Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 17:19

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 26-11-2006, 20:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-02-2006, 19:57
Posty: 572
Lokalizacja: Warszawa
Niedawno byłem w Japan Motors na Krasnobrodzkiej (nowy salon i serwis razem z Nissanem i Fiatem) na przeglądzie zimowym i nie mogę powiedzieć o nich złego słowa.
Zrobili przegląd, wymienili oponki, dodatkowo robili piszczące hamulce i na razie jest ok, mam nadzieję, że tak zostanie.
Kuturalna obsługa, zero klientów oprócz mnie, samochód odkurzony i umyty.
Oprócz tego aby przyciągnąć klientów proponują 3 lata bezpłatnej obsługi serwisowej jak kupisz u nich samochód. :P
Więcej szczegółów tutaj http://www.warszawa.suzuki.japanmotors.pl/


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2006, 13:54 
Offline

Rejestracja: 04-11-2006, 14:47
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa
Swift jak wiele innych tanich aut roznych marek ma z przodu zaciski hamulcowe Boscha. I ma tez te same problemy co inne auta z Boschami a wiec piszczenie. Spowodowane jest to kiepskim trzymaniem klocka w jarzmie (klocek drzy a blaszki za slabo dociskaja co nie pozwala wygaszac drgan i pojawia sie pisk). Rozwiazaniem, choc niezbyt trwalym bo kilkumiesiecznym, jest demontaz klockow z zaciskow, czyszczenie klockow (tam gdzie maja kontakt z jarzemem i zaciskiem), czyszczenie blaszek stanowiacych prowadnice klocka (nalezy te blaszki demontowac z jarzma i czyscic az bede blyszczec). I jak juz wszystko bedzie oczyszczone to nalezy blaszki spowrotem zamontowac w jarzmach i posmarowac cieniutka wartwa pasty do hamulcow (miedzana lub ceramiczna - sa rozne produkty na rynku) tam gdzie bede mialy styk z klockiem. Tylne powierzchnie klocka (te ktore maja styk z zaciskiem i tloczkiem) tez nalezy posmarowac cienka warstwa pasty. Pasta bedzie tlumila dragania klocka o wysokiej czestotliwosci i bedzie skuteczna dopoki sie nie wymyje. Nie wiem czy sa juz jakies zamienniki fabrycznych klockow do Swifta (fabrycznie wkladane sa hipszanskie Galfery - niezbyt dobry produkt) ale jesli np robi takie zamienniki Valeo to mozna stosowac klocki tej firmy gdyz sklad zastosowanej mieszanki jest mniej piskotworczy.


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2006, 14:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-09-2006, 10:10
Posty: 174
Lokalizacja: Wawa/Rawa/Okolice...różnie
Ja dzisiaj rowniez bylem na przegladzie w JM na Krasnobrodzkiej, nie mam wiekszych zastrzezen, poprawna obsluga, zobaczymy jak bedzie gdy wpadna w rutyne


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2006, 14:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-09-2006, 20:56
Posty: 26
Lokalizacja: Warszawa
bylem kilka dni temu w Japan Motors w Wawie, powiem szczerze, ze strzasznie milo mnie zaskoczyli. Otoz z przyczyn do dzis nie okeslonych bardzo szybko znikl plyn chlodzacy ze zbiornika wyrownawczego. Kiedy wszedlem do serwisu i spytalem sie jaki plyn sie leje i czy moge go kupic, spytano mnie czemu go kupuje, po przedstawieniu sytuacji, wjechali samochodem na hale, sprawdzili czy nie ma wyciekow, sprawdzili olej czy nie miesza sie z plynem, dolali plynu .... zaplacilem 3,23 pln /slownie trzy pln 00/100/ tak jakby nikt nie wierzyl, zrobilo mi sie glupio, ze tak malo wiec dokupilem przednia wycieraczke :lol:

_________________
Marcin


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-11-2006, 17:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-02-2006, 19:57
Posty: 572
Lokalizacja: Warszawa
TSRALLY pisze:
Mekintosh pisze:
dodatkowo robili piszczące hamulce i na razie jest ok,


a mówili ci co przy nich zrobili??


Przeczyścili, ale czy tak dokładnie i ze smarowaniem jak napisał Vitesse to nie wiem.


