Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 20:47

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: 25-11-2017, 21:42 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Przegląd po 150 tyś, rozrząd itp.

Ocena 9/10.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 02-02-2019, 12:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2018, 20:20
Posty: 425
Lokalizacja: miasto 9 zajezdni
Suzuki: Swift AZ
Przegląd swifta 1,2 po roku - 10/10 :) Potwierdzili podejrzenia co do sprzęgła (czasami problem z wbiciem 1) i jestem umówiony na sprawdzenie.

Łapka w górę za posiadanie LJ80 :D

_________________
Swift 1,2; była Liana 4WD i Samurai


Na górę
Post: 06-09-2023, 08:39 
Offline

Rejestracja: 11-08-2023, 09:26
Posty: 3
Lokalizacja: Radzymin
Suzuki: Ignis II
Chciałbym pochwalić serwis Gadimex, na razie awansem, bo tylko na podstawie rozmowy telefonicznej, ale już tu widać znaczną różnicę w porównaniu z innymi warsztatami.

Mam do wykonania ustawienie luzów zaworowych w Suzuki Ignis 2, 1.3 benzyna, rocznik 2007, z instalacją gazową.
Obdzwoniłem w tej sprawie chyba wszystkie serwisy (około)warszawskie wymienione na tym forum.
Tylko w Gadimexie podano mi pełną cenę (maksymalną, bo to zależy od ilości użytych płytek) oraz zagwarantowano, że wjeżdżam autem rano i odbieram je tego samego dnia po południu.

W innych serwisach był problem z kalkulacją ceny i występowało rozbicie usługi na dwa etapy - w jednym dniu kontrola luzów, zamówienie płytek, w następnym/innym właściwa regulacja.

Poza tym, po rozmowie widać znajomość tematu w Gadimexie, w innych niekoniecznie.
Może akurat trafiłem na człowieka, który specjalizuje się w Ignisach, a w innych modelach byłoby słabiej. Wątpię.

Tanio nie jest (1.100), ale nie mam porównania z innymi, bo nie potrafiły nawet w dłuższej rozmowie podać ceny całkowitej.
Gadimex ma płytki (większość) do regulacji luzów w Ignisie na magazynie. Inni muszą zamawiać, a może być z realizacją zamówienia różnie.

Zdam relację jak faktycznie to poszło po 15 września.


Na górę
Post: 09-09-2023, 20:37 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Generalnie to zawsze był bardzo dobry serwis. Nie tani, nigdy nie był tani, raczej drogi, ale dobry.
Jak będziesz u nich w biurze, to pozdrów ich od Marka z czarnej GV II DDIS. Lata już tam nie byłem, ale jak byłem, to wyjeżdżałem zadowolony.
Zapytaj o kartę rabatową Suzuki. Kiedyś była i to były całkiem konkretne pieniądze.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 16-09-2023, 04:10 
Offline

Rejestracja: 11-08-2023, 09:26
Posty: 3
Lokalizacja: Radzymin
Suzuki: Ignis II
Zgodnie z obietnicą relacja.
Wybacz czoboki, nie pozdrowiłem, bo przeczytałem Twój wpis już po wizycie w warsztacie. A z chęcią bym to uczynił.

Gdybym miał podsumować wizytę jednym zdaniem - to jest warsztat, który przywraca wiarę w to, że istnieją jednak w przyrodzie uczciwi, z pozytywnym podejściem do klienta profesjonaliści. I wcale nie tak drodzy.

Jestem nieuleczalnym pacjentem, który kupuje w miarę tanio leciwe wiekiem samochody i następnie dokłada do nich większe kwoty w warsztatach, niż ta, za którą kupił auto. Często są to auta nietypowe, nigdy nie miałem np. passata, astry czy golfa. A przećwiczyłem kilkadziesiąt różnych modeli.

Gadimex to firma rodzinna, znajdziecie w niej kilka osób o nazwisku Gadowski. Wszystkie (chyba) jednakowo sympatyczne i profesjonalne.
Do rzeczy - przed zabiegiem wytłumaczono mi okoliczności i przyczyny naprawy, warianty możliwych scenariuszy i zakresy cenowe z nich wynikające. Z obietnicą, że będą dzwonić, kiedy otworzą serce pacjenta i okaże się co faktycznie mu jest.

I zadzwonili, że jest źle. Że pesymistyczny scenariusz to 1.800 zł. Powiedziałem - jedziemy z koksem, ma być dobrze.
Po dwóch godzinach kolejny telefon, że zastosowali na próbę niektóre własne części (np. aparat zapłonowy i okablowanie), ich zmiana nic nie daje, więc nie ma sensu wymiana na nowe, zostawiamy moje stare. Ale pozostałe czynności wykonujemy.
W rezultacie, z maks. ceny 1.800 i prawdopodobnej ceny 1.100 ostało się 650 zł za regulację luzu zaworów w zagazowanym Ignisie II 1.3 2007. A w zasadzie za likwidację przyczyn gaśnięcia silnika, falowania mocy, kangury prz starcie i dużego spalania.
Zaczęli o 12.00, skończyli o 16.00.
Kiedy odbierałem samochód, ponownie wytłumaczono mi co mu było/jest, co się udało zrobić, czego nie, co powinno się jeszcze zrobić, czego nie ma już sensu robić i jakie są rokowania pacjenta co do okresu przeżywalności. Nie były to szczególnie radosne informacje, ale przynajmniej wiem na czym stoję.
A auto śmiga bez porównania lepiej, nie gaśnie i nieco zmniejszyło apetyt na gaz. Czeka mnie jeszcze wizyta u gazownika (regulacja).

Absolutnie, zdecydowanie i szczerze polecam warsztat Gadimex, przynajmniej w kwestii Suzuki, a w szególności Ignisa.


Na górę
Post: 17-09-2023, 20:00 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Spoko. :)
Fajnie, że opinia nadal dobra.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]