Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 17:18

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13-02-2007, 13:03 
Poznań - Baranowo - AUTO-WACHE
ul. Rolna 29A
tel. 61 816 23 23

Salon / Mechanika / Blacharstwo


Ostatnio zmieniony 20-02-2007, 07:48 przez chiron, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
   
Post: 13-02-2007, 14:29 
Ocena ogólna 8,5/10
Koszt 5,5 l oleju + filtr 390 zł - robocizna gratis
Usługa - przegląd po 1000km

Umówiłem się na telefon konkretny dzień i godzina obsługa miła i sympatyczna po zgłoszeniu się w wyznaczonym terminie panowie zajeli sie autem operacja trwała niespełna 1 godzinę. Po przeglądzie miła rozmowa z szefem serwisu wymiana spostrzeżeń i uwag odnośnie eksploatacji. Jest gdzie poczekać kawa i prasa.
Generalnie Salon i Serwis OK ludzie mili i komunikatywni oby tak dalej.


Ostatnio zmieniony 13-02-2007, 21:55 przez pitpaw, łącznie zmieniany 2 razy.

Na górę
   
Post: 13-02-2007, 14:44 
Ocena ogólna 7,0/10
Koszt 649,29 zł
w tym
olej 5W-30 - 5,5 l 357,52 zł
filtr oleju 30,79 zł
przegląd GV po 15 000 260,99 zł
koszt po rabacie w wysokości 10% 29,00 zł

Umówiony byłem telefonicznie na dzień i godzinę przybyłem punktualnie. Przekazłem swoje uwagi dotyczace auta. Całośc trwała bardzo długo bo ponad 3 godziny ( trafiłem na przerwe śniadaniową)
na zakończenie Panowie chcieli umyć auto ale na moją prośbę umyli tylko szyby i reflektory ( brakowało mi czasu ). Płacac za usług w biurze w szklanej gablotce widziałem różne gadżety Suzki chciałem kupić smycz do kluczy za jedyne 6 zł niestety gablota była zamknięta a klucz zabrała szefowa.
Ogólny nieład w poczekalni i brak świeżej prasy o TV nie wspomnę. Dywanik na podłodze tak brudny że logo Suzuki było nie do odczytania.


Na górę
   
Post: 19-02-2007, 11:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2006, 10:04
Posty: 41
Lokalizacja: Poznań
Ocena: 6,5/10 (dlatego, że są zakręceni)
Koszt: 219 zł

- umówiłem się z tydzień temu, tłok mają straszny
- pojechałem, byłem za pięć 12;
- koleś podszedł - zobaczył samochód z zewn., opisał, że nie można ocenić bo brudny ;] (qrna 2 tyg nie myty a już się czepiają ;)) i kazał mi sobie usiąść w poczekalni;
- brykę wzięli 12:12 na warsztat - wyjechała 12:47 (35 min);
- zapłaciłem 219 zł (4l olej Shell 5W40 + filtr oleju) - pytałem dlaczego nie 5W30? dostałem odpowiedź prostą - łatwiej kupić 5W40 :)

plusy:
- szybko i sprawnie (pytanie czy dokładnie) przegląd sam w sobie
- płatność kartą
- kawa / ciastka / prasa w poczekalni
- jak już sam zapytałem kolesia od części o różne "dodatki" to ładnie mi posprawdzał ile za alu / owiewki / chlapacze / końcówki itd.
- przebieg 1069 - nie było problemu

minusy:
- nikt ze mną nie rozmawiał o niczym, sam musiałem się dopytać jaki olej wlali / jaki mam płyn w chłodnicy itd.
- nie widać co robią bo poczekalnia jest w innym miejscu
- obsługa miła ale ewidentnie widać, że mają za wielki ruch bo zakręceni są jak stonka po oprysku ... na FV czekałem z 20-25 min, bo system padł ...
- nie umyli mi bryki - jak zapytałem czy umyją otrzymałem odp., że po 15 tys myją a po tysiącu nie :szok:

to tyle :]

edit:
wlali jak się okazało 5W30 (dopiero zobaczyłem na karteczce doczepionej do wężyka)... co za zakręty ;]