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-12-2006, 00:33 
Offline

Rejestracja: 01-11-2006, 00:07
Posty: 140
Witam
Jestem właśnie po przeglądzie - 1000 km. Umówiłem się telefonicznie 8 dni wcześniej na godz. 8.00. Dojazd ok. 70 km (w jedna stronę, następny najbliższy dealer ok. 130 km). Koszt 214 zł (korek, filtr i olej Shell 5W30). Wszystko poszło w miarę sprawnie (salonik, kawa, prasa) – ok. 2 godz. Zamontowali wynegocjowane przy zakupie auta chlapacze (wówczas ich nie posiadali na stanie). Nie wymagałem, a nawet nie chciałem aby myli auto (nikt tego zresztą nie proponował – a wolę myć sam).
Ale jak to ASO – zawsze czymś człowieka wkurzą. Ponieważ kiedy umawiałem telefonicznie nie zgłosiłem 2 „usterek”, a zostałem „wciśnięty” w grafik –„ to mi ich dzisiaj nie naprawią (no ….może jedną), bo za długo zajmowałbym podnośnik”.
Mam się zameldować telefonicznie ponownie i wtedy mnie ustawią w grafiku.
Przejechać kolejne 140 km i chyba się modlić, żeby nie wyskoczyła w między czasie jakaś inna nie zgłoszona usterka :-( .
A zgłosiłem: hamulec ręczny który miał skok 10 ząbków i kierownicę ustawioną lekko w lewo przy jeździe na wprost (jak jest ustawiona prosta jadę na pobocze). Zrobili hamulec.
A to wszystko w YAMA – Osielsko k. Bydgoszczy.


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-12-2006, 20:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2006, 07:24
Posty: 691
Lokalizacja: Nowy Sącz
Z racji tego, że sarwis w Nowym Sączu na wszelkie moje uwagi odnośnie zawieszenia i jego stuków puków odpowiada, że ten typ tak ma postanowiłem podjechać do Krakowa i przy okazji przeglądu po 15kkm zgłosić swoje uwagi.
Może ktoś polecić serwis w Kraku gdzie warto podjechać i gdzie nie będą mi wciskać kitu że TTTM?


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-12-2006, 12:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-05-2006, 17:32
Posty: 162
Lokalizacja: Łódź - Desantowa:P
jakie sa ceny przegladow swifta po 30000km???


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-12-2006, 12:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-05-2006, 09:40
Posty: 488
Lokalizacja: Katowice
chyba coś koło 600 z ich olejem itd.


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-12-2006, 15:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-06-2006, 07:46
Posty: 131
Lokalizacja: lbl/krk
Kitza pisze:
Z racji tego, że sarwis w Nowym Sączu na wszelkie moje uwagi odnośnie zawieszenia i jego stuków puków odpowiada, że ten typ tak ma postanowiłem podjechać do Krakowa i przy okazji przeglądu po 15kkm zgłosić swoje uwagi.
Może ktoś polecić serwis w Kraku gdzie warto podjechać i gdzie nie będą mi wciskać kitu że TTTM?

A wiec tak:
W krakowie sa generalnie dwa salony Suzuki:
1. sta-car http://www.suzuki.krakow.pl/
2. japan motors http://www.suzuki.japanmotors.pl/

ale serwisy maja w roznych miejscach:
sta-car przenosi sie powoli na al.29-listopada a japanmotors ma nowy salon na zakopianskiej.
ja osobiscie w zeszly czwartek bylem w sta-car wlasnie z trzeszczacym stablizatorem i chyba w koncu go zrobili (wymieni te podkladki gumowe na inne) - musisz wczesniej do nich dzwonic i powiedziec ze chcesz wymiany tych gum bo inaczej posmaruja wd40 i nie bedzie piszczalo przez dzien :?


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-12-2006, 12:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26-05-2006, 09:40
Posty: 488
Lokalizacja: Katowice
a więc po kolei tydzień temu w czwartek KASZMIREk zawitał w JAPAN MOTORS-chorzów, 3 rzeczy do zrobienia:
-piszczące hamulce
-ubywający płyn chłodzący
-stuki w zawieszeniu ewidentnie prawy tył,(aczkolwiek nie było na 100 % pewne czy to zawieszenie ale stąd dochodziło)

aa te stuki były przy poprzecznych nierównościach nawet nie musiały byc duże, i przy skrętach w prawo, szczególnie z pochyleniem, jak nadwozie pracowało


