Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 23:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23-11-2009, 07:27 
Offline

Rejestracja: 21-09-2006, 12:35
Posty: 425
Lokalizacja: Wisła
Strona internetowa: http://www.neos.suzuki.pl/
Adres: ul.Niepodległości 38

SALON / SERWIS / BLACHARNIA
telefon: (074) 842-21-41 lub 512-085-517


Na górę
Post: 29-11-2009, 15:55 
Offline

Rejestracja: 01-11-2007, 12:00
Posty: 129
9/10
940,00 zł
Przegląd po 45000 km
Zakres przeglądu – wym. filtra oleju, wym. filtra powietrza, wym. filtra p-pyłk., wymiana oleju w silniku SHELL, wymiana oleju przekładniowego SHELL, wymiana płynu chłodzącego, wymiana płynu hamulcowego SHELL, dezynfekcja klimatyzacji, przegląd nadwozia.
Tak jak w każdym serwisie należy się umówić. Przyjęcie auta fachowe – skrupulatne oględziny, wywiad z właścicielem auta w sprawie życzeń i zażaleń. Przedstawienie przebiegu przeglądu z wyszczególnieniem co i za ile. Bieżące informowanie o trwających pracach serwisowych. Auto oddano umyte. Przekazano książkę serwisową wraz z jej identyfikacją i przedstawieniem dokonanych zapisów. Czas oczekiwania ok. 2 godz. Jedyny minus to brak zawieszki o wymienionym oleju – z uzyskanych informacji tel. na drugi dzień: „aktualnie skończyły się, czekamy na dostawę”, ale to mały pokuś. Wcześniej robiłem przeglądy we Wrocławiu w POLMOTORS. To tu w NEOS Wałbrzych dowiedziałem się, że do silnika wchodzi 3,9 l oleju, a nie 4,5 l, bez oddania reszty. Tutaj w bagażniku pozostawiono wymienione filtry powietrza i kabinowy z zapytaniem, czy życzę sobie je zabrać ze sobą?
Myślę, że NEOS przejął mnie jako klienta i użytkownika marki SUZUKI, i mam nadzieję, że poziom następnej usługi nie obniży się. W NEOS poczułem się jak klient, a nie intruz. Pozdrawiam sympatycznego Pana Sławomira, który wie po co tam jest.
--------------------------------------------
SX4 1,6L 4WD GS - Silky Silver - miodzio
ALBO SUZUKI ALBO NIC
"Nie jedzcie nigdy żółtego śniegu"

_________________
Tarzycjusz:)


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-05-2011, 22:11 
Offline

Rejestracja: 08-05-2011, 20:44
Posty: 6
Otóż mam zupełnie odmienne zdanie od przedmówcy o wspomnianym panu Sławomirze z Neos w Wałbrzychu.
12 maja pojechaliśmy z żoną naszym SX by pokazać uszkodzenia lakieru, które powstały na krawędziach nadkola i drzwi w wyniku niewłaściwego ustawienia elementów nadwozia. Reklamacje zostały uznane przez inne serwisy Suzuki, wątek szerzej opisany tu:
ODPRYSKI LAKIERU PRZED TYLNYM KOŁEM !!!!
Pokazałem problem na pojeździe, zwróciłem uwagę na różnice w ustawieniu drzwi po czym spodziewałem się usłyszeć światłą opinię fachowca. Serwisant stwierdził krótko: "to uszkodzenia mechaniczne i nie podlegają gwarancji, można powołać niezależnego eksperta i dochodzić roszczeń na drodze sądowej od SMP" (!?). Ponowiłem argumentację, dodałem, że reklamacje są uznawane. Nic to nie zmieniło. Widząc, że szkoda czasu na dalsze dyskusje, poprosiłem o kontakt do SMP. Dalszy dialog wyglądał następująco:
- kontakt ma pan w książce serwisowej
przejrzałem, nie ma więc pytam:
- gdzie
przewertował wszystkie trzy książki. Nie ma, wiec mówię:
- wprowadza mnie pan w błąd
- ojej, tragedia się stała, niech pan złoży na mnie skargę
Po prostu żenada i chamstwo.
Cała scena trwała najwyżej pięć minut i rozegrała się przy naszym samochodzie. Nie było mowy o spisaniu jakiegoś protokołu reklamacji, ustaleniu terminu odpowiedzi, podjęciu jakichkolwiek działań proceduralnych.
Jak to w ogóle możliwe, że serwisant odsyła klienta z takimi tematami do sądu w by toczyli sprawy z SMP? Czy taka jest polityka firmy?
Czuliśmy się okropnie. Potraktowano nas jak dziadów z ulicy.
Ponieważ auto posiadamy zaledwie 4 miesiące, mamy jeszcze świeżo w pamięci tych samych ludzi kłaniających się w pas w drzwiach salonu, przed podjęciem decyzji o zakupie.
Trudno uwierzyć jaka dokonuje się w nich zmiana gdy już zaniesiesz w zębach co najmniej te 6 dych. Nagle gdy masz problem - stajesz się nieproszonym gościem.
Krótkowzroczność takich osób jest godna pożałowania. Przecież swoim zachowaniem decydują o ilości klientów i swojej przyszłości w tej branży.
Złożyłem właśnie skargę do SMP. Czekam na efekt.
Osobiście odradzam Wałbrzyski serwis.
Przyszłość Suzuki w mojej rodzinie i wśród znajomych jest także pod dużym znakiem zapytania.


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-10-2011, 16:35 
Offline

Rejestracja: 17-04-2008, 14:53
Posty: 6
No nieciekawa sprawa przedmówcy z reklamacją.

Ja powiem, że korzystam nieraz z serwisu suzuki w wałbrzychu bo nieraz niema wyjścia przy zamawianiu części, a wydaje mi się, że dobrze wykonują swoją pracę, a co do Pana doradcy serwisowego, no taki Pan, lecz zna się na rzeczy i wie o co chodzi. Tylko drogo troszkę ale jakoś trzeba zarabiać niestety.


Na górę
Post: 14-12-2023, 11:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16-03-2011, 14:28
Posty: 343
Lokalizacja: Jelenia Góra
2x kupiłem nowego Swifta i właśnie tam go serwisowałem podczas trwania okresu gwarancyjnego. Przyjeżdżałem z własnym olejem (AmsOil) a resztę robili Oni. wszystko dobrze. Ale najlepsze jest to iż niedawno szukałem zaślepek przy tylnej kanapie i takie znalazłem na Allegro - zdjęte z używanego auta 200 zł komplet. Zadzwoniłem do salonu Neos i tam sprowadzili mi komplet za...60 zł, nowy zapakowany. Wcześniej u nich zrobiłem naprawę po stłuczce - tylni zderzak klapa i inne (wina kolizji po stronie nieogarniętej kobiety-kierowcy, co wjechała w tył). ubezpieczyciel proponował mi 7350 zł a ja z przezorności od razu oddałem do ASO i finalnie kosztowało to ubezpieczalnie ponad 23 000 zł (przy okazji nie warto pchać się w rozliczenie gotówkowe tylko od razu oddać do ASO). zawsze byłem zadowolony z prac w tym salonie i szczerze polecam.

_________________
swift bicolor 1.0 MT :D


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]