Na górę
Post: 07-05-2007, 08:11 
Ogólna ocena 8/10

Koszt 61 zł

Uwagi - Brak
Umówiony byłem teefonicznie na dzień i godz z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Przybyłem punktualnie Pan z serwisu dokładnie oglądał auto sprawdzał specjalnym przyrządem newralgiczne punkty nadwozia , otrzymałem pochwałę za zadbane auto obok stała GV dużo młodsza z przebiegiem lekko przekraczającym 1000 km i była wyczochrana i porysowana ze wszystkich stron ale tamta należała do Lasów Państwowych. Auta nie myli nikt nie proponował a ja nie nalegałem byłem w drodze na Dolny Śląsk i jak zwykle brakowało czasu. Ogólnie cała operacja od wjazdu do wyjazdu trwała około 40 min. sprawnie i szybko


Na górę
   
Post: 07-07-2007, 12:17 
Ocena ogólna - 6/10
Koszt - 280 pln (olej plus filtr)
Czas obsługi - 0.5 h
Przebieg: 1120 km

Uwagi: duży plus za ekspresowe tempo, trzeba się umawiać mniej więcej z 2 - tygodniowym wyprzedzeniem. Przy oddaniu auta podzieliłam się uwagami na temat wycieraczek, które od początku użytkowania działają kiepsko. Serwisant przyjął do wiadomości, ale przy odbiorze auta stwierdził, że nie zrobili wycieraczek bo to wymaga rozebrania czegoś tam na części, a nie ma dzisiaj elektryka...hmmm po spytaniu czy honorują upusty w związku z członkostwem w klubie powiedział, że tak, ale mieli jakieś problemy z szefostwem i upustów nie dają na pierwszym przeglądzie. Jeśli chodzi o poczekalnię to minus za niedziałający telewizor i brak świeżej prasy, a plus za niezłą kawę.


Na górę
   
Post: 21-07-2007, 00:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-01-2006, 23:54
Posty: 960
Lokalizacja: Kobylnica/Poznań
Ocena ogólna - 3/10
Koszt - ubezpieczenie AC pokryło (nie mam pojęcia)
Czas obsługi -dwa tygodnie

Jak juz wspominałem na forum, pod koniec października wylądowałem na bandzie zakrętu w prawo (dzięki Bogu poleciałem po stycznej i ucierpiały głównie felgi -tzn drzwi i błotniki też przerysowane, ale na szczęście bez wgnieceń). Do wymiany zostały zakwalifikowane felgi oraz błotnik z przodu -reszta do lakierowania.

Odnośnie naprawy:
-problemy z samochodem zastępczym -po tygodniu otrzymałem dopiero auto zastępcze (żenada) -taki duży serwis a nie ma wystarczającej liczby samochodów zastępczych...
- dwa tygodnie to za długo...

Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie okazało się, że położyli nie ten lakier (ciemniejszy odcień)...
Odbierałem samochód pod wieczór i nie widać było róznicy, dopiero następnego dnia kumpel mi zwrócił uwagę, że coś jest nie tak no i niestety... Auto do poprawek, jakieś marne obietnice upustów przy przyszłych wizytach od szefowej... słabizna...

Po tej wizycie jeszcze postanowiłem zostać klientem ASO Wache... jeszcze...


Na górę
Post: 21-07-2007, 01:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06-01-2006, 23:54
Posty: 960
Lokalizacja: Kobylnica/Poznań
Ocena ogólna - 4/10
Koszt -650 zł

Normalny przegląd, jakby nigdy nic -tylko znowu musiałem się napraszać o umycie fury -żenada...

