-12-2015, 19:50 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-11-2015, 22:33
Posty: 308
Lokalizacja: Łódź
Pozwolę sobie nieco uzupełnić powyższy post, gdyż tak naprawdę nie do końca odzwierciedla on kierunek naszych działań :)

Oba fora będą mimo wszystko różniły się w znaczny sposób, niezależnie od tego, jaki będzie logotyp.
Wiele wskazuje na to, iż już niebawem przejdziemy na nowy silnik, co również będzie wiązało się z nową wizualizacją forum. Ta wizualizacja będzie zupełnie inna do tej, która jest na drugim forum.
Do tego, będzie jeszcze możliwość wyboru kolorystyki forum, by każdy mógł wybrać sobie możliwie tą, najbardziej mu odpowiadającą.

Na tą chwile logotyp jest od tak umieszczony na górze w lewym rogu. W nowej wersji będzie cała belka - banerek, zawierający jakąś tam wizualizacje, w której logotyp będzie tylko jej tak naprawdę obszarowo niewielką cześcią. Będzie tam można określić charakter forum, jakieś hasło itd

Dla przykładu wkleję Wam wizualizacje różnych stylów z drugiego naszego forum.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak więc raz jeszcze napiszę - wizualnie oba fora będą różniły się znacznie.


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 03-12-2015, 20:19 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12203
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
To wszystko fajnie, ale tu nie chodzi o to, aby fora się od siebie znacznie, czy też nieznacznie różniły z wyglądu. Chodzi o zaakcentowanie przeznaczenia forum w logotypie tego forum z jednoczesnym wskazaniem, że to jest teraz forum KSP, co widać w mojej propozycji - prymitywnej i tylko poglądowej, bo nie jestem grafikiem.

Jak dla mnie, oba fora mogą wyglądać podobnie (i pewnie będą), ale fajnie by było, gdyby miały swoje mini-znaki rozpoznawcze, które nie będą dwiema wersjami kolorystycznymi tego samego.

Więc w tym sensie Twój post nie jest uzupełnieniem mojego postu.
Przedstawione przykłady bardziej nadają się do tematu o zmianie silnika forum :]
viewtopic.php?t=12856


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 03-12-2015, 20:46 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3894
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Osobiście jestem za propozycją 3. Jest najbardziej zbliżona do obecnego, a jednocześnie zbliża się tez do loga KSP przez zmianę kształtu.

Warto powiedzieć, że logo musi zmienić kształt na prostokątny, tak czy inaczej.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 04-12-2015, 08:36 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12203
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
czoboki pisze:
logo musi zmienić kształt na prostokątny, tak czy inaczej.

Dlaczego?


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 04-12-2015, 09:29 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3894
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
O ile wiem, chodzi o kwestie techniczne przy robieniu nadruków itp, osobiście wolałbym okrągłe, ale...

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 04-12-2015, 09:34 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12203
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
OK. A takie kształty jak w poz. 3?


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 04-12-2015, 09:37 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3894
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Tego nie wiem, ale mam nadzieje, że przejdą :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 04-12-2015, 22:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09-08-2015, 20:48
Posty: 32
Lokalizacja: DJE
dla mnie numer 2 jest ok

_________________
GV I 2,5 V6


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 06-12-2015, 13:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-09-2015, 21:38
Posty: 71
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Mi też najbardziej podoba się 2.


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 07-12-2015, 22:39 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12203
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
W związku z prośbą o zakończenie głosowania podaję wyniki na dzisiaj (7/12/2015):
Oddano zaledwie 12 głosów (jak to w Polsce :D )

Logo Nr 1 - 1 głos
Logo Nr 2 - 7 głosów
Logo Nr 3 - 3 głosy
Obojętne - 1 głos

Najwięcej głosów było na dotychczasowe logo, ale z powodów technicznych i własnościowych nie może być zachowane.

Więcej informacji poda wkrótce Administrator.


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 08-12-2015, 06:38 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
Avalanche pisze:
Najwięcej głosów było na dotychczasowe logo, ale z powodów technicznych i własnościowych nie może być zachowane.
a tu już mamy wieeeelka politykę :zly: zrobimy konsultacje ,a wybierzemy to co nam pasi. Po cóż było wystawiać taką propozycje :niewiem:


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 08-12-2015, 07:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12203
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
To była tylko i wyłącznie moja prywatna ankieta.
Chciałem sprawdzić czy ktoś podziela moje zdanie o nowym logotypie i pomysł na zaznaczenie odrębności.
Nic nie wskazywało na to, żeby ktokolwiek z administracji miał brać pod uwagę jej wyniki.


Na górę
 
 Tytuł:
Post: 08-12-2015, 21:00 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-11-2015, 22:33
Posty: 308
Lokalizacja: Łódź
Drodzy Forumowicze.
Na wstępie chciałbym przeprosić za lekkie zamieszanie z ankietą, której nie byliśmy inicjatorami. Chciałbym tez napisać, iż nikt ze Stowarzyszenia nie brał w niej udziału, by jakby nie wpływać na jej wynik. ;)

Jak widzicie w ostatnim okresie zmieniliśmy logotyp na forum, gdyż taka jest nasza decyzja – ma pasować do naszej strategii działań marketingowych – tak to w dużym uproszczeniu nazwę.
Oczywiście zapewne jest tak, że logotyp nie wszystkim się podoba – to raczej jest normalne, gdyż gusta mamy różne. Jedni lubią okrągłe, inni kwadratowe, inni powiedzą że trójkąty są najlepsze, a jak do tego jeszcze zaczniemy rozmawiać o kolorystyce, treści itd., to będzie długa, długa dyskusja.
Naszym celem jest swego rodzaju spójność, a także odpowiednia dla nas zawartość logotypu: logo Stowarzyszenia + adres domeny.
Doszliśmy do wniosku, że pomysł Avalanche dotyczący umieszczenia w logotypie tekstu odnoszącego się do charakteru forum jest dobry, toteż ten tekst dołożyliśmy do logo i jest to logotyp zatwierdzony i obowiązujący – w 2 wersjach kolorystycznych.

Obrazek

Obrazek

Logotyp ten będzie wykorzystywany nie tylko na forum, ale w różnych materiałach marketingowych. Przygotujemy z tym logotypem również odzież w naszym sklepiku. Będą też obiecane już nalepki.

Wierzymy, iż różnice w gustach dotyczących logotypu, nijak nie wpłyną na funkcjonowanie tego forum oraz na dobry klimat tu panujący.
Ze swojej strony mogę obiecać, iż forum będziemy rozwijać. Będziemy też zachęcali Was do różnych wspólnych zabaw, jak np. konkursy, do różnych wspólnych wyjazdów itp.
Ale oczywiście chce też zaznaczyć – że nikogo nie będziemy do niczego zmuszać :pejcz:

Na koniec ponowie jeszcze mój apel (tak wiem, że to nie ten temat :pejcz: ) Jeżeli macie jakieś pomysły czy też uwagi na temat funkcjonowania forum, czy też jakiś wspólnych przedsięwzięć – piszcie.

Ponieważ temat został wyczerpany, toteż go zamykam.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]