na poczekaniu zrobione hamulce-wyczyszczone, juz nie piszczą :)
płyn chłodzący stwierdzony wyciek na którymś z przewodów poprawiono zacisk tego przewodu, mam obserwowac czy dalej ubywa

stuki w zawieszeniu-zawieszenie zostalo sprawdzone, nic nie znaleziono (w tak krotkim czasie) wiec zostalem umowiony na srode 6 grudnia z samego rana, auto miało mieć mała rozbiórkę w celu znalezienia źródła stuków, wczoraj wieczorem telefon z JM (na który z niecierpliwością czekałem :) ) ze samochód naprawiony, ale jeszcze dzis rano zostanie sprawdzony po nocy stania czy wszystko w porządku. dzis rano 2 telefon, no i smigalem tramwajem po Swifta. Na miejscu jeszcze raz jazda z doradcą serwisowym -zaproponowana przez doradcę (Pozdrawiam, świetna obsługa) stwierdziłem ze wszystko OK. Ale oczywiscie bede nasluchiwal czy znowu sie nie pojawi, dzis byla cisza.

Koszt całej operacji 0 zł

co zostało zrobione z zawieszeniem? demontaz tylnego zderzaka, i lampy prawej, demontaz amortyzatora wszystko nasmarowane i pomocowane jeszcze raz, sprawdzalem spasowanie zderzaka wszystko tak jak ma być.

Ocena warszatu? Nie mogę dać 5, za to daje 6 :) . JAPANA chwalę bo mają świetne podejście i są rzetelni. Cieszę się że mam ten salon parę kilometrów od domu. :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-12-2006, 20:01 
Offline

Rejestracja: 08-06-2006, 11:18
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
Odebrałam autko po stłuczce i po raz kolejny chwalę Gadimex!!!
Agatis


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-12-2006, 14:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12-05-2006, 13:34
Posty: 293
Lokalizacja: Warszawa
agatis pisze:
Odebrałam autko po stłuczce i po raz kolejny chwalę Gadimex!!!
Agatis

Świetnie ze Ci już naprawili, a dostałaś na ten czas autko zastępcze :?:


Na górę
Post: 27-12-2006, 13:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-10-2006, 16:22
Posty: 19
Lokalizacja: okolice Ostródy na Warmii
ASO Olsztyn na 5 z plusem

Przegląd po 1.000 km.
Standard:

- wymiana filtra i oleju
- przegląd ogólny

Koszt: ok. 300 zł.

Autko umyli gratis!

Obsługa szalenie miła! Pan z serwisu dokładnie obejrzał autko przed wjazdem do warsztatu. Uprzejmie wypytał mnie czy zgłaszam jakieś zastrzeżenia. Zapytałem, czy przy tylnych drzwiach specjalnie jest położona taka dziwna warstawa chropowatego lakieru, czy to jakaś folia? Powiedział, że tak ma być, więc się dalej nie przejmowałem.

Teraz mamy ponad 5.000 km i padło nam światełko w kabinie Smile. Może to tylko żarówka, ale zapytam w ASO. Poza tym przy następnym przeglądzie lub wcześniej każę im zajrzeć do hamulców, bo jakoś tak dziwnie buczą i szorują głośno przy hamowaniu. Zawieszenie też jak innym swifciakom Smile skrzypi przy przejeżdżaniu przez garby na drodze. Pewnie to tylko kwestia smarowania...

Tak na marginesie, większość informacji odnośnie możliwych usterek w swifcie i na co zwracać uwagę podczas eksploatacji pobieramy z Forum. Wielkie dzięki! Gdyby nie Wy to byłoby pewnie kiepsko...

Pozdrawiamy
Gina&Majkel

Szczęśliwego Nowego Roku! :D


Na górę
Post: 25-05-2016, 10:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2016, 10:25
Posty: 7
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Grand Vitara II (07)
Odświeżając temat - co obecnie polecacie w Warszawie przed zakupem auta?

Ogranicza mnie niestety dzień tygodnia - sobota (wszystkie ASO zamknięte)


Na górę
Post: 25-05-2016, 13:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Trochę nie to miejsce na takie pytanie, tu oceniamy :) Ja polecam Gadimex.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 25-05-2016, 14:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-05-2016, 10:25
Posty: 7
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Grand Vitara II (07)
Ok, przepraszam i dziękuję :-)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]