Obniżyłem ocenę za numer z oponami:

Otóż po naprawie listopadowej (post wyżej) -kazałem od razu zdjąć opony letnie i załozyć zimowe (jedna opona letnia uległa przebiciu na amen, nie do naprawy -więc do ich magazynu powędrowały 3 letnie). W marcu, przy okazji przeglądu po 30kkm kazałem te opony założyć, wraz z 2 nowymi, które w listopadzie kazałem dokupić (Good Year NCT 5 185/60 R15) i założyc je na tył (zgodnie z zaleceniami ADAC). Przyjechałem odebrać auto i zanim udałem sie do biura (ogólnie warunki w jakich muszą przebywać klienci są żenujące -patrz poczekalnia zimą) dokładnie obejrzałem auto. Oczywiście stało na zimowych... Zażądałem wyjaśnień -usłyszałem, że przecież w listopadzie to ja sam zabrałem opony do domu... Ręce mi opadły, pojechałem gościa i trochę postraszyłem -przez pół godziny szukali opon w magazynie - w końcu znaleźli... żenada. Dałem im godzinę na zmianę. Po powrocie okazało się, że niestety:
- zapomnieli dokupić nowych opon,
- auto stało na 3 starych i jednej, którą zdjęli z testówki...

Żenada, żenada, jeszcze raz żenada...

Plus jest tego tylko jeden -szybciej kupię nowe letnie, szybciej będą wieksze fele i mniejszy profil ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-11-2008, 00:09 
Offline

Rejestracja: 17-11-2008, 15:35
Posty: 3
Lokalizacja: Poznań
17 listopada byłem umówiony w serwisie na przegląd serwisowy Suzuki Swift automat. Byłem umówiony na 12.00. Po przyjeździe do serwisu oddałem auto na przegląd i Pan z serwisu powiadomił mnie , że potrwa to około 2,5 do 3 godzin . Ok poszedłem do pomieszczenia dla klientów a tam klapa: TV działało ale nie można było nic zobaczyć.........brak jakiego kolwiek programu, o kawie można zapomnieć, pomieszczenie świeżo pomalowane i od zapachu farby po jakimś czasie głowa pękała, więc poszedłem na spacer po Baranowie. Po przyjściu wchodzę i widzę swoje auto wyjeżdżające z myjni serwisu..........myślę fajnie wygląda nagle słyszę pisk opon....a to Pan z serwisu tak rusza moim Swiftem. Podszedłem więc do niego co on robi a Pan mówi , że mu się tak zerwało i przeprosił, dodam że automatem ciężko jest tak z piskiem ruszyć......poprostu skandal ale tak się zajmują naszymi samochodami w Autoryzowanym Serwisie Suzuki. Mało tego auto było nie domyte , panowie niby je poprawili ale brudne mazy ziastały nadal i gdy odbierałem samochód od Pana serwisanta po mojej uwadze o brudach na aucie chcieli to znów poprawić ale ja już im nie pozwoliłem i zdegustowany wyjechałem z serwisu.
Ogólnie moja ocena tego serwisu jest na poziomie średnim i przy zakupie następnego samochodu tego salonu i serwisu Auto-Wache nie będę brał pod uwagę......no chyba, że poprawi się jakość i profesjonalizm serwisantów.


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-11-2008, 09:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2006, 10:04
Posty: 41
Lokalizacja: Poznań
przegląd po 2 latach
przebieg 22200 km

ocena: 7/10
koszt: 793 zł
wstawiam tu kolejną ocenę bo już stuknęły mi 2 latka jak kulam się Suzi ...
tym razem jestem nieco lepiej zadowolony niż choćby rok temu - umówiłem się na przegląd tydzień temu (mija mi 2 lata - km jak widać nie kulam ostatnio za wiele) - tłok tam mieli i mieć będą więc nie będę już o tym wspominał ...
wszystko poszło nieźle - nawet sami mi zerknęli do klocków bo piszczały (poczyścili i jest lepiej - pytanie jak długo;) )
plusy te co zwykle więc skupie się na minusach:
- poczekalnia masakra - więc nie czekam na samochód ;) tylko jadę do miasta i później wracam - aż 2 punkty obciąłem
- nie wiem po co mi wymienili filtr powietrza? - nie prosiłem oto - za to minus 1
dodam iż nie wymieniam u nich już opon / nawet nie składuje więc nie mogłem za to odjąć ^^ nic bo nie zawinili ...

reszta spoko - być może dlatego, że śnieżyca tego dnia uniemożliwiła dotarcie niektórym klientom do serwisu - przez co był mniejszy tłok - umyli mi nawet auto ;)
za rok pewnie znów się wypowiem...


