Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:38

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29-01-2009, 13:23 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Motor Centrum
ul. Miałki Szlak 4/8
Tel. 0-58 3218800

Salon/Mechanika/Blacharstwo

Strona: www.motorcentrum.suzuki.pl/page.php?id=serwis


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-02-2009, 12:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-12-2008, 16:34
Posty: 7
Lokalizacja: Gdańsk
Ocena ogólna 8/10

Usługa – przegląd po 1000 km + zamontowanie chlapaczy elastycznych

Koszt brutto: 188,24 - można płacić kartą
W tym:
olej syntetyczny Shell 5W/4 - 152,04
filtr oleju – 36,20


Była to pierwsza wizyta. Auto kupiłam w innym salonie, pomimo to byłam przyjęta bardzo miło a dane Swifta wpisano do komputera.
Na przegląd (w sobotę- 31.01.2009r. godz.9) byłam umówiona tydzień wcześniej.

Po przeczytaniu paru wypowiedzi na forum o konieczności zamontowania chlapaczy w celu oszczędzenia lakieru przed odpryskami (a do pracy jeżdżę trasą po której przemieszczają się samochody wywożące tony piachu z placu budowy stadionu na EURO 2012) postanowiłam je założyć.
Uzgodniliśmy z bardzo miłym Panem Piotrem cenę chlapaczy elastycznych z montażem – 280,-
(Na początku rozmów usługa ta kosztowała znacznie więcej). Kontakt poprzez pocztę internetową.

W wyznaczonym terminie stawiliśmy się w salonie. Pan Piotr wprowadził mojego RUDZIELCA na stanowisko serwisowe i określił czas oczekiwania – 1,5 godziny.
Przez szklane szyby w pięknej poczekalni mogłam oglądać co przy Swifcie robią mechanicy.
W między czasie poszłam do Salonu Suzuki (który znajduję się parę metrów dalej) aby zobaczyć nowości. Ale była pucha. Tylko ja z mężem i nudzący się sprzedawca.
Wzięłam parę katalogów do przeglądnięcia dla zabicia czasu oczekiwania.
Nie zdążyłam się wygodnie rozsiąść jak podszedł Pan Piotr i niestety zakomunikował mi, że te chlapacze które mają na stanie nie pasują do mojego Rudzielca. Tak więc jestem umówiona na następną sobotę a cena chlapaczy wraz z montażem zjechała do kwoty 250,-

Reasumując


Plusy
- terminowość
- możliwość płatności kartą
- negocjacja cen
- ekspresowe tempo
- sympatyczni i komunikatywni ludzie
- przestronna i wygodna poczekalnia
- porady co do eksploatacji i kupna akcesoria (po niższych cenach) u innych producentów (chodziło o poprzeczki bagażnika dachowego – w Suzuki przeszło 800,-)
- żadnych problemów związanych iż Swift był zakupiony w innym salonie
- bez komentarzy że samochód ma już na liczniku 1070 km.
- Salon ten posiada bardzo wygodne sofy i fotele.

Minusy
- brak kawy dla klientów
- nie zamontowane chlapacze
- autko jak było brudne tak wyjechało brudne
- hamulce pomimo oczyszczenia klocków dalej piszczą (może to wina mrozu).
:D :placze:


Na górę
Post: 27-01-2016, 11:31 
Offline

Rejestracja: 29-01-2015, 10:06
Posty: 152
Witam,
Wczoraj byłem drugi raz w serwisie na przegląd po roku/20tys km - ja miałem rok. Samochód S-Cross 4WD.
Zgłosiłem dodatkowe uwagi:
- za nisko świecą światła mijania - mam układ samopoziomowania i chciałem, aby mi na komputerku trochę podniesiono zasięg
- coś stuka pod tą krateczką na podszybiu
- od czasu do czasu pedał hamulca wydaje dziwny dźwięk i jakby się zacina
- przy niskiej temperaturze trzeszczało mi coś w głośniku przy włączonym radiu
- sprawdzenie czy mam najnowszą wersję softu do wspomagania kierownicy, aby dla mikrokorekt nie trzeba było stosować dużej siły.
Poza tym wymiana oleju, filtra itd. Dodatkowo zgodziłem się na czyszczenie klimatyzacji za 99zł.
Koszt miał być za przegląd około 670 zł + to czyszczenie 99zł, czyli na tym kwicie do przyjęcia samochodu szacunkowo podano 800zł.

Podsumowanie:
- serwis wgrał nowy soft dla wspomagania i sterowania silnika - nie wiem czy to autosugestia, ale chyba faktycznie wspomagania chodzi jakoś lżej. Silnik tez jakby trochę inaczej pracuje, ale to muszę sprawdzić na dłuższym dystansie;
- nie podniesiono zasięgu świateł mijania, bo wg diagnostyki są OK i nie można ich podwyższyć
- ponoć wyczyszczono klimę - nie przyglądałem się, więc przyjmuję, że to zrobiono. Potem już stałem za szybką i patrzyłem co było robione;
- pedał hamulca jest OK i nic nie zrobiono w tym zakresie;
- ten stukot na podszybiu to do wymiany w ramach gwarancji środkowy element podszybia. Na forum czytałem, że jest z tym jakiś problem i jest akcja serwisowa z tym związana.
- w sumie przyjechałem na przegląd dość ubabranym samochodem, bo w okolicy jeździ cięzki sprzęt i na ulicach mam mnóstwo błota, a dodatkowo była odwilż, więc samochód był brudny. Pierwsze co zrobiono to samochód pojechał na myjkę.
- nie podobało mi się, że Serwisant po zdjęciu kół (tylko jedną stronę) nie przykręcił ich kluczem dynamometrycznym tylko pistoletem pneumatycznym. Drugiej strony (prawej) nie zdejmował.
- bardzo mi się nie spodobało jak w podsumowaniu dostałem kwotę do zapłaty 970 zł. Pani mi tłumaczyła to tym, ze wymieniono filtr kabinowy, który na fakturze został wyceniony na 49zł. Dodatkowa pozycja to wymiana bateryjki w pilocie o co nie prosiłem i bateryjki wymieniam sobie sam. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że Serwis stosuje program lojalnościowy w postaci bonów rabatowych i jako, że uzbierałem ich na kwotę 250zł to o tyle obniżono całkowity koszt.
Ogólnie jestem zawiedziony sposobem w jaki mnie potraktowano i następnym razem będę bardziej upierdliwy i szczegółowy co do szacowanych kosztów przeglądu.

Edit - dostałem żeton na kawę :) ale przez to nie widziałem całego przeglądu :(

Edit z 16.02.2016 - serwis wziął do siebie moją niepochlebną opinię i w ramach rekompensaty otrzymałem torbę bagażową z akcesoriów. Na plus mogę dodać, że zaimponowało mi to, że nie odpuścili i kontynuowali temat aż do pomyślnego zakończenia, a trochę to trwało. Podsumowując nie jest źle, ale uważać trzeba cały czas :)
Pozdrawiam


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]