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-09-2009, 22:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-04-2009, 19:09
Posty: 79
ZAKUP SAMOCHODU:
czyli salon

ocena 10/10 jest za niska - powinno byc wyzej ;)

moja pierwsza wizyta, gdy dopiero oglodalem auta, nie bedac jeszcze zdecydowanym:
- sprzedawca malo zainteresowany
- nic nie doradzal
- gratis tylko dywaniki
- sam zaproponowal jazde testowa wraz z szybkim kursem jazdy w automacie
wtedy podjolem decyzje o zakupie auta z postanowieniem, ze jednak kupie u innego dealera... ALE CZYTAJCIE DALEJ

druga wizyta, INNY SPRZEDAWCA:
pojechalem tylko dlatego, ze Zona ogladala jeszcze Mitsubishi i chcielismy szybko zoabczyc tez Suzuki, ktore bylo wyborem docelowym moim (ale ostateczna decyzja miala byc wspolna, wiec pokazywalem wszystkich sensownych kandydatow Zonie) przed wyprawa do salonu po drugiej stonie miasta
- sprzedawca bardzo mily i przekonujacy
- naprawde sporo gratisow jak na autko, ktorego juz nie bylo w stocku ogolnopolskim
- na kazde pytanie znal odpowiedz lub od razu sprawdzal!
- spradzawca sam zalatwil sprowadzenie auta z innego salonu bo go juz nigdzie nie bylo
- przy odbiorze dostalismy dodatkowo 2 choragiewki i metalowy brelok
- podzucil mnie do bankomatu, jak sie okazalo, ze ubezpieczyciel woli gotowke od karty (to jest mozliwe tylko w polsce)
- auto spoznione o 1 dzien i bylo od razu zarejestrowane za mnie bez dodatkowych kosztow w ramach rekompensaty
-jedyny minus - mial oddzwonic ile kosztuje bluza Suzuki dla Zony, a tego nie zrobil

wniosek - wszystko zalezy od SPRZEDAWCY
koniec koncow auto tam kupilem



NAPRAWA POWYPADKOWA:

czyli serwis

ocena ogolna 8/10
auto naprawiane z ubezpieczenia po drobnej stluczce, rozlicznie bezgotowkowa
koszt (dla ubezpieczyciela) 10 882pln (sama naprawa, do tego tablica rejestraycjna oraz auto zastepcze, wiec pewnie do 12000 dobije)

ogledziny szybkie i sprawne, poprawiono auto tak, zeby sie policja nie czepiala i jezdzilem nim dopoki nie przyszly czesci (poltora tygodnia, w tym dlugi weekned majowy)

auto odstawilem, dostalem zarezerwowane Mitsubishi Carisma bardzo, bardzo brudne i z... uszkodzona sonda lambda! jazda tym to byla tragedia dopoki sie nie nagrzalo pozadnie
naprawa miala trwac 5 dni, zamkneli sie ostatecznie w 7 (przy skaldaniu ponoc okzalo sie, ze zamek maski tez do wymiany - nie mogli tego przy ogledzinach sprawdzic? albo przy spasowywaniu czesci?)
7 dnia odbieram i okazuje sie, ze zdezak zewnetrzny (plastikowy) ma drobne zarpania w miejscach montazu, jest zle spasowany z jednaj strony (wytaje na prawie 1cm) i nie jest dokladnie dokrecony do pasa (tego z zamkiem od maski)
po moich uwagach przyjetych z wyrazna niecierpliwoscia biora auto na myjnie (DOPIERO!), i na lakiernie
po koljnyhc polgodziny auto mam odbierac (juz bylo po oficjalnym zamknieciu serwisu), spasowane poprawnie, sruby jeszcze przy mnie dokrecali, ale rysy byly pociagniete ciagle jeszcze mokrym lakierem chyba pedzlem!

naprawde zdenerwowany zaczepilem szefa serwisu, ten obejzal, przeprosil, kazal podstawic INNE (na szczescie) auto zastepcze (tym razem gola i wesola Kia Piccatto, nawet bez wspomagania, ale czysta i sprawna w 100%), nawzucal lakiernikowi i obiecal, ze moje auto bedzie na nastepny dzien lsniace jak nowe

tak tez sie stalo

auta nie umyto nastpenego dnia ponownie, ale to maly problem
cena budzi moje powazne watpliwosci co do zasadnosci - wymiana zdezaka (plaskiki oraz oba pasy zdezaka wlasciwego), kondensatora (sprawny - lekko zgiete blaszki), malowanie maski, wymiana reflektora (sprawny, urwany jeden zaczep) atrapy chlodnicy to 1/4 warotsci auta? placi ubezpieczalnia, ale przeciez potem my wszyscy skaldamy sie na to w naszych skladkach

w poczekalnie brak wody
byl automat z platna kawa i napojami/batonikami
auto wiec faktycznie naprawione poprawnie (chyba - nie znam sie na tyle, by stwierdzic to na 100%), w sumie 2 dni opoznienia w stosunku do wersji pierwotnej (koszty auta zastpeczego za ten okres wzieli na siebie - ubezpieczalnia zwracala tylko za 7 dni)

ocena 8 poniewaz i tak jest o wiele lepiej niz ASO VW (gdzie sie po prostu nie znaja na autach spod znaku VW, ale kantuja klienta - Kalisz) czy ASO Renault Poznan Pieluszynska (gdzie ceny sa kosmiczne, traktowanie klienta jak za glebokiej komuny, zero gratisow w stylu auto zastpcze, proby oszustwa na kazdym kroku) z ktorymi mialem do czynienia


Na górę
 Tytuł:
Post: 16-11-2009, 12:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2006, 10:04
Posty: 41
Lokalizacja: Poznań
przegląd po 3 latach (na liczniku mam niecałe 31kkm):
ogólna ocena 4/10
koszt ok. 1100 zł (miałem swój olej)

niestety ale coraz gorzej dzieje się z serwisem w Baranowie - główne zastrzeżenia:
- brak informacji co chcą wymieniać (mimo pytań moich)
- wyliczenie części eksploatacyjnych dopiero na fakturze
- mają tam niezły ruch - cały dzień czekałem na auto mimo iż prosiłem o pilne wykonanie przeglądu (auto odebrałem grubo po 18stej)
- prosiłem o ekspertyzę lakiernika (miałem pęcherzyki pod lakierem na tylnej belce pod bagażnikiem - teraz mam plame? ciekawe co lakiernik wykombinował - oczywiście info jedyne jakie otrzymałem to to iż koleś co wydawał mi auto zastępuje tylko kolege i on nie wie)
- chciałem złożyć odwołanie - to już nie zadzwonili do mnie z wyjaśnieniami - więc się tam wybiorę osobiście
- na pytanie o "piszczące" hamulce dostałem odp standard - ten typ tak ma - no to miło - fura za prawie 50 tys i tak ma? ;/

na plus:
- umyli mi auto ale cóż to małe pocieszenie ;/
- mają stacje kontroli - nie mieli jej jeszcze 2 lata temu (rok temu nie pamiętam)

myślę, że czas skończyć z ASO i tak gwarancja została właściwie już tylko na powłokę lakierniczą i blachę ;/ (mechanika i elektronika ma 3 lata)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]